Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Buduję czatownię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1393 odpowiedzi w tym temacie

#121 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 17 grudzień 2009 - 23:19

dokladnie morav, skad ptaki drapiezne maja wpasc na pomysl ze pod 30cm sniegu jest np mieso.
okej, juz wiem... :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#122 sebaok

sebaok

Napisano 18 grudzień 2009 - 00:07

Witam,
mam pytanie, czy gdy przychodza duze opady sniegu i zasypuje Wam "scene" to osnieżacie jakos ?


Pewnie, ze tak. W tamtym sezonie nasypało mi 30cm śniegu i była lipa, bo myszaki miały biały puch do pasa i dostałem opierdziel tutaj:)
Musiałem prawie godzine walczyć z szuflą pod budą żeby doprowadzić scene do przyzwoitego wyglądu.

#123 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 18 grudzień 2009 - 07:24

no racja. grubą warstwę trzeba, ale nie tak żeby wyglądało nienaturalnie

#124 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 18 grudzień 2009 - 13:10

Bynajmniej, pod dziesięcioma centymetrami śniegu, raczej ciężko dostrzec padlinę.


Padlinę myszy, królika, porcji rosołowych tak, ale nie w przypadku padliny dzika czy sarny, zależy o jakiej padlinie mówimy, bo jesli o tej z marketu toż to żadna padlina i snieg to w kilkadziesiat minut zakryje. Jesli mięso wykłada sie systematycznie to ptaki są przyzwyczajone i będą przychodzić w dane miejsce, a wtedy wystarczy na godzinę przed fotografowaniem wyłożyć mięsko i po sprawie. Najlepiej na tym zakrytym śniegiem.

#125 Guest_TB_*

Guest_TB_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2009 - 10:04

plpiero, świetny pomysł ciekawy jestem ile to kosztowało, bo namiot automatyczny mozna już za 80 zł kupić

http://www.rumpol.og...5/9.jpg]Obrazek

szerokość: 2m
długość: 2m
wysokość: 1,3m
waga: około 2,5kg (razem z torbą do transportu)


a ten namiot ma jakie podłoże? takie szeleszczące czy wogóle nie maja?

#126 adamotl

adamotl
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 23 grudzień 2009 - 10:46

TB, Mają podłoże i to powiedziałbym ,że bardzo szeleszczące. Była już o tych namiotach mowa nawet chyba w tym temacie i koledzy z forum proponowali wyciąć podłoże z namiotu, lub czymś przyłożyć to redukowało szelest.

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#127 buteo

buteo
  • Użytkownik
  • 1408 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 10:47

TB, tak,te podłogi w namiotach z reguły są szeleszczące niestety,ale to cena za ich wodoszczelność ;-) .

#128 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 23 grudzień 2009 - 12:19

buteo, nie wiem czy w ogóle można mówić o ich wodoszczelność, zostawiłem w lecie na noc na łące a rankiem w środku była kałuża wody, która zniechęciła mnie do siedzenia w środku.

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#129 kamil3

kamil3
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 23 grudzień 2009 - 13:09

sorry, że nie na temat ale mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi:
Czy żeby postawić czatownie z foli i styropianu na czyjejś działce to muszę mieś zgodę właściciela? Problem jest taki, że nigdzie go nie mogę znaleźć. Czatownia ma stać max 4 dni.
Myślicie że się obrazi?
D90, 18-200mm

#130 Guest_TB_*

Guest_TB_*

Napisano 23 grudzień 2009 - 13:12

jedz do urzedu gminy/powiatu i ładnie popros.... :-D

albo popytaj sie w najbliższej wsi!

#131 1507

1507
  • Użytkownik
  • 2384 postów
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 23 grudzień 2009 - 14:22

kamil3, a ty co byś zrobił jak byś w niedzielę na swoją działkę przyjechał i zobaczył że stoi jakaś dziwna buda? Ja bym ją napewno zlikwidował, bo bez mojej zgody nie ma prawa nic stać, leżeć na mojej działce. To tak jak byś komuś do domu wlazł i powiedział że chcesz tu trochę posiedzieć bo fajny widok z okna jest.

co doszeleszcących podłóg w namiocie, to chciałbym spytać czy wy tam harce wyczyniacie, bo ja mam taki szaleszczący namiot i jeszcze nic nie spłoszyłem, bez przesady panowie. Jak położysz karimatę w środku to co ma tam szeleścić, chyba folia bąbelkowa, w przypadku ptaków więcej niepokoju wprowadzi sam namiot i rura wystająca z namiotu która rusza się z lewj na prawą. Z namiotem jest taka sama sprawa jak z budą musi stać kilka dni, mój stał pusty ponad tydzień zanim tam wlazłem. A wsumie słuzył ponad 2 miesiące. Jak ktoś ma syndrom niespokojnych nóg to mu nawet wycięcie pdołogi nie pomoże. ;-) Że juz nie wspomnę o terkoczącej migawce 6,5kl/s. Wszystko jest kwstją pory roku i zanety, dam przykłąd z budy fotografuję z kolegą jastrzębia, juz przy drugiej sesji migawki w obu korpusach chodzą w jednym czasie seriami więc jest chałas, do tego dochodzi kaszel i katar oraz wulgaryzmy jak ptak stanie tyłem, odległość ostrzenia do 12metrów max, swobodnie rozmawiamy, a co na to jastrząb? Podniesiełeb do góry popatrzy w naszą stronę i dalej robi swoje, kiedyś go po południu przepłoszyliśmy gdy szliśmy dorzucić mięsa podeszlismy na odległość ok 20 metrów to dopiero odleciał wydająć z siebie dźwieki niezawdowolenia.
Nie zastanawiac się nad namiotem tylko brać co tanie, to samo z budą szkoda czasu budy i namioty powinny stać już od conajmniej miesiąca.

#132 buteo

buteo

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:31

buteo, nie wiem czy w ogóle można mówić o ich wodoszczelność, zostawiłem w lecie na noc na łące a rankiem w środku była kałuża wody, która zniechęciła mnie do siedzenia w środku.


Nie wiem jak jest bardzo szczelna,bo nie stawiałem nigdy na stojącej wodzie,ale napewno materiał wierzchni przecieka każdym szwem i zamkiem - mówię o namiocie "Rumpol" tutaj wielokrotnie linkowanym.
Ja miałem cienki śpiwór rozłożony i faktycznie jak się w nim nie harcuje,to sam z siebie nie szeleści :mrgreen: , ale czworonożne reagują inaczej niż ptaki ;-)
A tak w ogóle miałem go miesiąc może dwa,stał 500 metrów od mojego domu i znalazł nowego anonimowego właściciela ... :rant:

#133 SCRUBBY

SCRUBBY
  • Użytkownik
  • 556 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:43

(...)Czy żeby postawić czatownie z foli i styropianu na czyjejś działce to muszę mieś zgodę właściciela? Problem jest taki, że nigdzie go nie mogę znaleźć. Czatownia ma stać max 4 dni. Myślicie że się obrazi?

Jezeli dobrze wkomponujesz ja w krajobraz, to nie zauwazy;) oczywiscie zgoda wlasciciela/zarzadzajacego powinna byc.
SCRUBBY - moje tracki GPS z różnych wypadów

C40D | S10-20 | C50 | C24-105L | Cokin | DIGIPOD A2841P | BH-15N | NEX-3, 16mm

#134 1507

1507
  • Użytkownik
  • 2384 postów
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 23 grudzień 2009 - 21:21

nam woda właziła przez dziury na obiektyw, proste- woda spływa po namiocie a jak napotka dziurę to leci do środka, dlatego po ulewach stała nam woda, więc przykryliśmy folią co dodatkowo caciemniło nas w środku a jak przychodziliśmy to folię z przodu odłanialiśmy tam gdzie otwotry były, i w srodku było sucho, oczywiście na folii była siatka a wsiatkę wkomponowane gałązki

#135 Fotoamator

Fotoamator
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 28 grudzień 2009 - 19:08

Jutro moja czatownia będzie stała na ugorze jak postawię to zamieszczę zdjęcia.

#136 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 28 grudzień 2009 - 20:15

Znalazłem zdjęcie namiotu samorozkładającego się "RUMPOL", mojej własności :D
Dołączona grafika
wstawiam tak dla wglądu.

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#137 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 grudzień 2009 - 20:30

adamotl, namiot z widokiem na tarwę ;) Powiedz jak się sprawdza? Mam 187cm wzrostu...

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#138 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 28 grudzień 2009 - 21:40

adamotl, namiot z widokiem na tarwę ;)

Fotografowałem myszy:D, a tak poważnie to fotka poglądowa chciałem zobaczyć jak się maskuje w trawie.
Ma wymiary 2x2 także dla mnie w sam raz w środku miejsca na klamoty jest wystarczająco ale jednak na moje 186cm wzrostu to krzesełko musi być niskie bo inaczej dziurę w suficie głowa bym zrobił więc ty też możesz mieć z tym problem. O wodoszczelności już pisałem jest kiepsko ale można zabezpieczyć folią.
Jest w nim okienko małe które nadaje się do fotografowania ja nic go nie przerabiałem tylko czarną siateczkę antyinsektową przeciąłem żeby obiektyw się mieścił.

Dodam jeszcze że kupiłem go pod koniec wakacji ale czasu by go użyć nie miałem sprawdzałem go tylko wśród tych traw a teraz biorę sie za ptaszki(drobnice).
Na życzenie mogę jutro dodać więcej fotek:P

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#139 aras999

aras999
  • Małomówny
  • 31 postów
  • Lokalizacja:
    Dzierżoniów

Napisano 29 grudzień 2009 - 07:22

adamotl bardzo prosimy
NIKON D90+ SIGMA 120-400+M 055X Pro B+M486RC2

#140 dawidow

dawidow
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 08:35

Też sobie taki zamówiłem ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych