Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kukułka - Cuculus canorus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#121 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:33

co prawda to prawda, w tym wątku jest kilka rewelacyjnych kadrów ale że faktycznie mało się dzieje, to przerzucam (na Wasze życzenie) z BŁ dwa kadry. jak piękny to ptak, pokazują zdjęcia krzycha, podloty niestety skromniej ubrane ale na pewno nie mniej ruchliwe ;-)

31
Dołączona grafika

32
Dołączona grafika

#122 widz

widz

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:10

zawsze mi się marzyło takie spotkanie o zdjęciach nie wspomnę.sytuacja tak unikatowa na zdjęciach,że jak najbardziej jej miejsce jest tu ;-).
Drojac, jak to Ci się udało wypatrzeć?
są jakieś gatunki ptaków,które preferują kukułki przy składaniu jaj?jeśli się uda zrobić podrzucić jajo to ptaki zachowują się w jakiś charakterystyczny sposób?

#123 krzych

krzych

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:20

Fantastyczna sytuacja Drojac, rzadko widywana na zdjęciach. Dobrze że takie zdjęcia znalazły się w tym wątku. Gratuluję!

#124 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:40

przypadek ;-) miejsce, w którym robiłem ostatnio zasiadki na lisy i sarny czyli świeżo skoszona łąka, kończy się pasem krzewów i drzew. tam właśnie się rozkładałem i leżałem po 3-4 godziny. jakieś 8-9 metrów obok stoi uschnięte drzewo na którym też się niemało działo. głównie rządziły gąsiorki, ale przysiadywała też wilga no i od czasu do czasu kukułka. przyglądałem się jej 3 dni i pstrykałem od czasu do czasu dokumentacyjne. pewnego dnia zrolowali siano i to był sygnał do działania. podtoczyłem sobie jedną rolkę i zrobiłem na niej małą czatownię z siaty maskującej - zawsze prawie dwa metry wyżej i inna perspektywa. kukułka przylatywała tylko między 5 a 8 rano i po 19 ale wtedy miałem pod słońce więc w rachubę wchodził tylko świt. więc następnego dnia od 4.30 siedziałem już na sianie i czekałem. oczywiście pierwszy dzień miał być testowym bo lądowała na różnych gałęziach więc z czasem miały nastąpić korekty. a że kursowała na długości ok 100 metrów więc zjawiała się o 2 razy. no i przyleciała ok 6, oczywiście siadła fatalnie, bo na pierwszym planie dwa widoczne badyle ale pomyślałem, będzie lepiej. zrobiłem kilka zdjęć, odleciała ale nie spłoszona, tylko za "rodzicami". zlazłem szybko na ziemię, usunąłem uschnięte zasłaniające gałęzie i wróciłem. ale tego dnia się już nie pojawiła. graty zostawiłem, tzn siatkę i statyw bo i tak wracam tam pod wieczór. no i wróciłem ... i zdziwienie. bele siana zwiezione na drugi koniec łąki :shock: na ziemi ładnie złożona siatka, podpórki oraz statyw :-> gdybym wiedział wcześniej czyje to pole (okazało się że dalekiej rodziny) to zostawiliby tę rolkę i mógłbym działać dalej. ale to nic - kolejnego ranka kukułka się nie zjawiła, następnego też. okazało się, że przeniosła się jakieś 300 metrów dalej i tam katuje małych rodziców :-| ale tam temat prawie nierealny do ogarnięcia - sama gęstwina a ona pakuje się w środek, nieregularność w zajmowanych miejscach wyklucza zasiadkę, podchód tym bardziej - chyba że komuś zależy na dokumentacjach to owszem, da się. ale to nie to samo. tam miałem ją na pełną klatę po podpięciu tc1.4. generalnie jeden plus taki, że nauczyłem rozpoznawać się ją po odgłosie, dziś namierzyłem drugą, którą wychowują piecuszki ale miejsce też nieciekawe.

#125 widz

widz

Napisano 02 sierpień 2010 - 13:19

Drojac, lubię czytać takie dodatki.nie dość,że cała masa informacji to jeszcze dobrze opisana.ale z tym to już przesada ;-)

dziś namierzyłem drugą

następny rodzinny wyjazd nad morze zaplanuję dokładnie... z Tobą :mrgreen:

#126 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 wrzesień 2010 - 08:02

widz, planuj , planuj bo i kukułek u nas się pojawiło sporo. :mrgreen:

Podobnież takie brązowawe to nie za częsty widok, dlatego wstawiam tu a nie bł. Była bliżej, chciałam jeszcze bliżej i kilka sekund przed naciśnięciem guzika słyszę brum brum 3 m ode mnie wylądował cross a za nim 7 kolejnych. Najpierw z plaży a potem z lasu robią sobie zabawę. Ganiają się ze strażnikami granicznymi. Co niedziela to samo..

33.
Dołączona grafika

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#127 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 20 wrzesień 2010 - 10:14

Przyjemny obrazek. To młoda, czy rdzawa odmiana samicy?

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#128 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 wrzesień 2010 - 10:43

Nie wiem, sama byłam zdziwiona jak to coś zobaczyłam. Najpierw myslałam, że to jakiś mały drapieżnik. Ale drapieżniki raczej nie wyżerają jagód i borówek więc wyszło mi , że tak duży ptak o takiej sylwetce to kukuła. Przez cała obserwację ani razu nie wydała głosu. Trzymała mnie w niepewności do końca :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#129 scot

scot
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    wielkopolska

Napisano 04 listopad 2010 - 04:43

Kilka ujęć z mojego tegorocznego spotkania z kukułkami

34. Senior
Dołączona grafika

35. Junior
Dołączona grafika

36. Prawie jak sokół
Dołączona grafika



#130 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 04 listopad 2010 - 05:54

podoba się bardzo

#131 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2010 - 11:03

scot, świetna, wpadająca w oko seria :clap:

#132 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 04 listopad 2010 - 11:13

świeta,

- czyżby beatyfikacja :mrgreen: .

Zdjęcia doskonałe, zwłaszcza pierwsze.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#133 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 04 listopad 2010 - 11:27

niemek, :mrgreen: :tease: Się poprawiłem :-D

#134 krzych

krzych

Napisano 04 listopad 2010 - 11:50

Zdjęcia pierwsza liga scot,

#135 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 04 listopad 2010 - 13:08

Piekna seria.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#136 kasprzyk

kasprzyk
  • Użytkownik
  • 1059 postów
  • Lokalizacja:
    Chodzież

Napisano 05 listopad 2010 - 12:35

scot kapitalne!
fotki robię: Olympus E3 i ZD 70-300
strona: www.fotochodziez.pl

#137 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 listopad 2010 - 19:12

Jestem pod wrażeniem. Gratulacje scot.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#138 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 listopad 2010 - 20:17

To jest to, scot! Pięknie pokazane detale :thumbsup:

#139 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 listopad 2010 - 16:04

34. wymiata.

#140 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 22 listopad 2010 - 12:56

scot prześwietna seria :shock:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych