Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Luźne rozmowy na temat zakupu szkieł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#41 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:48

Przepraszam za grabera kolego Grubel. Jakoś tak myślałem, że to on :mrgreen:

#42 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:49

matzone sama dziś w depresji jestem :-? musiałam likieru łyknąć , bo tylko taki pocieszacz w lodówce :-P a mogło być już u mnie jakieś fajne szkło na jesienne wyprawy buuu

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#43 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:52

matzone sama dziś w depresji jestem :-? musiałam likieru łyknąć , bo tylko taki pocieszacz w lodówce :-P a mogło być już u mnie jakieś fajne szkło na jesienne wyprawy buuu


Kolejnym razem kumpela pewnie coś Ci przywiezie :lol:

#44 grubel

grubel
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:52

matzone, nie ma sprawy :)
40D + 17-85 IS f/4-5.6 + 70-300 IS f/4-5.6 + absolutny brak doświadczenia

#45 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:02

qelka, chciałbym miec takie zmartwienia :-P

#46 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:05

Canon 500 kosztuje juz 13.000zl, a 600- 17.100
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#47 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:09

Monastor nie łam się zrobimy forumową zrzutkę Ty, ja i może jeszcze z 10 osób i 600 - seta jak sie patrzy hyhy co tam 17 k ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#48 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:09

Nic tylko brać. Ceny BARDZO ATRAKCYJNE.

#49 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:11

Marcin STFN, a Sony 70-200 o którym pisałem cos wiesz?

#50 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:13

Roby

może to ?

http://www.nextag.co... ... rices-html

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#51 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:14

qelka, a potem zbudujemy przestronną czatownię i każdy będzie obsługiwał po jednym przycisku na aparacie :-P :-)

#52 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:15

Marcin STFN jesteś zdecydowany na 500 lub 600 ? Nastawiasz się na drobniejsze ptaszyska ? Może jednak 400 2,8 zapodasz to szkło jest wyśmienite.

#53 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:22

Mam jeszcze w planach plecak za 1.400 zł na to szkło , co by sie po drodze nie obtłukło. Eh w ogóle jak ostatnio zrobiłam sobie rozpiske co by sie przydało to wyszła okągła sumka a zliczając sprzęt który poleca np Rostislav Stach w swojej książce to już całkiem. Musiałabym sprzedać męża, małego, auto, telewizor inne sprzęty i jeszcze by mi spooooro brakowało :mrgreen: ale pomarzyć można , w końcu jak zostane już prezesem jakiejś porządnej firmy z ogromnym kapitałem zagranicznym to co nie będzie mi można ? ;-)

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#54 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:23

qelka, dzięki ja mniej więcej ceny znam, ale Marcin cos pisał o prowizji. Nie wiem czy ona jest u tego gościa stała, czy zależna od szkła.

#55 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:23

matzone, do 500 nie jestem przekonany i chyba nie bede :roll: 400 moze byc za krtoko jak kiedys przejdzie sie na pałną klatke :mrgreen:
Chcialbym miec teraz dluzsza ogniskowa niz 400, w moim przypadku ptaki byly najczesciej za daleko niz za blisko, i chyba w przypadku wszystkich fotografujacych tak jest.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#56 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:28

Roby, oczywiscie prowizja nie jest stala bo byloby to bez sensu. Prowizja wynosi ok 10-15% od wartosci sprzetu.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#57 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:28

Obserwowanie ptaków i przyrody to ciężka choroba ale deje tyle radości, że wymusza na nas określone zachowania-wydatki. Mam nadzieje, że moja Elunia nigdy nie dowie się ile kosztuje sprzęt fotograficzny :-P
Ja np. oglądam film przyrodniczy o afrykańskich zwierzetach i jak tylko pojawiąsię ptaszki to myslę wyłącznie gdzie bym tam postawił czatownie i ją zamaskowała a to już chyba zboczenie jest :mrgreen:

#58 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:33

Ja np. oglądam film przyrodniczy o afrykańskich zwierzetach i jak tylko pojawiąsię ptaszki to myslę wyłącznie gdzie bym tam postawił czatownie i ją zamaskowała a to już chyba zboczenie jest


dokładnie :-) mnie zdarza się wpracy wyglądając przez okno myśleć w jakim kadrze zamkneła by sie dana sytuacja. Przy ostatniej inwentaryzacji cmentarzy wiejskich znikałam co jakiś czas w tamtejszych krzakach by zbadać podatność owych krzaków na potencjalną czate. Swoją drogą na cmentarzach obserwowałam wiele ciekawych gatunków i to nie jednokrotnie.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#59 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:40

qelka, hehe, już sobie wyobrażam reakcje ludzi widzących kogoś kto czatuje w krzakach na cmentarzu z dużym obiektywem. W parku nieraz nie ma spokoju, a na cmentarzu chyba tym bardziej :-)

#60 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:47

łeee tam cmentarz mały pikuś, na wsiach budzę zainteresowanie nawet jak jestem w "cywilu". Musiałbyś zobaczyć reakcje ludzi w dzień powszedni, kiedy wychodzę w pełnym rynsztunku z całym oprzyrządowaniem. Nie no laska w moro do tego, co ona tam nosi :mrgreen: Wytykanie palcem już mnie nie rusza :-P

eh zaczytałam się o nowym C 50D a może by tak jeszcze body wymienić ?

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych