Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ziemianka obserwacyjna w budowie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 październik 2006 - 22:17

Założyłem nowy wątek, będę w nim przedstawiał kolejne etapy budowy ziemianki-czatowni na całkowicie gołym terenie, oczywiście nasadzenia są robione nie tylko z myślą o foceniu ptaszków, jest to inne przedsięwzięcie, ale postanowiłem z tego skorzystać i zrobić ziemiankę do focenia ptaszków.
Za poradą jednego z forumowiczów przed oknem tej budowli będzie żródełko dla ptaków, jakieś spore głazy, stare korzenie itp.
Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie i czy zda egzamin, ale sama budowa sprawia mi przyjemność a to już dużo. :-)
Całe szczęście że ta cała impreza była zawarta w planie zagospodarowania i nie muszę robić dodatkowych papierków.
Budowę rozpoczęłem 27 pażdziernika, kiedy koniec - nie wiem ale zostało mi jeszcze 4000m2 do nasadzenia, o samej budowli nie wspomnę, to trochę jednak jest roboty, a mogę to robić tylko podczas przerw w pracy, a tych jest nie wiele.
Mile widziane wszelkie wskazówki i porady, może coś żle robię a żeby nie trzeba było rozbierać, proszę tylko wziąść pod uwagę, że starszy pan już ze mnie i robię to koło domu jakieś 70m wykorzystując to co i tak muszę zrobić, :mrgreen:


Acha ta ziemianka to na 3 osoby, więc będę mógł kogoś zaprosić ;-) :beer:
Dołączona grafika

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 06:43

wow, niesamowity pomysł. Widziałem jakie efekty przynoszą takie budowle :-D powodzenia!

:ninja:


#3 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 31 październik 2006 - 09:28

To jakaś poważniejsza budowla będzie, ciekawy jestem efektów.
Zwróć uwagę jakie tło będziesz miał za ptakami
Ja do Wałcza niemam daleko :whistle:

#4 kronos28

kronos28
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Koszalin

Napisano 31 październik 2006 - 12:42

no to widze ze na powaznie sie zabrales za czatownie ze wszystkich nas tutaj budowniczych. Czekamy na efekty :)

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 14:00

Tomajk a ja jeszcze mam pytanie co do samej budowli... co to za budowal w ogóle?...

:ninja:


#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 15:23

Coś takiego ma to być, http://www.matebence.hu/home_en.htm całkiem naśladować się nie da, lecz sam pomysł podoba mi się, co do tła, to jest mały problemik, najlepiej gdyby to była jakaś odległa ściana lasu, tak myślę, ale musi mi starczyć, klon jesionolistny, thuja columna, i świerk nidiformis, i to wszystko w niewielkiej odległości, jakieś 3-6m, no i kamień solidny, jakieś żródełko, i może ktoś jeszcze coś podpowie. Za bardzo szaleć z tym tłem to nie mogę, bo to będzie część ekspozycji, i raczej nie będę tam robił jakiś sztucznych dekoracji, muszę to zrobić tak żeby nikt z klijentów tego nie zauważył.

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 15:36

Nie no, znam gościa i metodę ale - ja na fotce widzę ciągnik i parę osób - poz tym - jakie pozwolenie musiałś na to dostać :-D ? nie móawiąc o sadzeniu krzaków itp... więc?

:ninja:


#8 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 17:38

Czy chodzi ci o złoszenie budowli? do 35m2 bez trwałych fundamentów wymagane jest tylko zgłoszenie z opisem konstrukcyjnym - to jasne że mam, a sadzenie drzew to puki co nikt nie może mi zabronić to robić na własnym terenie :-D

Dziś górka powiększyła się o jakieś 500m2 i kilkanaście gatunków drzew i krzewów. :lol:
Ciągnik jest mój, a tylko dwóch odważnych pracowników zostało w kadrze jak im powiedziałem że foto idzie na forum, :mrgreen: a w łyżce jest akurat bardzo ładnie owocująca leszczyna Barceloński, zawsze na niej siadały orzechówki, mam nadzieję że w nowym miejscu też będą.
Wszystkie rośliny użyte do tej imprezy są mojej produkcji, a że niektóre wyrosły za wielkie by w ogródku komuś posadzić więc idą na ekspozycję nowej sprzedarzy.
Ziemianka to będzie betonowy prefabrykat, jak nie zda egzaminu w tym miejscu, lub zarośnie krzaczorami to ją przeniosę w inne miejsce, mam jeszcze piękne zbocze, tylko musiałbym iść ponad 500m a leń jestem :oops:

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 17:44

Czyli wszystko robisz sam? wow, fajnie :-D ciągnik też twój? :mrgreen:
Ja jak znajdę czas to w tym roku też będę czatował, może w zimie nawet, kto wie...

:ninja:


#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 18:00

Oj byś się uśmiał jak byś widział jak ja to robię, :mrgreen: klakson w ciągniku jak alfabetem morsa do chłopaków nadaje, :mrgreen: :mrgreen:
Kilka dni przerwy będzie w budowie bo w czwartek mamy pracę w delegacji, i cały sprzęt wyjeżdza pod Człuchów ale od poniedziałku znowu ruszam z kopyta.
Oj będzie ładnie, na to jeszcze ze dwa wagony kory, i może starych szyszek, jakieś pnie, no i ta woda, ale tam roboty murarsko melioracyjne :-)
więc dopiero na początku lata.

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 18:23

o kurde, ty się serio za to wziąłęś... no to chyba mogę zacząć gratulować. Szkoda tylko ze tak późno się skończy - najlepszy okres przeminie :-/

:ninja:


#12 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 19:06

Nie ma zmartwienia, odpowiednio zachęcone ptaszki i inne zwierza powinny wynagrodzić trud i cierpliwość w następnym roku, a i tak przyglądają się już sikorki i mazurki że im klona zabrałem w inne miejsce i nad głowami nam krążą.
Ale najbardziej mnie wpienia to to że gdy tylko stanę na chwilę i zgaszę ciągnik, to po chwili odlatują i nic fotnąć się nie dadzą. :-) BRUTALE fuj :mrgreen:

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 19:15

Nie no, mnie chodziło ze najciekawsze gatunki odlecą... zima i wiosna - to jest to! a jak głębokie będzie oczko?

:ninja:


#14 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 19:49

Przed ziemianką to chcę zrobić kamienne oczko nie głębokie ale żeby woda była bierząca nawet zimą, ale staw jest też w budowie, 2,5m głęboki i wyspa będzie dla kaczek no i srumienie, mostki, wodospad, i jeszcze parę innych atrakcji.
Tylko żeby mnie ktoś żle nie zrozumiał, taka budowa to koszty idą w setki tysięcy złotych, a ja nie robię tego z myślą o foceniu, pomysł żeby powiązać pożyteczne z przyjemnym powstał całkiem niedawno, zawsze chciałem fotki na spacerkach do lasu robić, ale to się poprostu nie udaje, i do tego zauważyłem, że więcej ptaków mam u siebie, prawie jak w jakimś parku, trzeba było to tylko wszystko ze sobą połączyć, i może być całkiem fajnie, jeszcze dojdzie za dwa lata woliera i to dość spora, może 0,5ha albo i więcej, poprostu ma być takie małe arboretum z mini zoo, a ja chę w nim mieć swoje prywatne miejsce.

#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 19:54

Setki tysięcy... nie lepiej kupić jakiegoś 600/4.5, Canona 1D MArk II i pojechać na jakieś safari? :mrgreen: żartuje oczywiście. W przyszłom roku odwiedzi cię pwnie z pół forum :-D

:ninja:


#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 październik 2006 - 20:04

Może jakiś forumowy zlot tam zrobić?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 aczu

aczu
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 20:12

Może jakiś forumowy zlot tam zrobić?

Jestem za!! Czeamy tylko na zaproszenie ;)

#18 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2006 - 20:39

No teraz jest nas nie wielu więc bym pomieścił ;-) ale do wiosny, to kto wie ile to będzie ta połowa? :mrgreen:
Jasne że chętnie się tym moim wynalazkiem podzielę, a może chętni by tak zajechali choćby przy okazji i coś podpowiedzieli, doradzili, kawa i ciacho jakieś się znajdzie, :mrgreen:
To prawda że trochę póżnawo ta budowa, i do tego czasu nie za wiele, ale przecież życie przed nami.
Zlot forumowiczów powiadacie- niezły pomysł, okolica nie najgorsza, mogło by bwypalić, po porannym foceniu można w kajak i na zimorodki się zaczaić.

:idea: chyba muszę na 6 albo więcej osób zrobić tą ziemiankę, albo odrazu wybudować piwnicę, :mrgreen: muszę to jeszcze przemyśleć, :-D

Zlotów w mojej okolicy jest nie wiele więc czymu ni. ;-)

#19 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 00:18

Jak piwnica, to odrazu wstaw beczolki z piwem i winem. Jakis grillik i zrobimy party, to moze zwierzaki sie zainteresuja i same podejda :D
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#20 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 09:10

Jak piwnica, to odrazu wstaw beczolki z piwem i winem. Jakis grillik i zrobimy party, to moze zwierzaki sie zainteresuja i same podejda :D


Dobry pomysł :mrgreen:

Ziemianka jednak pozostanie taka jak w planie, ale miejsca na beczki z piwem i grila czy ognisko to u mnie jest pod dostatkiem, do tego będzie jeszcze kilka szałasów czatowni więc powinniśmy się pomieścić ;-)
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych