Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

zwabienie PUSTUŁKI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 grabeer

grabeer

Napisano 19 marzec 2008 - 19:45

... a więc czy może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie i jakieś zanęty na które może się pokusić pustułka ?
znalazłem miejsce gdzie jest ich w okolicy kilka, ciężko je podejść polują głównie na otwartym polu, gdy tylko się zbliżam :bradoz: a drzewo na którym maja punkt obserwacyjny jest obrośnięte krzaczorami.....
(proszę tylko nie karzcie mi łapać myszy itp)
pzdr
aha na forum nic takiego nie znalazłem jeśli jest coś na ten temat- usuńcie proszę....

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 20:05

grabeer, hmm, kiedyś widziałem program TV gdzie używali sztucznych myszy... na sznurku ;-)
Weź skądś kłębek sierści :hihi:, przywiąż do żyłki i połóż gdzieś przed sobą - jak będzie pobliżu pustułka zacznij zwijać żyłkę - to prawie jak spinning :mrgreen:

Tylko żeby się znowu pustułka w tę żyłkę nie zaplątała...

:ninja:


#3 grabeer

grabeer

Napisano 19 marzec 2008 - 20:08

spróbuje....... użyję jakiś nici cienkich - na wszelki wypadek .....

#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 marzec 2008 - 20:10

takie myszki mozna kupic w zoologicznym ...to zabawki dla kotów ......podobno to działa .....tylko miedzy zyłką a myszą musi być nić ...w razie ataku pustułki nić powinna dać się zerwać. Jakie czasem ludzie patenty wymyslaja to szok :mrgreen: ale z ta nicią to chyba dobry pomysł.

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 20:23

fakt, nić powinna się zerwać przy myszce...

:ninja:


#6 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 19 marzec 2008 - 20:30

Co Wy robicie z tymi zwierzakami :mrgreen:

#7 grabeer

grabeer

Napisano 19 marzec 2008 - 20:47

więc w weekend jade na polowanie :horse: :buther:
aha sklep z myszkami sztucznymi już namierzyłem jeszcze tylko pogoda i nici ....
oby nie nici z :kris:

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 marzec 2008 - 21:20

to jest zaje....fajny pomysł ! powaga ! Dunadan, musimy spróbowac na naszym miejscu plenerowym , w dwóch czy trzech to nawet lepszy efekt , jeden się poświęca i zwija inni foca , wydaje mi sie to rewelacyjny pomysł .
kawałek futerka wystarczy!
ja robiłem kiedyś takie przynęty naśladujące dużego gryzonia ( 25 cm ) na tajmienie w Mongolii , naprawdę działało jak tylko w ruch wprawione jak płynący gryzoń .

#9 Magnum43

Magnum43

Napisano 19 marzec 2008 - 21:31

fajny pomysł ! powaga ! Dunadan, musimy spróbowac na naszym miejscu plenerowym

Działa na 100% zreszta skoro próbowałeś to wiesz.......to tak jak ze sztuczną rybka i czaplami .....siedzisz masz nadzieję a tu ..jeb......mewa zabiera zabawkę :mrgreen: i tak do skutku ;-)

#10 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2008 - 21:55

Magnum43,

to tak jak ze sztuczną rybka i czaplami

Albo ptactwem wodnym i sztuczną czaplą?

BlueDun,

Dunadan, musimy spróbowac na naszym miejscu plenerowym

Można o tym pomyśleć. Ale nie wiem kiedy ja teraz bede na jakimkolwiek plenerze :-/

:ninja:


#11 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 20 marzec 2008 - 16:53

Pomysł zaistne fajny. A jak do tematu podejść w mieście?? Mam u siebie na kościele kilka pustułek tylko nie mam pojęcia jak je "ugryźć"

... w dwóch czy trzech to nawet lepszy efekt , jeden się poświęca i zwija inni foca , wydaje mi sie to rewelacyjny pomysł .
kawałek futerka wystarczy! ...

Plan wypadu też fajny, tylko kto się wam zgłosi na ochotnika jak coś zacznie "brać". Wszyscy będą chcieli pstrykać fotki:mrgreen:

#12 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 20 marzec 2008 - 20:12

Z tego co mi wiadomo, to pustułka lokalizuje miejsca bytowania gryzoni widząc w ultrafiolecie ślady pozostawianego przez nie moczu (kto mieszkał w wiejskim domu ten wie jaki to problem). To właśnie do takich miejsc się kieruje.

Odnośnie widzenia w ultrafiolecie to jest ciekawostka na temat ssaków - prawdopodobnie wiele z nich dostrzega tą długość fal. Ja osobiście zaobserwowałem, że ubrania do lasu uprane w proszku z optycznym wybielaczem odstraszają zwierzynę - w takich ubraniach nawet mając dobry wiatr nie udaje mi się podejść zwierzyny, a nawet zasiadka nie wychodzi - zwierzyna od razu kieruje wzrok na miejsce zasiadki i unika go. Co ciekawe amerykańscy myśliwi wiedzą to od dawna i firmy produkujące dla nich ekwipunek również...

#13 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 20 marzec 2008 - 21:03

unkas, to nawet brzmi logicznie , musze poszperać w necie :->
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#14 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 20 marzec 2008 - 21:04

Jak zdobyć mysi mocz ? :-)
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#15 grabeer

grabeer

Napisano 20 marzec 2008 - 21:15

michal, iść z nią na piwko ;-)

#16 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 20 marzec 2008 - 22:18

unkas, tylko patrzeć aż ktoś sprawdzi czy ludzki też działa :-P
Zaraz się ktoś pochwali

#17 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 20 marzec 2008 - 22:24

Mi kiedyś kolega położył szczura na ramieniu (one też takie kropelki zostawiają :-D ). Dobrze że jakaś pustułka nie leciała bo jeszcze bym został zaatakowany z takim oznakowaniem :mrgreen:

#18 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 20 kwiecień 2008 - 22:25

Witam Wszystkich, jestem tu nowy bo od dzisiaj. Ale jako gość od 2 lat.
I to mój pierwszy post. I ten temat zainspirował mnie do rejestracji.

W sprawie moczu myszy. Nie jest potrzebny wystarczy ludzki.
Drapieżne widzą w ultra-fiolecie mocznik ( amid kwasu węglowego) a w zasadzie wiązanie chemiczne pomiędzy węglem a tlenem w tzw grupie karbonylowej - chemicy wiedzą. Nasz mocz też zawiera takie grupy. I dla pustułki trawa na łące jest niebieska (w ultrafiolecie) a mocz żółty. Czyli pustułka przelatuje nad łąką i skanuje ją a następnie gdy widzi żółte plamy (mocz) na niebieskim tle (trawa) to "zawisa" nad tą plamą i wie że jest tam mysia nora bo myszy siusiają obok tych nor. W czasie wiszenia włącza swojego zooma ok 3x (specjalne mięśnie zmieniają ogniskową w gałce ocznej) i sprawdza tym zoomem czy przy norce nie ma myszy, jeżeli jest to atakuje, jeżeli nie ma to leci do następnego żółtego punktu.
Jeżeli widzimy "zawieszoną" pustułkę to oznacza, że skończyła skanowanie i sprawdza optycznie co jest pod nią.
A teraz jestem ciekaw jak uda się wabienie i chyba trzeba zabrać ze sobą do butelki zamiast C2H5OH własną..... grupę karbonylową.
Pozdrawiam Wszystkich. ;-)

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 kwiecień 2008 - 22:30

Ariston, witaj na forum!

w zasadzie wiązanie chemiczne pomiędzy węglem a tlenem w tzw grupie karbonylowej

Coś tam było o tym na chemii :hmmm:

chemicy wiedzą

U nas jest jeden taki :hihi:

A teraz jestem ciekaw jak uda się wabienie i chyba trzeba zabrać ze sobą do butelki zamiast C2H5OH własną..... grupę karbonylową.

:smiech:
dzięki za porządne info ;-) ciekawe jak się to spisze. Przypomina mi to opowieści Farleya Mowata jak to wszedł an terytorium wilków i sam sobie wyznaczył teren uprzednio wypiwszy sporą ilość herbaty :hihi:

:ninja:


#20 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 21 kwiecień 2008 - 07:39

U nas jest jeden taki

Masz na myśli mnie?

Drapieżne widzą w ultra-fiolecie mocznik ( amid kwasu węglowego)

A czy nie wystarczy sam roztwór mocznika , nawozu stosowanego w rolnictwie? Bo myślę, że to byłoby bardziej higieniczne...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych