Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czatownia pływająca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
742 odpowiedzi w tym temacie

#121 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 27 luty 2010 - 20:22

Ale można też po głębokich jeziorach, stawach pływać i być spokojnym, że się nie utonie. Do rur przymocować takie coś jak jest w chodziku http://www.dziecko.r... ... skylab.jpg :-)

#122 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 27 luty 2010 - 21:10

Robertinio takie cos moglo by rozwiazac problem niestabilnego dna do chodzenia np. w przypadku stawow w okolicy strzyzowa. Trzeba by tylko takie cos zmajstrowac i tylko pytanie jak z tego wyjsc?

#123 Robertinio

Robertinio
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 27 luty 2010 - 21:16

No właśnie problem z wyjściem z "chodzika" ;-) Ale na pewno coś się wymyśli :-P

#124 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 27 luty 2010 - 21:17

Niedługo rozpoczynam budowę swojej. W tygodniu pomyślę o jakimś planie, wymiary itp. Potem kompletowanie materiałów i jak pozwolicie to coć tutaj wrzuce ;-)
Najwyższa pora wziąść się do roboty... żurawie już przyleciały :szczesliwy:

#125 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 27 luty 2010 - 21:23

a moze by zrobic cos jak siodelko, na ktore sie siada od tylu czatowni. Pozostaje tylko problem jak to wystarczajaco sztywno przymocowac zeby nie wpasc do wody razem z nim

#126 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 27 luty 2010 - 21:42

to dla zachęty dodam że należy z tą pływającą czatownią wejść do wody tak by ptaki tego nie widziały czyli prawie po ciemku lub pod osłoną wysokiej roślinności wodnej, należy ruszać się powoli bez gwałtownych ruchów, ptaki przyzwyczajają się do nas około 1-2 godzin, pod warunkiem że się naprawdę nie kręcimy, do czerwca woda będzie nie za ciepła więc trzeba się ciepło ubrać i naszykować na kilka godzin siedzenia w wodzie jesli chcemy zrobić dobre zdjęcia, do fotografowania z pływającej czatowni wskazane jest fotografowanie ognisowymi 500-600mm czasem z tc1,4, gdyż nie ma co liczyć że ptak podpłynie do nas na odległość poniżej 10 metrów, będzie to raczej min 20 metrów, chyba że zostawimy fototratwę na wodzie na tydzień lub dwa ale to będzie trudne, i też nie da nam do końca gwarancji. Tak czy inaczej życzę owocnych prac i fotek. Acha, i po kilku godzinach czatowania w zimnej wodzie przydałby się kolega który pomoże nam wyjść z takiej czatowni bo zgięta sylwetka i ugięte kolana to pozycja w której przyjdzie nam czatować dość długo, co napewno odbije się na kręgosłupie i stawach, które będą podczas wychodzenia z czatowni przypominały o sobie.

#127 kreczmar

kreczmar
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 27 luty 2010 - 22:30

Myślałem nad rozwiązaniem problemu siedziska. Może wystarczy zwykła dętka/koło ratunkowe przywiązane do pływaków. Miało by to jeszcze jedna zaletę. Mianowicie przy pomocy taśmy/pasa parcianego można by było zmieniać wysokość a raczej głębokość siedziska. A tym samym można próbować wypłynąć na głębszą wodę. Co Wy o tym myślicie?

#128 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 27 luty 2010 - 22:32

kreczmar, spróbuj ale najpierw bez sprzętu

#129 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 27 luty 2010 - 23:52

a moze by zrobic cos jak siodelko, na ktore sie siada od tylu czatowni. Pozostaje tylko problem jak to wystarczajaco sztywno przymocowac zeby nie wpasc do wody razem z nim


Ja proponuję od razu składak przymocować przez środek tratwy, a w szprychy wmontowac łopatki, pomocniczych kółek bym nie zdejmował, rower nie będzie sie kiwał przy szybszym pedałowaniu, takie rozwiązanie masz tez tą zaletę że możesz bezpośrednio wyjechać z domu taką tratwą-czatownią....sorry musiałem to napisać - te siodełko mnie zainspirowało :mrgreen:
A tak na poważnie to chyba najlepiej kajak zamaskować (taki otwary, bez komór), po zamaskowaniu przypomina pływające drzewo, lub ponton.

#130 stary

stary
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 28 luty 2010 - 02:05

Po co się męczyć i kombinować :mrgreen: ---> http://www.allegro.p...ek_company.html

...tylko,żeby to kosztowało 100PLN :-/


jak w cenie jest ta czapka z daszkiem to warto ;-)
Dziurawe pudełka, szkło, rurki.

#131 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 28 luty 2010 - 12:14

a moze by zrobic cos jak siodelko, na ktore sie siada od tylu czatowni. Pozostaje tylko problem jak to wystarczajaco sztywno przymocowac zeby nie wpasc do wody razem z nim


Ja proponuję od razu składak przymocować przez środek tratwy, a w szprychy wmontowac łopatki, pomocniczych kółek bym nie zdejmował, rower nie będzie sie kiwał przy szybszym pedałowaniu, takie rozwiązanie masz tez tą zaletę że możesz bezpośrednio wyjechać z domu taką tratwą-czatownią...


najlepszy bylby Wigry3 z przezutkami, i rozkladanym odblaskiem hehe - mobilna czatownia plywajaca:):)

a tak na powaznie - dobry pomysl z tym kajakiem. Mam dmuchany kajak wiec sprobuje go uzyc. Przykryje go siatka, wstawie kawalek deski na podloge do zamocowania statywu i zobaczymy jak to wyjdzie.

#132 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 28 luty 2010 - 13:05

kucik, kup ponton 2 osobowy na allegro wpłyń w krzaki i zamaskuj siatką efekt może się okazać lepszy niż z fototratwy. Grunt to dobrze zakotwiczyć lub przywiązać się do krzewów drzew nad wodą. Tak możesz spokojnie od 4 rano przetrwać ponad pół dnia, mająć wszstko czego ci potrzeba ze sobą.

#133 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 28 luty 2010 - 13:08

1507 mam 2-osobowy, dmuchany kajak. Dosc stabilny jest wiec tylko dobrze przymocowac sprzet i powinien dawac rade

#134 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 28 luty 2010 - 19:02

kucik, Artur Tabor chyba z kajaka lekko przerobionego własnie focił, Powodzenia

#135 robkiz

robkiz

Napisano 28 luty 2010 - 19:38

Ja wypływałem sobie pychowką, wczesnym rankiem w trzciny. Tam spedzalem kilka godzin pod siatka maskujaca. W ten sposób udało mi sie sfotografowac baczka i zielonke miedzy innymi. Jesli cos bym chcial zmienic w tym patencie to burty tej mojej pychówki dość wysokie były, nieco niższe i byłby ideał.
Robert

#136 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 marzec 2010 - 08:33

Ja wypływałem sobie pychowką

No właśnie, taka pychówka to najlepszy pomysł, mogą zaistnieć trudności w dopłynięciu gdzieś dalej ale blisko trzcin to chyba najlepsze i najwygodniejsze (zależy od szerokości) rozwiązanie

#137 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 01 marzec 2010 - 12:41

kucharzewski, to co masz w awatarku "gille?", jak się to sprawdza w terenie?

#138 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 02 marzec 2010 - 13:00

kucharzewski, to co masz w awatarku "gille?", jak się to sprawdza w terenie?


:mrgreen: to takie własnej roboty, kawał siatki maskującej złożonej na pół z wyciętym otworem do przełożenia przez głowę, biega się w tym trudno :-/ ale jak człowiek przycupnie albo się położy to ok, generalnie jak się siedzi to sprawdza się bardzo dobrze. Na jesieni siedziałem oparty o zwalone drzewo, byłem cały zakryty siatką, 5 m odemnie z młodnika wyszły dwa byki i łania, jeden próbował ją pokryć, miałem możliwość nagrania tej sceny kamerą spod siebie, jak bym się zwrócił z aparatem w ich stronę byłoby po spektaklu.
Więc z autopsji wiem że maskowania nigdy za wiele, a ta siatka się sprawdza mimo utrudnień w marszu.

#139 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 marzec 2010 - 14:15

Aha :-> Znalazłem taką stronkę z http://www.artbud.pl... ... -6147.html rurą pcv, da się ją skrócić po kupieniu ?

Rury perforowane to maja dziury :)

#140 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 marzec 2010 - 17:31

a może kajaczek?
... re=related





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych