Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pomoc w wybraniu aparatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 survivorman

survivorman
  • Małomówny
  • 18 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:11

Witam . Chcialbym sie doradzic profesjonalistow (czyt. was) jaki aparacik powinienem sobie kupic ... wczoraj zginal moj NikonD40 smiercia tragiczna i juz mysle nad nowym .... mam do wyboru takie aparaty : PENTAX K100D , SONY DSLR A200K ( chetnie bym go kupil ) lub OLIMPUS E510 . Chce zajac sie tak jak poprzednio fotografia zwierzyny ( sarna , dzik , lis itp ) oraz Krajobrazu ... Bardzo Prosze o odpowiedz jaki z nich jest najlepszy waszym zdaniem :roll:

#2 sebaok

sebaok

Napisano 13 czerwiec 2008 - 19:52

Cześć
Najpierw to obejrzyj ceny obiektywów i później zastanawiaj się nad puszką;) A najwazniejsze pytanie to ile masz kasiory:D

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 czerwiec 2008 - 20:24

Pamiętaj że kupno aparatu to tylko pozorny wybór, kupujesz coś z systemu w jakim działa aparat więc zobacz, np. czy bardziej będzie w Twoim zasięgu obiektyw ze stabilizacją, czy postawisz na stabilizację obrazu w aparacie itp.

#4 marcinm

marcinm
  • Użytkownik
  • 851 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 14 czerwiec 2008 - 11:13

sebaok i roby maja racje :mrgreen:
najpierw zobacz obiektywy na które cie bedzie stać i które beda spełniac twe oczekiwania,a potem wybierz puszke
Olympus E-510 Sigma 135-400mm Fotografia to zabawa

#5 survivorman

survivorman
  • Małomówny
  • 18 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:09

dzieki za odpowiedzi :) Kasiury mam w tej chwili 1700 zl ( wiem ze malo , ale fotgrafia zajmuje sie tylko w wolnym czasie i amatorsko ) , w najblizszym czasie ten budzet nie urosnie , wiec musi byc cos w tej cenie , co polecacie ? Mam do wyobru te aparaty ktore wyzej wymienilem , ocencie ktory waszym zdaniem jest najlepszy ... Oczywiscie jesli macie chwilke czasu :)

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 czerwiec 2008 - 16:58

Jak masz tyle kasiory i na pierwszym miejscu stawiasz fotografię zwierząt to postaw na stabilizację w aparacie, czyli Alfa 200 albo K 100.

#7 grabeer

grabeer

Napisano 14 czerwiec 2008 - 19:04

Roby, nie chcę wzbudzić żadnej dyskusji na temat sprzętu ale mi każdy powtarzał- stabilizacja czy w obiektywie czy aparacie zabiera jakość...
Najlepsze przykłady podwał mi Sylwrster70...

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 czerwiec 2008 - 20:54

Hmmm, może zbyt krótko fotografuję puszką ze stabilizacją matrycy ale jakoś zauważyłem rzecz zgoła odmienną - stabilizacja poprawia jakość! Oczywiście wtedy kiedy wykonuje się zdjęcia z ręki z za długimi czasami - po to zresztą ona jest.
Fakt przydatności stabilizacji empirycznie stwierdziłem i bedę go powtarzał wszem i wobec :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 Piastun

Piastun
  • Małomówny
  • 35 postów

Napisano 14 czerwiec 2008 - 22:07

Przy Twoim budżecie to trudne zadanie Survi, dobrze Ci radzą że musisz brać pod uwagę całość systemu a nie tylko puszkę ( zresztą te które wymieniłeś są delikatne, nie uszczelnione itp). Popatrz na internecie po sklepach z optyką, zobacz jaka jest dostępność obiektywów używanych, poczytaj fora, dobrze przemyśl decyzję, bo błąd będzie bolesny dla kieszeni. Druga sprawa to to że krajobraz a zwierzęta to moim przynajmniej zdaniem dwie różne bajki i zupełnie inne wymagania sprzętowe.

#10 survivorman

survivorman
  • Małomówny
  • 18 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa

Napisano 15 czerwiec 2008 - 07:42

tzn. 70 % zwierzeta (ssaki ) , krajobraz 30 % . Dzieki za wszystkie odpowiedzi

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2008 - 19:33

czy aparacie zabiera jakość...

Ja tam jakoś tego nie zauważyłem, no ale kto wie, może w stabilizacji obiektywów ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych