Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Czatownia pływająca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
742 odpowiedzi w tym temacie

#601 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 26 maj 2012 - 20:37

Możesz nawet napisać: Siódme - Nie kradnij, ale lepiej jak sądzę, jeśli będziesz każdorazowo zabierał.
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#602 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 26 maj 2012 - 21:24

brak numerów na burtach, a więc rejestracji (sic!).

Materac do pływania też rejestrujesz?

#603 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 26 maj 2012 - 21:34

a powiem Ci że kiedyś musieliśmy uzyskać i wymalować numery na pontonie
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#604 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 26 maj 2012 - 21:36

a powiem Ci że kiedyś musieliśmy uzyskać i wymalować numery na pontonie

Pewnie do wędkowania? A miedzy pontonem a materacem różnica jakaś jest, chyba :mrgreen: bez jaj nikt się Ciebie nie bedzie czepiał, ze nie masz kamizelki albo zarejestrowanego pływadła. NIe przesadzaj, organy kontrolujące raczej nie są aż tak bardzo uposledzone.

#605 emanuel

emanuel
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnówka

Napisano 26 maj 2012 - 22:07

Pewnie jestem przewrażliwiony, na co dzień mam do czynienia z niemiecką Wasserschutzpolizei - jakie tam się durne typy trafiają :mrgreen:
nikon.pl

Jeśli aparat będzie na pasku, można uniknąć konieczności przeprowadzania napraw.


O SP-600UZ, N d90, N35|1.8G, N50|1.8D, N18-105|3.5-5.6EDVR, S70-300|4-5.6DGMACRO

#606 masterkey

masterkey
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 30 maj 2012 - 09:24

czy zostawić i napisać notatkę np. obiekt obserwacji ptaków proszę nie niszczyć i podać jakiś paragraf
co wy o tym myślicie?


Kilka dni temu ukradziono mi namiot, stał kilka dni w okolicy, na której teoretycznie nie powinno się przebywać, miałem specjalną przepustkę. W widocznym miejscu umieściłem informacje, w której napisałem min co to jest, do czego, że mam pozwolenie, nawet mój nr tel i prośbę by pozostawić w spokoju ......nie pomogło.

#607 HUBERTUS

HUBERTUS
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 30 maj 2012 - 09:55

Ja nic nigdy nie zostawiam w terenie bo po prostu szkoda czasu i pieniędzy by pozostawić cokolwiek na pastwę losu. Żyjemy w takim kraju gdzie wandalizm i złodziejstwo jest na każdym kroku. Ludzie z czystej zawiści, złośliwości i nudów niszczą co nie należy do nich. Nigdy pływadła nie zostawiam w terenie... po pierwsze nie jest to tania konstrukcja... po drugie za dużo się nad nim napracowałem... po trzecie zostawiając w terenie nigdy nie mogę mieć pewności czy sprzęt zastane w miejscu w którym zostawiłem. Zrobiłem już kilkanaście pływadeł i swoją konstrukcję zmodulowałem tak by była mobilna i nie stanowiła problemu nawet podczas długiej wędrówki do miejsca docelowego. Nie mogę tutaj zamieścić komercyjnych informacji ale wychodzę z założenia że lepiej mieć jedno wielosezonowe pływadło które można sobie odświeżyć niż robić prowizorkę i zostawiać w terenie by któregoś dnia przekonać się że ktoś urządził sobie z niego ognisko. Moje mieści się w aucie bez problemu więc jaki jest problem to wozić i nosić? lepiej tak niż jeździć przed świtem na foty i szukać foto-tratwy po krzakach.
Dołączona grafika

#608 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 30 maj 2012 - 10:19

Fajnie się prezentuje.
A jak sobie radzicie z nadmiarem siatki po bokach.Często jest tak ,że ciągnie się za pływadłem,a nasiąknięta wodą nie stanowi ułatwienia w poruszaniu się żółwikiem.Przycinacie do pożądanych wymiarów??Trochę szkoda.Ja podwiązuję,ale nie zawsze się sprawdza.Może jakieś wskazówki.

#609 HUBERTUS

HUBERTUS
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 30 maj 2012 - 10:25

Tomku, tak jak mówisz, szkoda ciąć siatkę... ja podwijam w pewien sposób i mam zamocowane na pływadle mocowania do przytroczenia takiej podwiniętej siatki.
Dzięki temu całe poszycie jest dobrze naciągnięte, nie ciągnie się za mną i nie powiewa na wietrze. Ewolucja była dość długa ale jestem bardzo zadowolony z wyniku, a o ile wiem nie tylko ja :-P

#610 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 31 maj 2012 - 16:04

Ostatnio zostawiałem pływadło w terenie. Wcześniej upewniałem się czy nikt się za często nie kręci w okolicy.
Dodatkowo, żółwik czekał w miejscach do których dotarcie wymagało dość sporego zanurzenia. Minus jest taki, że jak po tygodniu w bagienku wsiadało się do żółwika, to... pachniało mało przyjemnie.
Po ostatnich wypadach doszedłem do wniosku, że czeka ma poważna przeróbka, mająca na celu ułatwienie i usprawnienie korzystania z pływadła.
Wyszło kilka niedociągnięć, z którymi muszę się zmierzyć. Największym było blokowanie siatki maskującej - siatka na pływadle była wymówką przed ruszeniem w teren za lądowymi gatunkami ;-)

#611 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 31 maj 2012 - 18:13

Ja swoje pływadło jestem zmuszony do pozostawiania na wodzie ze względu na brak transportu...i tak wyglądałem dość komicznie jak jechałem rowerem z pływadełkiem na plecach :)Chowam je w miejscu dość mocno zarośniętym i w miarę głębokim tak że trudno jest je zauważyć z otwartej wody i z brzegu.

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#612 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 24 czerwiec 2012 - 21:23

A taki patent znacie?
Robi furorę na Google+ :-)
Dołączona grafika

#613 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 24 czerwiec 2012 - 21:57

A taki patent znacie?
Robi furorę na Google+ :-)


było już na tym forum. Pomysł oryginalny trzeba przyznać :)

#614 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 sierpień 2012 - 09:08

A taki patent znacie?
Robi furorę na Google+ :-)
Obrazek


Wyglad to jedno a ciekawe jakie efekty zdjeciowe? :)

#615 Psion

Psion
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 20 wrzesień 2012 - 19:33

Z plywadelka z podchodu czy podplniecia raczej?
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Dołączona grafika[/IMG]

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#616 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 03 styczeń 2013 - 12:20

Odświeżę temat. Używacie płetw do pływadła? Polecicie jakieś?
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#617 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 03 styczeń 2013 - 15:43

Odświeżę temat. Używacie płetw do pływadła? Polecicie jakieś?


Ja uzywam

#618 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 03 styczeń 2013 - 16:23

A jakieś dobre spodniobuty w przyzwoitej cenie polecicie?Miałem neoprenowe firmy"YORK"
ale dość szybko zaczęły się rozklejać i puszczać szwy na łączeniach,a o kaloszach to już nie wspomnę :evil:

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#619 1507

1507
  • Lokalizacja:
    Zduńska Wola

Napisano 11 styczeń 2013 - 10:28

A jakieś dobre spodniobuty w przyzwoitej cenie polecicie?Miałem neoprenowe firmy"YORK"
ale dość szybko zaczęły się rozklejać i puszczać szwy na łączeniach,a o kaloszach to już nie wspomnę :evil:


firma Bare

#620 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 11 styczeń 2013 - 10:43

1507, właśnie przeszukałem wujka google i nie znalazłem żadnych spodniobutuw tej firmy,jedynie tylko skafandry,chyba że nie umiem szukać

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych