Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rybołów - Pandion haliaetus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#101 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 wrzesień 2010 - 13:28

michalwolowik, nie "mój" jest trójkąt Pobierowo - Pogorzelica - Trzebiatów.
Z rybołowem sytuacja była o tyle dziwna, że był w miejscu, w którym się go nie spodziewałam. Wybrałam się w łąki gdzie fotografuje sarny. Łąki oddalone są od wybrzeża dobre 15 km. Szłam z nosem przy ziemi gapiąc się w trawy, bo przed sobą miałam dwa koźlaki. Nagle coś zerwało się ze słupa stojącego na wprost i nawet na to nie spojrzałam, ale po chwili wzrok sam mi poleciał i myślę, co to u licha. Wielkie i szare. Pomyślałam czapla, ale potem mignął mi pasek na oku charakterystyczny tylko dla jednego gatunku. Leciał wprost na mnie, ale ja zrobiłam wtedy zbyt mocny zwrot i ptak odbił w prawo odlatując w siną dal. Dużo o wiele lepszych klatek poszło do kosza, szkoda, ale nic to. Ciągle jest, o co walczyć. Mogłam oglądać je w tamtym roku i zobaczyłam w tym. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie tylko lepiej.

Na pewno jest to ten z ptaków, którego widok zapiera dech w piersiach.

16.
Dołączona grafika

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#102 AMB

AMB
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 03 październik 2010 - 21:28

Z drugiego końca Polski

17.
Dołączona grafika

#103 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 październik 2010 - 21:41

dobry

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#104 pawelkreft

pawelkreft
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 15:16

18. ale to była radość
[img]http://img64.imageshack.us/img64/2089/rybow.jpg

#105 AMB

AMB
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 09 wrzesień 2011 - 15:27

fajna poza tylko białe troszkę przejarane, nie dało się tego jakoś wyciągnąć?

#106 pawelkreft

pawelkreft
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 09 wrzesień 2011 - 19:54

AMB,
chyba nawet nie próbowałem ;]

#107 Ornitolog

Ornitolog
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Kwidzyn

Napisano 03 październik 2011 - 21:12

Rzadki okaz w moich stronach.
19.
Dołączona grafika

#108 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 03 październik 2011 - 21:39

Bardzo udane, wzbogaca ten watek. W pierwszej chwili mialem wrazenie, ze troche przeostrzone - ale nie, broni sie, przyciaga uwage. Rzadki ptak - poprosze o opowiedzenie troche o "kuchni", sytuacji etc......

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#109 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 03 październik 2011 - 21:45

Bardzo dobre, gratuluję gatunku. Przychylam się do prośby o rozwinięcie opisu sytuacji.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#110 miszak

miszak

Napisano 03 październik 2011 - 22:26

ooo świetna fota ornitologu - brawo :)

 


#111 Ornitolog

Ornitolog
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Lokalizacja:
    Kwidzyn

Napisano 04 październik 2011 - 14:51

Najtrudniejszą sprawą jest wyśledzenie występowania rybołowa, potem jest już tylko z górki. Trzeba odkryć ulubione miejsce zjadania złowionych ryb, zjawić się jeszcze w ciemnościach np. z namiotem i hulaj dusza. Z moich obserwacji wynika, że rybołów zupełnie nie zwraca uwagi na namiot i dźwięk migawki. Miałem to szczęście, że zatrzymał się w przelocie na kilka dni w moim terenie. Ot i wszystko. Powodzenia.

#112 buteo

buteo

Napisano 04 październik 2011 - 22:17

Ale jajka, nawet rybołowa można "spatyczkować" :mrgreen: .
Ornitologu, pięknie sobie go wypracowałeś :-D ... liczę na więcej i bez atłasu w tle ;-)

#113 mycza

mycza

Napisano 30 październik 2011 - 23:25

Ornitolog, extra ujęcie :mrgreen:
Pozostałe też super.

#114 Robert S

Robert S
  • Lokalizacja:
    Brzostek k/Jasła

Napisano 13 grudzień 2012 - 16:58

20
Dołączona grafika

Moje pierwsze wzmagania z przyrodą i aparatem ;-) proszę o komentarze co się podoba a co nie...

C 5DMK4 - C100-400II, C100 2.8, C10-22, C50 1.4,  MT 055xpo3 + 498rc

http://robertsypien.fotoprzyroda.pl/


#115 mycza

mycza

Napisano 15 grudzień 2012 - 11:48

Robert S model zacny, fajne spojrzenie uwieczniłeś :-D Jak możesz to unikaj kadrów z niebem w tle ;-)
Andrzej Myczkowski Warszawa

#116 Robert S

Robert S
  • Lokalizacja:
    Brzostek k/Jasła

Napisano 16 grudzień 2012 - 09:22

Mycza to tak naprawdę moje tyci tyci kroczki w fotografii tych ptaków i w ogóle fotografii ;-) (porównując do tego co wy tu wyprawiacie) :beer:
bardzo dziękuję za cenne uwagi i oby takich więcej, przynajmniej w przyszłości będę wiedział czego unikać przy robieniu tego typu zdjęć. Może co nieco napiszę o sytuacji jak doszło do spotkania z tym osobnikiem...
Tak naprawdę to miał być dzień z podchodu na Dudki, kolega chodząc w okolicach starej żwirowni miał z nimi bliskie spotkanie, po dostaniu namiarów sam postanowiłem zbadać miejsce, jednak zamiast Dudków okazało się że na tym dość wysokim palu swoją bardzo dogodną miejscówkę obrał ten Rybak ;-) ...bardzo rzadki w mojej okolicy. Powoli podchodząc po raz pierwszy spłoszyłem go... jak się okazało na krótko, bo ten pal jest chyba jego ulubioną miejscówką. Udało mi się podejść w pobliskie krzaczory bardzo blisko, obawiałem się nawet, że za blisko, ale kiedy wkomponowałem się w otoczenie (moro brytyjskie+snajperka+nakrycie głowy) zupełnie nie przeszkadzała mu moja obecność. Chociaż z racji naszego wzajemnego położenia względem siebie nie miałem żadnej innej możliwości skadrowania tego ptaka, stąd też niestety perspektywa z niebem w tle...ehh ale to były najdłuższe minuty w życiu kiedy mogłem go obserwować tak blisko i długo zarazem. Kilka razy odlatywał ale na krótko po czym wracał spowrotem na ten sam pal. Zdjęcia robione kilkanaście minut przed zachodem słońca. Dorzucę jeszcze coś z tej obserwacji...

21
Dołączona grafika

22
Dołączona grafika

23
Dołączona grafika

#117 mycza

mycza

Napisano 16 grudzień 2012 - 09:51

Robert S kolejne kadry fajne, widzę że upodobał sobie patyk z jakąś tabliczką :mrgreen: ;-)
Zazdroszczę obcowania z tym pięknym gatunkiem :-D
Andrzej Myczkowski Warszawa

#118 Robert S

Robert S
  • Lokalizacja:
    Brzostek k/Jasła

Napisano 16 grudzień 2012 - 10:09

hehe Mycza jak większość takich tabliczek w okolicach żwirowni informacja o zakazie kąpieli, chociaż ten drapieżnik kompletnie ignorował zakaz i łamał przepisy nagminnie. Przy pierwszym moim podejściu zajadał się jakąś rybką, ale nie było mi dane tego sfotografować... :-(

C 5DMK4 - C100-400II, C100 2.8, C10-22, C50 1.4,  MT 055xpo3 + 498rc

http://robertsypien.fotoprzyroda.pl/


#119 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:13

Mimo fatalnego nieba w tle, zdjęcia obejrzałem z przyjemnością, zwłascze, że gatunek ciekawy. Gratuluję Robert S.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#120 Robert S

Robert S
  • Lokalizacja:
    Brzostek k/Jasła

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:42

Michalv powiem tak, zanim znalazłem to forum, z taką masą informacji na temat kadrowania itp, zacząłem pstrykać zdjęcia :-) teraz mam nadzieję, że będę bardziej świadomy tego co i jak robię. Dzięki za konstruktywne uwagi,- właśnie na tym mi najbardziej zależy.

C 5DMK4 - C100-400II, C100 2.8, C10-22, C50 1.4,  MT 055xpo3 + 498rc

http://robertsypien.fotoprzyroda.pl/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych