Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

sigma 50-150 f2.8 EX APO DC HSM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 07:33

Zastanawiam sie nad zakupem/zamianą mojego obiektywu (18-200mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR IF-ED Zoom-Nikkor) na model wymieniony w temacie. Czy ktoś zna ten obiektyw sigmy? Czy warty jest zakupu? zależy mi na obiektywie z wbudowanym silnikiem, bo póki co dysponuję Nikonem D40x. A nie wiem, czy uda mi sie zgromadzić tyle funduszy, by zmienić go na D80. Przynajmniej na razie. Z góry dziękuję za odpowiedzi i cenne uwagi :-)

#2 witsu

witsu
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Galicja

Napisano 26 luty 2008 - 07:50

Ta Sigma miała całkiem dobre wyniki na Optycznych. Sam zastanawiałem się nad jej kupnem, ale okazało się, że mocowaniem do mojego aparatu nie było w ofercie. Czy wart jest zakupu? To już indywidualna sprawa. Zależy do czego jest Ci potrzebny. Na pewno zyskujesz na jasności, a tracisz trochę na ogniskowej. Sama musisz sobie odpowiedzić co jest Ci bardziej potrzebne. Jeśli światło, to bierz smiało. Tylkoz Sigmami trzeba uważać i wybrać wśród kilku egzemplarzy. Na szczęście w Krakowie masz Sigma Pro Centrum. Podejdź tam i pooglądaj. Można tam nawet wypożyczyć obiektyw za kilka złotych. Sama się przekonasz co jest wart.
A jeśli chcesz dłuższą ogniskową to Nikkor AF-S VR 70-300 f/4,5-5,6G IF-ED wydaje się dobrą propozycją. Kolega sobie taki kupił i jest naprawdę zadowolony.
pozdrawiam Witek

#3 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 08:08

Zastanawiałam się nad Nikkorem AF-S VR 70-300 f/4,5-5,6G IF-ED, ale obawiam się, że tak jak 18-200 będzie winietował. A nie ukrywam, że coraz bardziej mi to przeszkadza. Kiedyś słyszałam, że ta sigma jest pozbawiona takiej wady. A wątpliwości mam, bo czasem 200mm jest mi mało, a ewentualnie wymieniłabym na krótszą ogniskową, choć jaśniejsza co też jest plusem.
O Sigma Pro Centrum wiem i właśnie tam zamierzałam się udać, ale nie wiedziałam, że można wypożyczać obiektywy. Zdaje się, że można tam oddać sprzęt w komis - a to tez warunkuje zakup nowego obiektywu/aparatu.
A może ktos może mi coś podpowiedzieć nie tylko o sigmie 50-150, ale także o nikkorze 70-300?

#4 witsu

witsu
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Galicja

Napisano 26 luty 2008 - 08:15

Pewnie niewiele pomogę, ale jak już wspomniałem kolega kupił tego Nikkora i jest z niego bardzo zadowolony. Praktycznie korzysta tylko z niego, bo fotografuje głównie sport. Widziałem jego zdjęcia i winiety nie zauważyłem.
Ten obiektyw też był kiedyś testowany na Optycznych i z tego co pamiętam był raczej polecany.
Zobacz też na PBase i pooglądaj sample. Może coś Ci się rozjaśni w tym temacie :-)
pozdrawiam Witek

#5 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 08:36

Dzięki :-)

#6 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 26 luty 2008 - 08:50

Na naszym forum kilka osób fotografuje za pomocą tego obiektywu. Napewno wld. Z opinii jakie słyszałem na temat tego szkła wynika, iż warto kupić. Sam się przymierzałem do niego, ale wybrałem konkurencyjny system (jeszcze nie kupiłem lustra, ale już chyba się zdecydowałem)
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2008 - 09:05

Dla mnie ogniskowa trochę bez sensu - ani to tele, ani szeroki kąt... Do reporterki jeśli już - ma on zestępować 70-200 ( po "zmianie ogniskowych" ze względu na aps-c ). 50-150 jest tlyko do aps-c
Ja też bym bardziej myślał o tym nikkorze 70-300 VR.

Aha, ale szeroki kąt to chyba jednak warto mieć jakiś...

:ninja:


#8 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 09:54

Dunadan, szeroki kąt mam w obiektywie kitowym 18-55 ;-)

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2008 - 09:55

Monika, ah no chyba że tak. Pytanie teraz - czy 150mm ci wystarczy?... mnie by nie wystarczyło...

:ninja:


#10 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 10:34

Właśnie tego się obawiam, że mogłoby to być mało...

#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2008 - 10:40

Monika, z drugiej strony światło 2.8 kusi, nie? ;-) zawsze możesz dokupić jakiś TC, choć wtedy spanie jakość ( nie wiadomo jak bardzo... ) no i światełko poleci do 4 albo 5.6 ( w zal. od TC ). A może lepiej dołożyć i kupić 70-200/2.8? ale ona chyba kosztuje drugie tyle...
No nic, tu już musisz sama zdecydować co ci potrzebne ja tylko mogę powiedzieć że ptaszków nie pofocisz przy 150mm... chyba lepszym rozwiązaniem jest tu ten nikorr z VR...

:ninja:


#12 hubacz

hubacz

Napisano 26 luty 2008 - 11:05

Monika, jesli masz mozliwosc dorobienia reporterka, "portretami" czy na wyjscia rodzinne to sigma jest tu rewelacyjna. Lekka jasna i funkcjonalnie lepiej sie sprawdzi niz ciezkie 70-200. Do przyrody skieruj sie raczej w strone 70-300 czy 80-400.

#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 luty 2008 - 11:53

Monika, jak jesteś przekonana do tej sigmy, to ją bierz, a jeżeli martwisz się brakiem czegoś z 300 mm. na końcu, to z czasem dokupisz sobie coś dłuższego. Ew. dokupić telekonwerter x1.4 da Ci to ogniskową 210 mm. (a po cropie 315 mm.) to już coś. Kto powiedział, że wszystko trzeba mieć od razu, lepiej przyszłościowo myśleć o sprzecie i kupić coś co będzie Ci służyć.

#14 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 26 luty 2008 - 21:30

Bardzo dziękuje za Wasze opinie. Zanim się zdecyduję musze się poważnie zastanowić, tym bardziej, że teraz mam coraz większe wątpliwości co do sigmy. Wasze zdania nie są tu bez znaczenia :-)

#15 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 luty 2008 - 20:53

No to sie stało - kupiłam nikorra 70-300 :mrgreen: Jeszcze raz wielkie dzięki za Wasze podpowiedzi. W dużej mierze pomogły mi w takim, a nie w innym wyborze :mrgreen:

#16 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 luty 2008 - 21:03

No to teraz liczymy na szybki przypływ ciekawych kadrów na forum. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z niego...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#17 Magnum43

Magnum43

Napisano 28 luty 2008 - 21:10

No to sie stało - kupiłam nikorra 70-300 :mrgreen: Jeszcze raz wielkie dzięki za Wasze podpowiedzi. W dużej mierze pomogły mi w takim, a nie w innym wyborze :mrgreen:

Madra Dziewczyna ;-) mam nadzieję że to VR ?

#18 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 luty 2008 - 21:15

Postaram się pochwalić nowymi zajęciami - pewnie najwcześniej coś zrobię w sobotę ;-)

#19 Magnum43

Magnum43

Napisano 28 luty 2008 - 21:33

pewnie najwcześniej coś zrobię w sobotę

Czekać do soboty ? wpadnij do mnie rano o 5.30 jadę do lasu ...to pofocimy ;-) właśnie ustaliłem ciekawą lisią norę .....siedzą tam trzy lisy :roll: .....ale się porobilo w tej przyrodzie :hihi:

#20 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 28 luty 2008 - 21:58

Magnum43, dzięki za zaproszenie, ale niedługo później, bo ok. 6 wychodze do pracy i obawiam się, że nie zdążę w pół godziny oborócić na trasie Kraków - Żory - las - Żory - Kraków ;-) Może w innym terminie :-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych