Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kropiatka - Porzana porzana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#61 krzych

krzych

Napisano 20 luty 2010 - 22:09

Teraz kiedy każdy ma "telasa" sterylne atlasy się przejadają, dlatego niektórzy kombinują przy ptakach szerokim kątem, standardem, a efekty bywają niesamowite, tak jak tutaj - piękne ujęcie kropiatki w swoim środowisku! Dlatego dobrze Mariuszu, że nie rezygnujesz z 50tki, sezon tuż tuż :) Pozdrawiam

#62 WEIHER

WEIHER
  • Małomówny
  • 43 postów
  • Lokalizacja:
    Kęty/Wilamowice

Napisano 18 marzec 2010 - 09:54

Marp przepiękna seria :clap: :clap: :clap:

#63 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 05 maj 2010 - 16:22

15,16,17 mi sie bardzo podoba

Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#64 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 lipiec 2011 - 21:31

Dziś spełniło się moje największe, tegoroczne fotograficzne marzenie. Oczywiście o wszystkim zadecydował przypadek, bardzo przypadkowy przypadek ;-)
W wodnikowym wątku wspomniałem wczoraj o nowej miejscówce na ten gatunek - tam właśnie postawiłem sobie budkę prowizorkę, którą dziś wieczorem miałem zamiar jechać poprawić - tzn zmodyfikować delikatnie daszek, żeby był spad. Wypad miał być krótki, więc nie zamierzałem zabierać ze sobą aparatu, poza tym pora była dość późna a w trzcinowisku wiadomo - jasno jest tylko w południe, od ok 18 panuje ciemność. A było przed 20 ... Coś mnie jednak tknęło, żeby zabrać jednak plecak. Na miejscu z daszkiem uporałem się dość szybko, wlazłem kawałek w trzciny za budą i patrzyłem przez lornetkę jak brzęczki i rokitniczki przeganiają się wzajemnie. Po kilku minutach odwracam się i widzę, że przed budką coś łazi. Początkowo pomyślałem, że to wodnik z pierwszego lęgu bo kolory na to wskazywały. Jednak momentalnie zreflektowałem się - dziób coś za króki, nogi zielonkawe no i dziwnie kropkowany. I ta ostatnia cecha spowodowała że zamarłem. Kurka też, bo spoglądała na mnie z ciekawością ale po chwili zaczęła dalej żerować. Co robić myślę ? Powolutku podszedłem do plecaka wiszącego na gałęzi, wyjąłem aparat i spoglądam czy ptak jeszcze jest. Akurat schował się za trzciny ale po chwili się pokazał. Zrobiłem cztery próbne zdjęcia i zastanawiam się jak wejść do budy, żeby jej nie spłoszyć. O dziwo dość łatwo się udało, mało tego - jak wysunąłem obiektyw przez otwór, to ptaszyna stała ok metra od szkła ! Coś fantastycznego ! Za blisko do zdjęć więc popatrzyłem sobie na nią dokładnie. Po chwil oddaliła się i zacząłem powoli focić. Warunki były koszmarne ale okazji nie mogłem przepuścić. Zrobiłem w sumie ok 40 zdjęć, młoda kropiatka była całkowicie spokojna, momentami bardzo zainteresowana podchodziła nawet na pół metra, śmiesznie przeskakując głębsze miejsca - wodniki je przepływają :) Co kilka minut przeciągała się i puszyła by za chwilę grzebać w rzęsie. Po ok 30 minutach poszła sobie. Ja z wrażenia leżałem jeszcze kilka minut. Na koniec zaczęły wyłazić wodniki ale nie było sensu fotografowania - za ciemno. Przyznam szczerze, że w tym roku straciłem już całkiem nadzieje na sfotografowanie tego gatunku. Ostatni raz słyszałem je na początku maja, ale tylko jednej nocy. Potem cisza. A dziś ... dziś spełniło się marzenie, które wypowiedziałem po cichu w sylwestrową noc. Kurka w kropki w końcu jest moja :->

18
Dołączona grafika

19
Dołączona grafika

20
Dołączona grafika

#65 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 10 lipiec 2011 - 21:41

gratuluję

#66 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 10 lipiec 2011 - 21:53

Podoba mi się ten dywan z rzęsy .Warunki trudne,ale co to dla Ciebie,jak zwykle sobie poradziłeś.Gratuluję.

#67 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 10 lipiec 2011 - 22:00

Drojac, a jednak marzenia się spełniają ;-) Najszczersze gratulacje, proszę przyjmij ode mnie ;-)

#68 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 10 lipiec 2011 - 22:47

Gratulacje. Co teraz?

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#69 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 10 lipiec 2011 - 22:54

Co teraz?

wilk, ryś, niedźwiedź, gepard, rekin młot, jest jeszcze masa ;)

Drojac - ostatnie najlepsze, warunki nie wydają się takie złe jak piszesz;>
gratuluję :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#70 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 lipiec 2011 - 23:07

kurdeniewiemco, warunki były bardzo kiepskie. Wiesz pewnie zresztą, jakie ciemności o tej porze panują w trzcinowisku a szczególnie wieczorem. ISO800 przy f/4 i czasy rzędu 1/60 - 1/100 to trochę mało jak na chruściele, które przemieszczają się dość szybko i na dodatek są bardzo małe. Trafić ostro w oko udaje się zwykle na 1 z 4-5 zdjęć. Poza tym te zdjęcia są po obróbce, przed nią wyglądały jeszcze gorzej ;-)
niemek, powalczę jeszcze, jak się da, w tym miejscu. Skoro jest młoda kropiatka, powinny być też dorosłe. Myślę jednak, że dopóki wodniki prowadzają młode w tym miejscu, inne gatunki sporadycznie będą się tu zapuszczać. Ale za kilka tygodni może być ciekawie. Jest pewien gatunek, dość pospolity zresztą, którego u nas FP nie ma w tematycznych. Mało tego, jego zdjęć też bardzo mało jest w galeriach fotoprzyrodniczych. W tym roku miałem go raz "na widelcu" ale chciałem zaczekać na lepszy kadr. No i się nie doczekałem. Może się uda jeszcze w tym roku a jak nie, to dopiero w następnym. Dodam tylko, że Paweł nie wymienił go w swojej liście :mrgreen:

#71 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 11 lipiec 2011 - 07:27

Drojac, piękna seria,jak ja ci zazdroszczę tych chruścieli i taka mała prośba czy mógłbyś pokazać w odpowiednim temacie jak wygląda twoja chruścielowa buda?

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#72 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 11 lipiec 2011 - 07:53

Drojac, łeee no w końcu je dorwałeś. Gratuluję. A seria - mniodzio :clap:

#73 miszak

miszak

Napisano 11 lipiec 2011 - 11:50

DROJAC o rzesz Ty - nie marudź - cudna seria - dałbym za nią wiele :)

A cZy to ten gatunek, o którym myślę i taki mniej trzcinowaty czy cos jeszcze innego?

 


#74 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 11 lipiec 2011 - 11:57

miszak, to ten ptak, który wpierw mówi ała a potem śpiewa :mrgreen: oczywiście, mowa o przepiórce.

#75 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 11 lipiec 2011 - 12:29

Drojac gratuluję gatunku! 20 wg mnie najlepsza :-)

Też chciałam w tym roku porobić foty kropiatce, ale niestety zbyt późno się za to zabrałam, już w ogóle się nie odzywały. Teraz, niektóre chyba mają drugie lęgi bo wczoraj, dosyć blisko mnie na bagnie słyszałam odzywającego się samca.

Liczę, że zobaczę foty dorosłego osobnika w Twoim wykonaniu ;-)
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#76 W.F

W.F
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Wiek: 51
  • Lokalizacja:
    wielkopolska

Napisano 11 lipiec 2011 - 18:54

Zacny gatunek. Upór, zawziętość i trochę szczęścia :-)

#77 miszak

miszak

Napisano 11 lipiec 2011 - 21:07

miszak, to ten ptak, który wpierw mówi ała a potem śpiewa :mrgreen: oczywiście, mowa o przepiórce.



no to czekam z niecierpliwością 8-)

 


#78 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:09

21.Też już mam :mrgreen:
Dołączona grafika
Shot at 2011-07-13

#79 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:20

1507, fajne. Masz coś szerszego? :-)

#80 widz

widz

Napisano 13 lipiec 2011 - 20:25

1507, śliczne




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych