Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#201 krzych

krzych

Napisano 31 lipiec 2008 - 22:10

Dla mnie najwiekszy potencjal i argumenty do tematycznych ma zdjecie 109. widz, lekkie przekadrowanie, drobne poprawki przy balansie i kontrascie - zdjecie powinno jeszcze bardziej sie podobac. Cala seria to kawal dobrej przyrodniczej roboty! Zazdroszcze czasu i mozliwosci bycia w terenie! pozdrawiam

#202 widz

widz

Napisano 01 sierpień 2008 - 08:44

dzięki.jeszcze powalczę z tematem.z obróbką jestem na bakier.pozostaje robienie tylko lepszych zdjęć :-D

#203 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 01 sierpień 2008 - 17:40

Na 110 co to za czarny ptak Czy to bocian czarny :?: :?: :?:
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#204 patryk pstryk22

patryk pstryk22
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • Lokalizacja:
    okolice sosnowicy

Napisano 01 sierpień 2008 - 21:12

tak to bocian czarny a zdjęcie spoko szkoda tylko tego przepału na czapli bardzo się rzuca w oczy.

#205 miszak

miszak

Napisano 04 sierpień 2008 - 08:50

...z obróbką jestem na bakier.pozostaje robienie tylko lepszych zdjęć :-D


Hehe to tak ja i ja - co innego łazic gdzieś po krzakach a co innego męczyć się przy kompie.

#206 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 04 sierpień 2008 - 18:16

Witam po małej przerwie. Zmieniłem rejon swoich łowów, ponieważ tym razem chciałem dojechać rowerem. Jak się okazało przeliczyłem swoją kondycję. Trochę też poprzez planowanie trasy z mapą satelitarną googli, nie uwzględniała ukształtowania terenu, a tam było tyle górek...

Wrzucam sarny, które moje kroki wypłoszyły z kukurydzy, koziołka, który chyba stracił na jakości po dwukrotnym zmniejszaniu w Irfaview z automatycznym podostrzaniem. Ale chyba najpiękniejszy jakiego widziałem, ze względu na poroże. Ostatnie coś, co zrobiłem 600mm (dla małego obrazka), coś co siedziało na igłach sosny - nie wiem czy się spodoba, ale nie mogłem się powstrzymać ;) Chociaż nie wiem co to jest...

112
Dołączona grafika

113
Dołączona grafika

114
Dołączona grafika

115
Dołączona grafika

#207 Maruna

Maruna
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Supraśl

Napisano 05 sierpień 2008 - 07:26

niemar na 115 upolowałeś samca komara :-D
ładnie go pokazałeś. dzięki czółkom ciekawie wygląda.

#208 widz

widz

Napisano 05 sierpień 2008 - 08:33

wygląda na to ,że mam okazję pierwszy raz zobaczyć komara.jaki uroczy z tym pióropuszem :-) .sarny chyba mają trochę za mocne światło.chociaż pora wczesna.

#209 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 05 sierpień 2008 - 09:14

EEE, nie no komar to to nie był... Tak myślę, te wielkie komary to samice, te małe co gryzą to samce, a to to chyba coś innego, to tylko moje przemyślenia, bo ja to się nie znam. Wrzucę coś, co moim zdaniem jest tym samym owadem co na sośnie.

116.

Dołączona grafika

#210 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:00

niemar, co Ty o tych komarach wymyśliłeś ? Samiec i samica są podobnej wielkości różnią się czółkami na 115 i 116 to samce, co do gryzienia to samice wymagają krwi aby złożyć jaja i mieć potomstwo więc jeżeli cię kiedyś ugryzie jakiś komar to możesz być pewien, że to samica.
Z twojego opisu wnioskuje, że mylisz komary z komarnicami, ale to inna bajka.
Wojtek

#211 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 05 sierpień 2008 - 11:06

Toteż pisałem, że się nie znam. Najwidoczniej mylę z komarnicami, które są nieco mniejsze od Kostki Rubica. Dzięki za wyprostowanie, zowu się czegoś dowiedziałem. :)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych