Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Zdiecia z wykorzystaniem detektora ruch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 SARACENN

SARACENN
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:11

Witam.
Mam pytanko, czy ktoś z was wpadł już na pomysł aby wykorzystać detektor ruchu do uruchomienia spustu migawki. Urządzenie ma na celu wykonania zdjęcia w celu określenia jaki gatunek występuje na danym obrębie.
Obecnie sam jestem w trakcie budowy(urządzenie jest prawie zrobione i działa )lecz ,nie mam pomysłu jak wykonać system do likwidacji efektu zaparowania obiektywu o poranku.

dane sprzętowe:
-detektor (po drobnej przeróbce)
-akumulator 6v 4,5 mAh
-aparat cyfrowy ( starej generacji, 3 Mp, )
-kolektor słoneczny do doładowywania baterii "w fazie eksperymentalnej"

Całość ma być zabudowana w jak najmniejszym pudełku i ma samo działać przez nieokreślony czas.
Czekam na pomysł co do systemu klimatyzacji.Wszystkie pomysł mile widziane.
Pozdrawiam.

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:22

Może jakiś delikatny nadmuch?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:27

Czekam na pomysł co do systemu klimatyzacji.Wszystkie pomysł mile widziane.

Ja w kasku od motoru używam takiego systemu "przeciw zaparowaniu":
Odrobina szamponu do mycia włosów rozetrzeć a potem na sucho wypolerować. Działa. Ale jak by to się sprawdziło w przypadku obiektywu - nie mam pojęcia.
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#4 SARACENN

SARACENN
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:31

Odpada, woda zbiera sie na zewnątrz (na szybie ), a każdy wentylator to dodatkowy hałas.Do zlikwidowania wilgoci w pudełku będzie użyty pochłaniacz wilgoci (takie same granulki jak w pudełku z butami, tylko, że o wiele więcej. Miałem pomysł z wykorzystaniem ultradźwięków, lecz zwierzyna je będzie słyszeć.I teraz mam problem.

#5 SARACENN

SARACENN
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:39

Chemia to ostateczność, lecz kiedyś widziałem płyn do szyb który ma zapobiegać parowaniu. Lecz czy będzie działał przez kilka dni, nawet po opadach deszczu ,nie wiem. jak go kupie to zobaczę efekty.
Ale wielkie dzięki za zainteresowanie.

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 czerwiec 2008 - 21:45

Tak już pewnie całkiem nierealnie: czasami przednie szyby w samochodach są ogrzewane siateczką drobnych przewodów, praktycznie niewidocznych. Moze da się skonstruować jakiś filterek z takim ogrzewaniem?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 11 czerwiec 2008 - 22:16

Z racji wykonywania swojego zawodu, m.in instaluję kamery TV z takim układem, jest to termostat z grzałką 12V, sprawdza się to znakomicie przy założeniu że całość mieści się w hermetycznej obudowie z klasą szczelności IP66.
Nigdy nie spotkałem się z efektem zaparowania obiektywu, koszt obudowy ok 70zł, niestety trzeba liczyć się z bilansem prądu- ok 700mA przy 12V.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych