Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Kormoran - Phalacrocorax


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#141 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 październik 2008 - 20:55

uzasadnij mi dlaczego wymaga sie od takich osob ja ja perfekcji

No włśnie. Chyba powinniśmy zacząć wynagać więcej od siebie :oops:

Całą kormoranową serię obejrzałem z przyjemnością.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#142 piotrek72t

piotrek72t
  • Użytkownik
  • 763 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 05 październik 2008 - 21:00

fotosc - coraz bardziej ni się twoje ujęcia kormoranów podobają , Dunadan w przypadku akcji wypełniającej kadr, ostrość w rozsądnych granicach można sobie odpuścić , a wręcz lekkie rozmycie może się zdjęciu przysłużyć ;-)
Piotr Talarczyk Canon 5D II + optyka Canon

#143 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 październik 2008 - 21:51

Ja bym jednak wolał ostrzejszą główkę tego kormorana, ale to faktycznie niewielkie czepianie się ;-)
fotosc, ano wymaga się bo pokazywałeś nam takie foty że wbijały nas w fotele... a apetyt rośnie w miarę jedzenia ;-)

:ninja:


#144 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 październik 2008 - 22:36

fotosc przyjmując, że przeszedłeś już pewien stopień amatorszczyzny a sprzymierzeniec, jakim jest czas i sprzęt, który bądź, co bądź daje Ci możliwość rozwoju to najzwyczajniej w świecie się od Ciebie wymaga. Jak pisał Dunadan, przyzwyczajając nas do zdjęć, które zapadają i zostają na długo w pamięci.

Nie wymigasz się od tego, że doszedłeś do takiego miejsca, z którego powrotu nie ma. Możesz iść tylko pod górę, bo utarłeś sobie pewne schematy, dzięki którym cieszysz nasze oczy. Zakładam, że uwstecznienie w tego rodzaju przedsięwzięciu nie może mieć miejsca gdyż to, co robisz wypływa z Ciebie, Twoich fascynacji i doznań estetycznych, które chcesz nam przekazać. Z każdym następnym zdjęciem podnosisz swój warsztat być może nawet nie świadomie i nie jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że przed każdym następnym pomysłem, każdym obrazem, jaki rodzi się w twojej głowie, nie zakładasz jakiegoś planu działania, nie myślisz o technice, nie obmyślasz strategii i nie szukasz inspiracji.

Bez tego, zdjęcia są jałowe, bez duszy nie poruszą widza do głębi. Sztuką jest zrobić zdjęcie, obok którego zechcę się zatrzymać, przystanąć, popatrzeć i uruchomić wyobraźnię. Poczuć chłód poranka, pierwsze promienie słońca, usłyszeć ryk byka czy zapach bagna o zachodzie. Takie są dla mnie Twoje zdjęcia. Nie są tylko obrazami, nie są sposobem na przypodobanie się komuś, są kawałkiem dobrej roboty, swoistą sztuką, kawałkiem duszy i sekundą zatrzymaną w twojej puszcze.

Fajnie, że są.

Dzięki takim ludziom jak Ty zamiast siedzieć wieczorem przed telewizorem, albo gapić się baz namiętnie w barze na obce gęby, mogę włączyć komputer i pokazać dziecku coś, czego może nie będzie miało okazji zobaczyć coś, czego być może ja nie będę miała, coś co sobie ukochałam i co chcę także robić. A że póki, co sprzęt mam marny to zamiast w terenie siedzę przed komputerem i marudzę. Życie składa się z wyborów i kompromisów ja wybrałam jedno by drugie odsunąć na dalszy plan. Żadne to tłumaczenie, bo sprzęt nie zastąpi człowieka. Piszesz, że wielu ma takie szkła jak Ty, zgadza się wielu ma, ale mieć a posiadać umiejętność ich wykorzystania to ogromna różnica. Ty to potrafisz i doskonale o tym wiesz, jakbyś nas tu nie czarował.

Co byś za bardzo nie obrósł w piórka dodam, że mam tu kilku mistrzów i jeżeli któryś z nich będzie zaniżał poziom nie omieszkam się o tym głośno powiedzieć :-)

Wracając do fotografii, ostatnie najlepsze dla mnie całej serii. Sprawia, że zaczynam czuć pierwsze krople i specyficzny zapach wody w czasie deszczu. Tym bardziej, że u mnie od południa leje ;-p Co do głowy to chyba minimalnie wychodzi już z GO, ale absolutnie mi to w tym zdjęciu nie przeszkadza. Jest ostre tam gdzie ma być. Do światła się nie będę czepiała, bo świetnie oddaje panującą aurę. Można by się oczywiście poprzyczepiać ale po co :-D

Przyjmujesz moje argumenty?

#145 fotosc

fotosc

Napisano 05 październik 2008 - 23:43

NIE !!!! nie zgadzam sie z Toba , jestem zwyklym amatorem , ktory chce i dazy do dobrych zdjec , kazda uwage ktora mi pisali , analizowalem i staralem sie to poprawic :) uwazam ze do zdjec BDB duzo jeszcze im jest brak , ale caly czas ucze sie i chce sie nauczyc


kazdy kto fotografuje powinien myslec nad kadrem zanim zdjecie zrobi , analizacja , organizacja itp , owszem tak robie , mam wizje zdjecia , mam upatrzone momenty ktore chce utrwalic , ale to wszystko jest dlatego , bo CHCE , ale inni ktorzy kochaja ,przyrode , fotografuja ja tak samo moga to zrobic i cieszyc sie ulotna chwila ptakow :)

Duzo ludzi do mnie pisze , jak zrobioc takie zdjecie , czasami sie rozpisze i pisze wszystko po kolei , a potem , po jakims czasie widze ze nic sie tego autora zdjecia nie poprawily , to az rece opadaja , kazdy ma swoj zapal i wychodza fotki takie jak wychodza :(
UWAZAM ZE KAZDY MOZE ROBIC DOBRE TECHNICZNIE FOTOGRAFIE , PO PROSTU KAZDY , TYLKO LICZA SIE CHECI :)
i jeszcze raz podkresle , ze sie caly czas ucze i jestem zwyklym amatorem :)

#146 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 październik 2008 - 06:51

fotosc,

UWAZAM ZE KAZDY MOZE ROBIC DOBRE TECHNICZNIE FOTOGRAFIE , PO PROSTU KAZDY , TYLKO LICZA SIE CHECI

Tu się zgodzę...

jeszcze raz podkresle , ze sie caly czas ucze i jestem zwyklym amatorem

Dobra dobra :etam:

Tym czasem czekamy na jakieś fajne fotki kormoranów ;-)

:ninja:


#147 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 październik 2008 - 07:47

A uważasz, że ktoś, kto fotografuje od 20 lat przyrodę, bo to kocha, bo jest to jego życiem już się nie uczy, nie rozwija? Moim zdaniem każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia, nigdy nie będzie takich samym warunków, światła, ukształtowania terenu, zachowania danego gatunku. Każdy poszukuje jakiegoś ideału, spełnienia w tym, co robi. Czy w tej sztuce jest to w ogóle możliwe? Przecież jutro może być zawsze lepiej, inaczej, może być piękniej, może być ciekawiej Nie masz takiego czegoś, że po wywołaniu zdjęcia myślisz: - Kurcze mogłem to zrobić lepiej, można było skadrować tak, można było inaczej ustawić parametry sprzętu, można było, można … Myślisz, że nadejdzie chwila, w której powiesz: - Tak to jest idealne zdjęcie, to jest to czeka szukałem, nie chcę więcej? Będą zdjęcia, z których będziesz dumny, ale zawsze być może po czasie zauważysz coś, czego wcześniej nie widziałeś, pomyślisz, że można inaczej. Takie są moje odczucia, mam nadzieję, że nigdy nie przestaniesz się uczyć, bo w twoim wypadku to owocuje. Zresztą po to jest to forum, żeby wytknąć błędy, podpowiedzieć, zobaczyć jak nasze wizje odbierają inni. Choć niektórzy się bulwersują i obrażają to przecież chyba temu to forum miało służyć.
Skoro nazywasz siebie zwykłym amatorem to ja już kompletnie nie wiem jak nazwać tych, którzy są na początku tej drogi, którą ty już od jakiegoś czasu kroczysz. Zgadzam się z Tobą, że każdy może, ale właśnie jak piszesz nie każdy chce, być może nie potrafi, może brak mu tego czegoś, co powoduje, że w taki a taki sposób patrzymy na pewne sprawy, czegoś, co pozwala nam pokazać innym, że gdzieś tam jest jeszcze inne życie tak różne od naszego mieszczańskiego. Mam nadzieję, że będziemy mogli oglądać fotografie wciąż lepsze i lepsze do momentu aż padniemy z wrażenia.


Każdy może zrobić technicznie dobre zdjęcie, fakt, ale nie każdy potrafi swoimi zdjęciami wyrazić chwilę, nie zawsze zdjęcie poprawnie technicznie zachwyca, bo technika to jedno a przekaz drugie.

Cóż życzę sobie i innym być takim amatorem jak Ty:-) Koniec, bo uciekliśmy troszkę od tematu

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#148 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 październik 2008 - 08:24

Jak dla mnie 84. najlepsze z serii. W deszcze też nie najgorsze ;-)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#149 grabeer

grabeer

Napisano 06 październik 2008 - 08:25

qelka, :book: :hmmm: :dance2: uufff ;)

#150 fotosc

fotosc

Napisano 06 październik 2008 - 09:47

napisalas , ze moglem skadrowac inaczej , NIE !! , jeszcze ani razu tak nie powiedzialem , no moze kiedys kiesdys , ale nie teraz , jedynie to to ze nie zdarze przewidziec niektorych momentow i nie przelacze aparatu na all servo, ale to juz sa zwykle niespodzianki , ktore potem pokaze , bo akurat wyszly :)

87
Dołączona grafika

88

Dołączona grafika

#151 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 06 październik 2008 - 10:31

srajduch z tego Twojego kormorana widać że dużo pochłaniają :-P

88 dumny jak paw , podoba mi się

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#152 fotosc

fotosc

Napisano 09 październik 2008 - 13:00

89
Dołączona grafika

#153 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 październik 2008 - 13:11

fotosc, dałbym z 0,3Ev... ;-)

A ujęcie genialne.

:ninja:


#154 fotosc

fotosc

Napisano 09 październik 2008 - 13:23

ok , napisz wszystkie parametry , porownamy :)

#155 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 09 październik 2008 - 13:30

Na 89 pięknie się zaprezentował. I nawet kupy nie wali tym razem :mrgreen:
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#156 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 październik 2008 - 13:31

fotosc, ale nie wiem jakie był twoje parametry ;-) dlatego napisałem że dałbym 0,3Ev więcej czyli np. 0,3x dłuższy czas naświetlania ( albo 0,3x większą przysłonę/czułość ) bo kuperek nie ma szczegółów :hihi:

Żeby nie było strasznie ci zazdroszczę tej fotki :-P

:ninja:


#157 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 09 październik 2008 - 14:38

świetnie zapozował i jak juz mikouak zauważył tym razem bez srania hehe :mrgreen:

bo kuperek nie ma szczegółów

dunadan gdzie ty tam zaglądasz :oops:
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#158 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 październik 2008 - 22:12

Czy on już bije Ci pokłony ? :notworthy:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#159 fotosc

fotosc

Napisano 09 październik 2008 - 23:28

z tym kuferkiem , to chyba tylko kwestia obrobki :) ale moze i jest tak jak piszesz :) , na pewno kiedys to poprawie :) , dzieki za uwage i wezme to pod uwage :)

qelka :-) staram sie lapac takie chwile , aby cos sie dzialo :) jak sie ukloni w moim kierunku , to wtedy bede wiedzial ze to dla mnie bylo :)

#160 fotosc

fotosc

Napisano 12 październik 2008 - 02:20

tego jeszcze chyba nie pokazywalem :)

90
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych