Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Zdjęcie Roku 2008.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 grudzień 2008 - 19:47

Zapraszam wszystkich użytkowników do wstawienia do tego wątku jednego swojego zdjęcia przyrodniczego z 2008 r. które uważacie za najlepsze, najciekawsze, które najbardziej cenicie. Może powstanie z tego wątek z bardzo dobrymi zdjęciami :-)

Zatem zaczynam - najbardziej cenię swoje "Dwa światy" z listopada. Wisła była głównym tematem moich zdjęć z tego roku.

1. Dwa światy.

Dołączona grafika



#2 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 20:15

2. Byk o wschodzie

Dołączona grafika



#3 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 25 grudzień 2008 - 20:58

Aż głupio wstawiac po Was :oops:

Co prawda mam jeszcze parę dni i niezły pomysł na lepsze zdjęcie, ale jedną tegoroczną serię darzę szczególnym sentymentem. Miło mi się wtedy fociło więc wstawiam to zdjęcie:

3. Jarosz
Dołączona grafika

#4 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:52

Kwokacz w baaardzo gęstej mgle :-)
4.
Dołączona grafika
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#5 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:55

ciężko zdecydować, ale na to najciężej pracowałam

5. - mamusiu

Dołączona grafika

#6 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:57

:shock: :shock: :clap: :clap: To ja może za rok!!! Albo... najwyżej popsuje troche ogólna jakość wątku..:

6.
Dołączona grafika
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#7 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:24

Przy moim braku doświadczenia oraz czasu (umożliwiającego większe zaangażowanie w hobby), wybór z tego roku nie jest trudny ;-)

7.
Dołączona grafika
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 00:27

:clap: dla wszystkich i zapraszam następnych :-D

#9 arachiusz

arachiusz
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • Lokalizacja:
    olkusz

Napisano 26 grudzień 2008 - 00:52

szkoda mi tylko że cała seria nie wyszła tak dobrze jak ta bo fajnie tę muchę szamała ....

8.
Dołączona grafika
pozdro arachiusz...
www.arachiusz.pl

#10 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 08:48

Moje najlepsze (wg mnie) zdjęcie jest dość drastyczne i swego czasu wzbudziło spore kontrowersje ale na szczęście nie jest przyrodnicze więc go tutaj nie pokarzę.

Z przyrodniczych ciężko coś wybrać bo jest kilka zdjęć, które bardzo lubię i jestem z nich zadowolony. Najbardziej chyba lubię zdjęcie żuka gnojaka na białym tle - jest co prawda bardzo "katalogowe" ale chyba najlepsze jakościowo z tych, które udało mi się zrobić w tym roku.


9. Żuk leśny (Geotrupes stercorarius)
Dołączona grafika



#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 grudzień 2008 - 08:59

10.
Dołączona grafika

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 26 grudzień 2008 - 09:26

Wspaniałe zdjęcia.
To może ja tak skromnie.

11. Dzierzba śródziemnomorska (Lanius meridionalis)

Dołączona grafika



Moje najlepsze (wg mnie) zdjęcie jest dość drastyczne i swego czasu wzbudziło spore kontrowersje ale na szczęście nie jest przyrodnicze więc go tutaj nie pokarzę.

Chyba wiem, które zdjęcie masz na myśli. Ja też mam odnośnie niego mieszane uczucia...
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#13 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 26 grudzień 2008 - 10:31

Mnie wiele frajdy sprawiło "polowanie" na tego wyjątkowo dorodnego kozła. Zdjęcie tutaj zamieszczone to najblizsze moje spotkanie z tym mocarzem sarniego rodu. I choć nie jestem zadowolony w pełni z tego zdjęcia ze względu na to że nie widać pyska kozła, to zawsze kiedy patrzę na nie odżywaja wspomnienia emocjonujących chwil spędzonych na skraju pewnej łąki :-)
12
Dołączona grafika
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#14 Astacus

Astacus
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Orzesze

Napisano 26 grudzień 2008 - 13:35

Zdjęcie które tu publikuje to moim zdaniem jedno z najlepszych ujęć jakie udało mi się zrobić :) Nie jest ono doskonałe technicznie, ale tłumaczę sobie, że to wina sprzętu (brak obiektywu makro i jak zwykle brak światła;) Poza tym Wiele godzin spędziłem w podmokłym terenie by ja w końcu złapać na tych zawijasach. W końcu któregoś dnia się udało. Tego dnia złapałem trzy rzekotki drzewne hasające po kolczurce klapowaneja Echinocystis lobata, to jedna z nich.
13. Hyla arborea
Dołączona grafika

#15 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 14:13

Daleko do takich zdjęć jak powyżej, ale poniższa fotografia kosztowała mnie najwięcej wyrzeczeń i chyba dlatego najbardziej ją cenię. Wiele dni wstawania o 4 rano, lezenia przed pracą w mokrej i zimnej rosie, przecierania obiektywu z mgły, czekania na kontrę świetlną i modela w zasięgu. I dziwne, ale dobrze wspominam ten czas.

14.

Dołączona grafika
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#16 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 26 grudzień 2008 - 14:50

Wiele zdjęć mi w tym roku wyszło w porównaniu do poprzedniego a stało się to dzięki zakupowi lustrzanki i namiotu. Mimo posiadania wielu ciekawych sytucacii (sikorka w locie,bażant podczas opadów śniegu) wybrałem to zdjęcie statyczne. Jakoś przypadło mi do gustu.
Po waszych zdjęciach widać że jeszcze mi sporo brakuje. Mam nadzieję że przyszły rok będzie lepszy i wam też tego życzę.
15
Dołączona grafika

#17 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:06

No pięknie, ale gdzie jakieś krajobrazy ;-)
Kto chce się jeszcze pochwalić?

#18 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:10

No pięknie, ale gdzie jakieś krajobrazy ;-)

Napisałeś o jednym zdjęciu :-P ...gdyby było "Twój najlepszy krajobraz" "Twój najlepszy ptak" "Twój najlepszy ssak" itd :smiech: to może byłby jeszcze jakiś krajobraz....

;-)

#19 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:31

Liczę na jeszcze inne osoby :->

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 23:55

Roby, hola, hola - do końca roku jeszcze trochę zostało ;-)

:ninja:






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych