Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Miasto Szydłów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 lipiec 2008 - 17:53

Szydłów zyskał miano "polskiego Carcassone" dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu zawierającemu wiele elementów tak architektonicznych jak i przestrzennych średniowiecznego miasta.
Do najważniejszych zabytków miasteczka zaliczają się: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy (Sala Rycerska, Skarbczyk, Brama Zamkowa), kościół farny pod wezw. św. Władysława, kościół pod wezw. W.W. Świętych, synagoga.
Budowle zamkowe miasta, usytuowane w jego narożu, wchodziły ongiś w skład Kazimierzowskiego systemu obrony kraju, spełniając funkcje ustrojowo-administracyjne i polityczno-strategiczne.
Przedmieścia: Opatowskie i Krakowskie położone poza murami, posiadały charakter wiejski i spełniały drugorzędną rolę w funkcjonowaniu miejscowości. Na Przedmieściu Opatowskim znajdują się ruiny po przytułku dla ubogich i starców oraz kościółku św. Ducha. Na Przedmieściu Krakowskim, na wysokiej skarpie usytuowany jest kościół pod wezw. W.W. Świętych.


1. Mury obronne i zespół zamkowy, a na samym końcu Skarbczyk.

Dołączona grafika

2. Brama Krakowska.

Dołączona grafika

3.

Dołączona grafika



#2 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 lipiec 2008 - 18:45

A kiedy to w Szydłowie byłeś :?:

Odemnie to rzut beretem, często tamtędy przejeżdżam, zdjęć niestety nie posiadam.

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 lipiec 2008 - 20:24

A kiedy to w Szydłowie byłeś

To było chyba wiosną 2005 po drodze w Beskid Niski.

#4 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 lipiec 2008 - 21:21

Myślałem że teraz i nie odwiedziłeś :-D

Tam niedaleko w Rytwianach jest niesamowite miejsce "Pustelnia złotego lasu"
Byłem tam słoneczną jesienią i jak ja jestem raczej mało wrażliwy to naprawdę byłem pod wrażeniem piękna lasu i klimatu miejsca.

Byłem tam kilka lat temu i nie wiem czy już wtedy mieli taką ofertę
http://www.pustelnia...l/turystyka.php
To tyle poza tematem :-D

Szydłów to ciekawe miejsce, muszę się tam kiedyś wybrać z aparatem, niestety w poprzednich latach niepotrzebnie wydawano pozwolenia na nowoczesną zabudowę i to psuje klimat miejsca.

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 14 lipiec 2008 - 21:31

Maciuś czasu nie ma więc sięga do głębokiej szuflady :hihi:

Piękne miejsce. Aż trudno uwierzyć, że jest takie w Polsce.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 lipiec 2008 - 08:12

Maciuś czasu nie ma więc sięga do głębokiej szuflady

Michałku ;-) , tak źle nie jest, by nie mieć czasu na jakiś wypadzik z rana tyle, ze pogoda ostatnio zmienną jest stąd mniej jestem w terenie, ale tu i ówdzie uda mi się wyskoczyć, zdjęcia niestety tylko takie sobie, poza tym jestem na urlopie więc mam więcej czasu na odświeżenie staroci :-) Mały jest absorbujący jak się jest samemu w domu.

muszę się tam kiedyś wybrać z aparatem

Koniecznie, życzę lepszej pogody.

Aż trudno uwierzyć, że jest takie w Polsce.

Sprawdza się przysłowie "cudze chwalicie - swego nie znacie" :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych