Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Listopad 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
466 odpowiedzi w tym temacie

#21 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 listopad 2008 - 11:24

kurdeniewiemco, aha spróbuj zrobić ostre zdjęcie moją Sigmą przy lekko gorszym świetle nawet na 1/640. :-/ Wczoraj bawiłam się w domu z kwiatem doniczkowym i statywem i ani jedno zdjęcie z całej serii nie wyszło żyleta. Wszystkie powędrowały do śmietniczka.

Unkas pięknie i klimatycznie czemu nie w tematycznych ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#22 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 11:31

kurdeniewiemco, witam również.
Robione dokładnie na 380mm, a czy mgły szkoda... pewnie bez niej by zdjęcia nie było wszak z klasyki polskiego filmu wiadomo, że "we mgle zwierz tumanieje".

qelka, zdjęcia są za słabe do tematycznych.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#23 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 listopad 2008 - 11:39

unkas, zdjęcia nie są słabe, po prostu takie warunki miałeś.
Lis mi się podoba, takie klimatyczne zdjęcie.

#24 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 listopad 2008 - 11:58

qelka, - to pewnie problem tkwi w jej "celnym" autofocusie, bo niewierze zeby Ci az tak rece drgaly:>
unkas, - i tak dla mnie takie fotki lisa sa narazie w sferze planow i zamiarow wiec tym bardziej szacuneczek, ale myslalem ze ogniskowa masz mniejsza od mojej;)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#25 fotosc

fotosc

Napisano 02 listopad 2008 - 13:06

16 wrecz mi sie marzy w takim KLIMACIE , a Ty mowisz ze jest slabe !!!!!!!!!!!????????? moze tylko troche podlaserowac fotke i mozna byc dumnym z niej :)

#26 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 13:47

Nie powiem, że nie jest miło czytać takie słowa, bo człowiek potrzebuje pochwał jak koń cukru, ale... trochę mnie zdziwiliście. Szczególnie fotosc, który zamieszcza zdjęcia uderzające jakością (również techniczną), a tu "pochylenie się" nad takim zaszumionym i mało szczegółowm pstrycznkiem :-) . Niemniej jednak dziekuję za przychylne opinie, ale pozostanę ze świadomościa, że ktoś inny będąc na moim miejscu zrobił by tam DOBRE foto (niech świadczy o tym chociażby fakt, że wiedząc o szumie na ISO400 (w kompakcie to masakra), mając czasy 1/250s i aparat na statywie nie zmiejszyłem czułości. Kardynalny błąd pstrykacza. Fotograf by go nie popełnił...). Dlatego też "Bezkrwawe.." to dobre miejsce.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#27 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 02 listopad 2008 - 13:50

unkas, słabe?! Dlaczego? Bo lis jest przesłonięty mgłą? Atmosfera tego zdjęcia jest rewelacyjna. Bez mgły byłoby nudne. Już bardziej przeszkadza trawa przesłaniająca pyszczek. Kolorystyka jest genialna, a szumik tylko dodaje uroku.

15 też niczego sobie.

#28 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 02 listopad 2008 - 15:53

Był widoczek ze wschodu to niech i zachód będzie. I to chyba koniec mojego listopadowego "fotografowania"... :-|

17

Dołączona grafika
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#29 sebaok

sebaok

Napisano 02 listopad 2008 - 16:27

Właśnie wrociłem z czatowni, zasiadłem w niej przed 6.00 opusciłem ją po 16 :-D Dopiero odzyskuje czucie w nogach i wraca mi krążenie:] W planie był myszak ale oczywiście dziś go nie było. Widziane kruki, kosy, sczygły, bogatki, bażanty - 4 koguty + kura.

#30 widz

widz

Napisano 02 listopad 2008 - 17:21

pięknymi fotami rozpoczął się listopad.leon,gdzie ty mieszkasz,że masz takich sąsiadów? ;-).fota nr 8 miała duży potencjał,sarna jest w świetnym kontraście z kolorami liści.marzą mi się takie"dzisiejsze spacerówki"-cóż za słońce.ale muszę przyznać,że wszystko przebijają klimatyczne zdjęcia unkas.brawo!
wczoraj była piękna pogoda ale brak możliwości wyjścia.dzisiaj był teren ale bez słońca.cały dzień mgła.tradycyjnie bieliki.ale jak na pewno zauważycie jestem kolejny 1m bliżej :-D.a i ciekawostka,przynajmniej dla mnie.o poranku w mglistej pogodzie bieliki bardzo słabo widzą.szedłem przy szuwarach,bieliki około 50m przede mną i nie odleciały mimo,że przeszedłem wzdłuż szuwarów 40m.przy "normalnej" pogodzie za nim bym je zobaczył to już by ich nie było.
18.
Dołączona grafika
19.
Dołączona grafika
20."równowaga"
Dołączona grafika
może za tydzień sie uda? ;-)

#31 sebaok

sebaok

Napisano 02 listopad 2008 - 17:58

21. Pierwsi goscie dzisiajszego dnia pojawili sie koło 9, lisy w nocy wyciągnęły mięcho z dołka:/
Dołączona grafika

22. Bażanty pojawiły sie po 15, niestety światła było już coraz mniej.
Dołączona grafika

23. zięba :mrgreen:
Dołączona grafika

#32 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 02 listopad 2008 - 18:36

pogratulowac tych gosci przy budzie :))
jaka padline i w jaki sposób wykladasz na lisy/drapiezniki ?

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#33 sebaok

sebaok

Napisano 02 listopad 2008 - 18:39

jaka padline i w jaki sposób wykladasz na lisy/drapiezniki ?


Wykładam patrochy z dzika i jelenia, 15m od budy w dołku żeby nie było widać w kadrze, tu niestety lisy wytargały w nocy.

#34 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 listopad 2008 - 19:14

gratuluję fotek, fajne miejsce masz i obyś z niego jak najwięcej super fot wycisnął. na focie nr 23 jest zięba! :mrgreen:

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#35 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 02 listopad 2008 - 19:26

Panie i panowie, powiedzcie proszę co to za ptaszyna?Jakość niestety taka sobie, słoneczko bardzo ostre i kontrastowe

24.
Dołączona grafika

#36 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 listopad 2008 - 19:30

Bodzio, kowalik.

#37 sebaok

sebaok

Napisano 02 listopad 2008 - 19:31

na focie nr 23 jest zięba! :mrgreen:


Możliwe, jeszcze kilka dni temu nie odróżniałem bociana od żurawia :lol: No prawie :mrgreen:

#38 Bodzio

Bodzio
  • Użytkownik
  • 248 postów
  • Lokalizacja:
    Gorlice

Napisano 02 listopad 2008 - 19:36

Bodzio, kowalik.


Podziękował :)

#39 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 02 listopad 2008 - 21:24

Dzisiaj z kolegą wybrałem się na Stawy Zatorskie - 50 km od mojego domu. Skupiliśmy się na obserwacjach ptaków, a było co obserwować, jak to na Zatorze ;-). Pod względem jakościowym jak i ilościowym super. Głównym bohaterem dzisiaj był bardzo rzadki w Polsce gość - Pelikan różowy :-) Popstrykałem trochę ptaszków, ale takie dokumenty tylko z ręki, na statywie miałem cały czas lunetę bo był to wyjazd typowo na obserwacje ;-).

Pelikan różowy, młodociany osobnik. Przebywa tam od początku tego tygodnia.
25.
Dołączona grafika
Myszołów zwyczajny, ciemniejsza forma
26.
Dołączona grafika
Czapli białych tylko na Przerębie było ok 500 os...
27.
Dołączona grafika
Było też kilkaset gęgaw z domieszką gęsi białoczelnych
28.
Dołączona grafika
Mix.
29.
Dołączona grafika
kilkaset łabędzi niemych
30.
Dołączona grafika
Już późno, pora wracać do domu
31.
Dołączona grafika
Był to bardzo miło spędzony dzień ;-)
32.
Dołączona grafika

#40 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 listopad 2008 - 21:29

łoj wspaniałe tereny obserwacyjne a z tym pelikanem to mi normalnie szczęka opadła. Mógłbyś napisać coś więcej o nim.

sebaok, a skad tyś patrochy wytrzasnoł ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych