Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Możecie się popisać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#241 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 13 listopad 2012 - 15:27

Witajcie. Da radę uratować ten kadr? Czy od razu do śmieci z nim?

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Olek

#242 fotosc

fotosc

Napisano 01 kwiecień 2013 - 20:03

:) troche male te zdjecie :-)

Dołączona grafika

lub tak

Dołączona grafika

#243 YOBACK

YOBACK
  • Lokalizacja:
    Złotoryja

Napisano 14 maj 2014 - 15:40

Jakbyście proponowali przedstawić to zdjęcie? Chciałbym zobaczyć wasze "widzenie" tego zdjęcia żeby wiedzieć jak taka sytuacje następnym razem poprawnie uwiecznić
IMG_26021.jpg

Pozdrawiam, YOBACK

Canon 600D + Canon 55-250 + Canon 18-55

 

logo1.png


#244 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 14 maj 2014 - 17:37

Jakbyście proponowali przedstawić to zdjęcie? Chciałbym zobaczyć wasze "widzenie" tego zdjęcia żeby wiedzieć jak taka sytuacje następnym razem poprawnie uwiecznić

 
Ja widział bym tak:
 

IMG_26021_zpsf53455f1.jpg



#245 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:00

Mam problem.

 

Odbitki z labu mnie załamały, nasłuchałem się o wymianie monitora...i że "przciągnąłem".

Zasmuciła mnie ilość szumu, i szum w postaci wręcz siatki przypominającej kartkę w kratkę...

 

Może i mam nie najlepsze komputery w domu, patrzyłem też na TV, na wszelki wypadek, próbowałem celowo pojeździć suwakami w PS i za nic nie mogę zmasakrować zdjęcia tak, żeby powstała nim taka kratka.

Jak to wygląda u Was ?

 

Wyłączyłem nawet WYGŁADZANIE w Faststone Image viewer, żeby zdjęcie wyglądało gorzej ;)

 

IMG_3953.jpg

 

Pomóżcie, bo mnie już...


Użytkownik niemar edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 19:02

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#246 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:15

Jak możesz to wzuć skan wydruku. Prawdopodobnie powinieneś zmienić lab. 


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#247 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:28

Jak możesz to wzuć skan wydruku. Prawdopodobnie powinieneś zmienić lab.


Popieram - na moim Eizo (trzy dni temu kalibrowany był przez firmę z Krakowa) wygląda bardzo dobrze, jest bardzo niewielki przyjemny dla oka szum, ale przy oglądaniu z prawidłowej odległości tego powiększenia jest praktycznie niewidoczny, ustawienie koloru b. poprawne.

Pracownicy w tym labie to partacze. :angry:



#248 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:32

@niemar

Trafić na dobry lab jest ciężko - szczególnie w małej miejscowości. Kratka prawdopodobnie powstała na skutek przeostrzenia zdjęcia przez tego człowieka co je drukował. Osobiście jak u siebie w mieście oddawałem zdjęcia do druku to mówiłem by mi wywołał bez obrabiania.. niestety koleś masakrował te zdjęcia wedle swojego widzimisię.


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#249 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:45

Nie mogę zapodać skanu, zdjęcia miałem w ręku przez 5 minut, wysyłałem na konkurs :-(


Użytkownik niemar edytował ten post 16 kwiecień 2015 - 19:45

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#250 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:59

@niemar Nie mam za dobrego monitora ale zdjęcie wygląda ok. tak że za kolegami trzeba zmienić lab.
CANON

#251 fabio87

fabio87
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Wąpielsk

Napisano 16 kwiecień 2015 - 20:11

Mam problem.

 

Odbitki z labu mnie załamały, nasłuchałem się o wymianie monitora...i że "przciągnąłem".

Zasmuciła mnie ilość szumu, i szum w postaci wręcz siatki przypominającej kartkę w kratkę...

 

Może i mam nie najlepsze komputery w domu, patrzyłem też na TV, na wszelki wypadek, próbowałem celowo pojeździć suwakami w PS i za nic nie mogę zmasakrować zdjęcia tak, żeby powstała nim taka kratka.

Jak to wygląda u Was ?

 

Wyłączyłem nawet WYGŁADZANIE w Faststone Image viewer, żeby zdjęcie wyglądało gorzej ;)

 

IMG_3953.jpg

 

Pomóżcie, bo mnie już...

Mam monitor eizo wydaje mi się że dobrze mam skalibrowany kolorki są genialne. Szum nieznacznie widoczny ale słyszałem że matryca monitora bardziej pokazuje szum niż na papierze więc powinno być ok. Spróbuj w innym fotolabie



#252 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 16 kwiecień 2015 - 20:56

Czyli na pewno lab. U mnie również Eizo i wszystko jest OK. 

Jeśli chcesz mogę podesłać Ci namiary na gościa który robi naprawdę genialne odbitki. ;) 


FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#253 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 16 kwiecień 2015 - 21:45

Mam monitor eizo wydaje mi się że dobrze mam skalibrowany kolorki są genialne. Szum nieznacznie widoczny

 

Mogę się pod tym podpisać ;) U mnie również zdjęcie wygląda bardzo dobrze. @niemar  w styczniu tego roku z forumowym kolegą robiliśmy w naszym mieście wystawę fotografii przyrodniczej i przetestowaliśmy kilka labów. Nie wiem, czy nie będzie to potraktowane jako reklama, ale z labów w Bydgoszczy z czystym sumieniem mogę Ci polecić Fotopanoramę na Pomorskiej. Bardzo rzetelna firma, nic nie mieszają w kolorach, kadrowaniu, jakość pierwsza klasa i możesz przy właścicielu na jego monitorze oblukać swoje fotki.

ps. a zdarzało się z innych labów odbierać zdjęcia ptaków bez ogona, a koleś twierdził, że taki plik dostał :ironiczny:



#254 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 16 kwiecień 2015 - 21:56

Dziękuję za tak żywą reakcję.

 

Pociesza mnie wasza opinia, bo już chciałem robić co najgorsze... Nad panem z labu stałem, miło się gawędziło, na moje narzekania usłyszałem, że gdyby wprowadził korektę automatu, to dopiero byłby dramat...Na odwrocie zdjęcia powinny być zera... stracona kasa, szkoda gadać.

 

@Harvester jak możesz, to z chęcią


Fotopanoramę na Pomorskiej

dzięki, będę pamiętał, bo Fuji z Podwala już przetestowałem, nie będę pisał opinii, szkoda czasu ;-) Niestety w Bydgoszczy coraz rzadziej bywam, ale kto wie, może się przyda.


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#255 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 16 kwiecień 2015 - 23:25

Zlitujcie się ... Może i nie mam monitora Eizo ale obejrzałem to zdjęcie na kilku innych monitorach (dokładnie trzech). Podesłałem je też koledze, który akurat pracuje w firmie poligraficznej. Spostrzeżenia mamy identyczne - zdjęcie zaszumione i to nawet bardzo, wynikające wg mnie z nieprawidłowej obróbki, kolory również dziwne, jakby wyprane. Myślę, że żaden lab nie dałby rady nic wyrzeźbić z tego pliku. Jestem pewien, że @niemar chciał usłyszeć szczere porady a nie "poklepywania po plecach" - oczywiście bez urazy dla opiniujących to zdjęcie jak i samego autora. Myślę, że skoro wydruk poszedł na konkurs to i tak "musztarda po obiedzie" ale żeby móc cokolwiek powiedzieć na temat zdjęcia, wypadałoby zacząć od zera czy zobaczyć je przed obróbką i ew. zaproponować swoje rozwiązania bo przecież temu służy ten wątek.



#256 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 17 kwiecień 2015 - 04:30

Pociesza mnie wasza opinia, bo już chciałem robić co najgorsze... Nad panem z labu stałem, miło się gawędziło, na moje narzekania usłyszałem, że gdyby wprowadził korektę automatu, to dopiero byłby dramat...Na odwrocie zdjęcia powinny być zera...

 

Nie będę Ciebie pocieszał, bo histogram nie kłamie. Zdjęcie jest albo prześwietlone, albo za mocno obrobione i posiada za mało kontrastu, a szumy  zazwyczaj pięknie znikają na odbitkach po wywołaniu. Zreszta gdzie tu mamy szumy... Mówisz, że kratka wyszła, ale to nie szum, tylko za mocno wyciągnięte postprocesie.

Obróbka typowo pod internet, wyostrzyć na maxa, rozjaśnić aby widziano pixele i temu w labie wyłazi co wyjść musi.

Labu bym nie zmienił, bo facet chce Ci pomóc i podpowiedzieć co jest nie tak na zdjęciach. Dotąd bym wywoływał (obrabiał), aż i mnie i jemu by się spodobało, no i maszynie ;)

Pamiętaj, że zawsze jest lepiej trzymać histogram po prawej stronie lub po jego środku i mieć sporo kontrastu, a szumów się nie bój.

Generalnie ciemniej i wiecej kontrastu i będzie Pan zadowolony :)

Nie udało mi sie do końca zaprezentować, ale wstawiam przykład i myślę, że  tym kierunku należałoby iść:

IMG_3953web.jpg



#257 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 17 kwiecień 2015 - 10:18

@Drojac, @Arti fajnie usłyszeć też inną opinię, choć smutniejszą. Najbardziej irytuje mnie jednak problem, jak mam to zobaczyć na swoich komputerach? Nie mam zastrzeżeń do kolorów, bo te da się opanować metodą prób i błędów. Dostrajałem tak swój marny monitor do odbitki "na oko". Ale chodzi mi o tą tragiczną kratkę... U Was ją widać? Skoro z labu wyjeżdża masakra, to mam obrabiać na ślepo? Raczej nie. Jak to ugryźć? Zdaję sobie sprawę, że można to obrobić inaczej, a nawet lepiej. [Arti bardzo ładnie to wygląda]. Ale skoro głądkie zdjęcie daje odbitkę w kratę... ręce opadają. Mogę jedynie wydać 6 zł i zeskanować wam świeżą odbitkę - taką samą jak 'konkursowa'. Musztarda po obiedzie, ale chcę nie popełniać więcej tego błędu.


Użytkownik niemar edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 10:24

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#258 fabio87

fabio87
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Wąpielsk

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:25

Zlitujcie się ... Może i nie mam monitora Eizo ale obejrzałem to zdjęcie na kilku innych monitorach (dokładnie trzech). Podesłałem je też koledze, który akurat pracuje w firmie poligraficznej. Spostrzeżenia mamy identyczne - zdjęcie zaszumione i to nawet bardzo, wynikające wg mnie z nieprawidłowej obróbki, kolory również dziwne, jakby wyprane. Myślę, że żaden lab nie dałby rady nic wyrzeźbić z tego pliku. Jestem pewien, że @niemar chciał usłyszeć szczere porady a nie "poklepywania po plecach" - oczywiście bez urazy dla opiniujących to zdjęcie jak i samego autora. Myślę, że skoro wydruk poszedł na konkurs to i tak "musztarda po obiedzie" ale żeby móc cokolwiek powiedzieć na temat zdjęcia, wypadałoby zacząć od zera czy zobaczyć je przed obróbką i ew. zaproponować swoje rozwiązania bo przecież temu służy ten wątek.

zaszumione jest ale jak powiększysz zdjęcie więc uważam nie nie powinno być mocno widać szumów tym bardziej na papierze

 

@Drojac, @Arti fajnie usłyszeć też inną opinię, choć smutniejszą. Najbardziej irytuje mnie jednak problem, jak mam to zobaczyć na swoich komputerach? Nie mam zastrzeżeń do kolorów, bo te da się opanować metodą prób i błędów. Dostrajałem tak swój marny monitor do odbitki "na oko". Ale chodzi mi o tą tragiczną kratkę... U Was ją widać? Skoro z labu wyjeżdża masakra, to mam obrabiać na ślepo? Raczej nie. Jak to ugryźć? Zdaję sobie sprawę, że można to obrobić inaczej, a nawet lepiej. [Arti bardzo ładnie to wygląda]. Ale skoro głądkie zdjęcie daje odbitkę w kratę... ręce opadają. Mogę jedynie wydać 6 zł i zeskanować wam świeżą odbitkę - taką samą jak 'konkursowa'. Musztarda po obiedzie, ale chcę nie popełniać więcej tego błędu.

spróbuj wydrukować w innym labie i zobaczysz czy masz szumy czy nie

a jeszcze jedno pytanie jakie duże zdjęcie wywołałeś?



#259 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:36

20cmx30cm


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#260 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:44

@niemar

Co do kratki to mój powyższy post się do niej odnosił: Zdjęcie zostało prawdopodobnie przeostrzone dlatego powstała kratka. Kolorystyka i szumy to sprawa indywidualna albo chcemy oddać wierną kolorystykę zdjęcia albo stosujemy inwencję twórczą. 

 

Jeżeli chcesz opinii odnośnie kolorów tego zdjęcia to @Drojac celnie je opisał a @Arti ustawił je w sposób dobry.

 

20cmx30cm

 

Przy takich wymiarach zdjęcia szumem bym się nie przejmował. 

 

------------------------------------------------------------------------------------

Spróbuj zadać pytanie odnośnie zdjęcia na canon-board tam otrzymasz bardzo fachową odpowiedź.


Użytkownik kulek855 edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 12:02

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych