Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pokazy sokolnicze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 haggard

haggard
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 12:03

ptak drapiezny jest wzrokowcem. boi sie tego co widzi. w czasie dojazdu na lowisko oraz powrotu z niego ptak jest narazony na wiele czynnikow ktore moga wywolac stres (samochody,obce psy, przypadkowo spotkane ptactwo do ktorego sokol bedzie zrywac). Kaptur (karnal) izoluje ptaka od tego co powoduje stres. jest wykonany ze skory, lekki i wyprofilowany tak by nie dotykal zadnych wrazliwych miejsc (oczy, zajady). kaptur jest idealnie dopasowany do anatomicznej budowy ptasiej glowy. pełna rozmiarówka pozwala dopasowac karnal dla kazdego gatunku w zaleznosci od gatunku, płci i wielkosci. Sokół w 90%przypadków pozwala sobie założyć kaptur bez żadnego opierania sie i niechęci. dlatego dobry kaptur nie jest tani. to ręczna robota wymagająca precyzji i znajomosci tematu. jest to czasochłonna praca. wynikiem ma być karnal który nie tylko ma być ładny ale przede wszystkim wygodny dla ptaka i funkcjonalny. pozdrawiam

#62 blaszka

blaszka
  • Małomówny
  • 38 postów
  • Lokalizacja:
    Kruszewnia/Poznań

Napisano 02 marzec 2011 - 15:57

Mam nadzieje, ze zapytamw e wlasciwym miejscu. Orientuejcie sie gdzie moge znalezc informacje o przyszlych zawodach, pokazach sokolniczych? Chetnie wybralbym sie pofocic
...I find your lack of faith disturbing

#63 haggard

haggard
  • Małomówny
  • 15 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 14:58

Blaszka pierwsze spotkanie bedzie we wrześniu. W Czempiniu odbędzie sie Konkurs w lotach sokołów do latawca. ale jeśli chcesz wcześniej to zawsze mozesz przyjechać np. do mnie :) możemy wybrać sie w teren z ptakami i sobie pofocisz. mamy jastrzębie harrisa, gołębiarze, sokoły wędrowne i hybrydy białozora. w tym sezonie dojadą jeszcze pustułki amerykańskie i raróg. Jeśli Pomorze nie jest zbyt daleko odezwij sie na priv

#64 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 12 grudzień 2011 - 17:30

66.
Dołączona grafika

67.
Dołączona grafika

68.
Dołączona grafika
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#65 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 12 grudzień 2011 - 17:33

unkas, a ta numeracja to skąd Ci się wzięła? :mrgreen:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#66 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 12 grudzień 2011 - 17:36

Saint, roboczy post wysłałem i sobie edytuję, bo dawno nic nie wrzucałem i trochę mi się pozapominało
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#67 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 12 grudzień 2011 - 21:15

unkas, miło znów Cię widzieć!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych