Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ziemianka obserwacyjna w budowie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 15:46

Tomajk - to normalnie robisz prawdziwe alipnarium :-D Mnie zastanawia inna kwestia - wiesz ile bedzie roboty z utrzymaniem takiego alpinarium?...

#22 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 19:28

Tak to prawda że utrzymanie takiego terenu jest kosztowne, ale właśnie moja firma tym się zajmuje, projektujemy, zakładamy i pielęgnujemy tereny zieleni i ogrody, na codzień utrzymujemy kilkanaście hektarów, więc te 3 czy 4 koło domu to jak zabawa, sama przyjemność bo na śniadanko do domu a nie gdzieś w samochodzie czy w baraku.
Drzewka które sadzę w na tym terenie osiągają wartość po kilka set a nawet kilka tysięcy złotych z pewnością nie jeden właściciel nowego ogródka chciałby takie mieć, kilkadziesiąt odmian różaneczników cyprysiki, thuje, jałowce, o liściastych nie wspomnę bo za wiele ich, ale tam ptaki będą miały niezłą wyżerkę dużo jest roślin obficie owocujących, będą też pospolite odmiany roślin nawet lasotwórcze jak również te które szczególnie nadają się na ptasi gaj, dobrze jeśli ktoś miałby jakieś pomysły co do urządzenia raju dla ptaków, moja małżonka doliczyła się co najmniej 30 różnych gatunków które osiedliły się lub regularnie odwiedzają nasz teren.

Zresztą tak jak pisałem wcześniej będzie to teren do zwiedzania dla klijentów i jest to wszystko wkalkulowane w koszty prowadzenia szkółki, ma ściągnąć więcej potencjalnych nabywców, no i oczywiście ptaszki.
Będzie też woliera i małe mini zoo potrwa to co prawda parę lat ale jak mnie odwiedzicie to sami sią przekonacie że warto było zrobić coś takiego.

#23 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 19:33

tomajk wybacz ale wpraszam sie do Ciebie na zdjęcia bo z Konina do niedaleko a poza tym w zachodniopomorskim bywam dosc często służbowo :-D
Nikon

#24 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 19:54

tomajk wybacz ale wpraszam sie do Ciebie na zdjęcia bo z Konina do niedaleko a poza tym w zachodniopomorskim bywam dosc często służbowo :-D


A zapraszam jak najbardziej, teraz mamy chwilową zmianę ptasich turnusów ale już nowe się zlatują, mają co prawda olbrzymie ilości kaliny i jarzębiny i innego pokarmu na moim kiepskim wiatrochronie ale już pod dom się powoli zaczynają zlatywać. Podejrzewam że jak ustabilizuje się trochę pogoda to będzie się za czym uganiać.
Smarowałem już smalcem pień starej brzozy na którym żeruje regularnie za mrówkami dzięcioł zielony, i będę to robił co tydzień tylko muszę tam postawić prowizoryczną czatownię i fotka gwarantowana, na dziko w naturze.
Choć właściwie to namiocik by wystarczył, ale słowo daję, przez to że tyle mam pracy to nie ma kiedy nawet rozglądać się za namiotem. Jedyną rozrywką jest w tym czasie FOTOPRZYRODA :beer: i dobija mnie brak dobrego szkła.
mmsko daj znać na PW kiedy chcesz zajechać.
Ach musisz albo z kierowcą albo 2 dni bo cały nie wyjedziesz :mrgreen: :beer:

#25 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 20:02

cały nie wyjedziesz


Spoko, damy rade.
Mam "Ptaki w ogrodzie" jest tam pare rad jak urzadzic ogród "pod ptaki". Jak chcesz to moge Ci wysłać bo na razie nie przewiduje wycieczki w Twoje rejony :)
Nikon

#26 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 20:22

Ptaki w ogrodzie, może być coś ciekawego, ale wystarczy może parę skanów z co bardziej interesujących tematów, bo ja i tak jestem trochę ograniczony już istniejącą inwestycją, no i już prace są zaawansowane, pozostaną tylko modyfikacje, i to oby jak najprędzej bo przesadzanie niektórych drzewek może być już niemożliwe.
Zmienić mogę lokalizację ziemianki lub jej usytuowanie, ale jak do tej pory to nic lepszego mi do głowy nie przychodzi.
Fotka z wieżyczki (ambony) na teren przed pracami, jak będzie lepsza pogoda to zrobię aktualną.
Dołączona grafika

#27 mmsko

mmsko
  • Użytkownik
  • 507 postów
  • Lokalizacja:
    konin

Napisano 01 listopad 2006 - 20:33

Masz tam u siebie krzyżodzioby zimą?
Nikon

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 20:38

o kurcze, sporo tam tego masz... moi rodzice mają też 'znajomego' który zajmuje się sprzedażą krzewów... chyba fajna rzecz, na pewno można trochę zarobić. Zastanawia mnie tylko... jak założyć taką firmę. Tzn. jakąś tam podstawową wiedzę w rozpoznawaniu gatunkjó zdobyłem w trakcie studiów ( 3/4 zdążyłęm zapomnieć ale łatwiej przypomnieć sobie niż się uczyć od nowa ) ale... żeby zajmować się szkółkarstwem takich krzewów? czarna magia dla mnie...
Niemniej zazdroszczę, masz bardzo piękną okolicę :D

:ninja:


#29 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 20:52

Masz tam u siebie krzyżodzioby zimą?

Tego nie wiem być może były lecz ja rok temu to tylko sikorki, i gile rozróżniałem :-/ dopiero na początku lutego żona mnie wysłała pojakiś aparat do sklepu bo chciała fotki robić ptaszkom, i wtedy się zaczeła moja przygoda z ptakami, ale gróbodzioby mamy.
Dołączona grafika
Fotka przez okno na taras kiepskim aparatem, i to od niej się zaczęło, zobadzyłem PAPUGĘ :mrgreen:
Zimą zacznę robić jakieś notatki i dokumentację to będę miał jakąś inwentaryzację.

Ale głołowy nie daję że nie ma krzyżodzioba świerkowego, bo na granicy mam starodrzew swierkowy i szyszek tam jest do oporu, ale tak jak pisałem wcześniej to nie rozróżniałem ptaków, dla mnie to wszystko były wróble :-/ teraz się to trochę powoli zmienia.
jak zobaczę to dam znać.

#30 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 listopad 2006 - 22:10

Ładny teren. Na ewnetualne, przyszłe spotkanie, tym razem chętnie sie piszę. :-D

#31 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 02 listopad 2006 - 19:02

Ładny teren. Na ewnetualne, przyszłe spotkanie, tym razem chętnie sie piszę. :-D

Od RODŁA do mnie jest "TYLKO" 37km więc masz najbliżej, zapraszam! :-D

#32 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 02 listopad 2006 - 19:56

Dzięki. ;-)

#33 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 02 listopad 2006 - 21:10

Czy ktoś wie jaki gatunek szkła i z jakimi powłokami odblaskowymi można zastosować na okno do np. ziemianki obserwacyjnej ?

#34 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 listopad 2006 - 23:07

Czy ktoś wie jaki gatunek szkła i z jakimi powłokami odblaskowymi można zastosować na okno do np. ziemianki obserwacyjnej ?



:yikes:

#35 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 07:16

Tomajk z tego co wiem to się nie stosuje szkłą w ziemiankach ( kilka widziałęm na zdjęciach... ) Szkło...eee... kup sobie 100 filtrów UV powycinaj kółeczka i połąćz :mrgreen:
A tak na serio - nie mam pojęcia czy da się kupić szkło z powłokami. Jeśli tak to będzie i tak kosztować krocie...

:ninja:


#36 SeKa

SeKa
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 09:05

albo filtr polaryzacyjny ładnie redukuje refleksy na szybach, niestety zabiera trochę światła
ale to chyba najtańsze rozwiązanie :-)

#37 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2006 - 09:43

I tak jak wstawisz okno musisz myśleć o ty aby było otwierane a wtedy wystarczy powiesić kawałek siatki maskującej i po sprawie no chyba że chcesz mieć ciepełko w środku i siedzieć w kapciach jednak fotografia wymagoa poswięceń.
Teraz nie mam czasu ale jak znajdę to podeślę link na temat fotografowania z ukrycia.
Wojtek

#38 ZbyszekB

ZbyszekB
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Lokalizacja:
    Mielec

Napisano 03 listopad 2006 - 11:19

Teraz nie mam czasu ale jak znajdę to podeślę link na temat fotografowania z ukrycia.


Jestem cierpliwy i chętnie poczekam na ten link. :mrgreen:

#39 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 03 listopad 2006 - 15:07

Tak ja obiecałem oto link wielu pewnie juz czytało ale dla tych którzy nie mieli okazji polecam: http://www.arturtabor.pl/sowy.htm
Na mnie ta opowieść dotycząca puchacza zrobiła ogromne wrażenia gdyż mój rekord w czatowni to raptem 3-4 godziny.
Wojtek

#40 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 15:27

Chodzi o zdjęcie puchacza w dzień? czytałem w Ptakach Polski :D no fakt, respekt normalnie... ale za to jaka nagroda...

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych