Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

GO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 14 październik 2008 - 14:34

witam serdecznie wszystkich. Jestem zielony jeśli chodzi o dziedzine jaką jest fotografia stąd mój problem... czy jeżeli pisze w parametrach lustrzanki: podgląd głębi ostrości- Nie! To oznacza że go wogóle nie ma czy tylko nie widać w wizjerze GO??a na zrobionym zdjęciu takowa jest?? z góry dziękuje!!

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2008 - 14:44

To oznacza, ze nie ma specjalnego przycisku w aparacie do podglądu GO, zresztą w dobie cyfrówek z możliwością podglądu zdjęcia zaraz po zrobieniu na monitorze lcd, przycisk ten traci na atrakcyjności, ja w każdym razie rzadko go wykorzystuje.
Na zdjęciu zawsze jest większa lub mniejsza GO, czyli jak brak przycisku, to przez wizjer jej nie sprawdzisz.

#3 marp10

marp10
  • Lokalizacja:
    Czerwonak

Napisano 14 październik 2008 - 14:44

Jeśli jest NAPISANE że nie ma podglądu głębi ostrości tzn, że brak przycisku, który przymykał by przysłonę do zadanej wartości.
Przed zrobieniem zdjęcia mozna np. złapac ostrość i zmierzyc światlo na odpowiednich motywach później przekadrowujemy i robimy zdjęcie. To wszsytko jest robione na w pęłni otwartej przysłonie, czyli na "pełnej dziurze". Przycisk podglądu głębi ostrości pozwala przymknąć przysłonę do wybranej przez ciebie wartości bez robienia zdjęcia. Widzisz wtedy do jakiego momentu "jest ostrość". To tak w skrócie. W cyfrze nie ma to aż takiego znaczenia jak przy analogach, tam dopiero po wywołaniu zdjęcia widzisz jaka jest GO, w cyfrze mozna to zobaczyc od razu po zrobieniu zdjęcia.
Uff, chyba wszsytko dobrze napisałem. Jeśli jest jakis błąd prosze o sprostowanie bardziej doświadczonych kolegow.

#4 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 14 październik 2008 - 14:46

Tylko nie masz podgladu GO w wizjerze
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#5 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 14 październik 2008 - 16:27

uprzejmie dziękuję za wszelkie porady....

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych