Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

I Ogólnopolski Zjazd FP 17/18-20.04.08 - Poleski PN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 18:47

Coraz częściej mówi się ( na plenerach i forum ) o zorganizowaniu ogólnopolskiego mega-pleneru Fotoprzyrody ( nazywanego Zjazdem ). Postanowiliśmy więc założyć wątek w którym byśmy podyskutowali na temat.
Znajduje się tu również ANKIETA, mając na celu sprawdzenie ile orientacyjnie osób byłoby chętnych. Na razie jeszcze decyzja o miejscu i czasie nie jest podjęta i pewnie z tego powodu część za was może dziwić po co robimy taką ankietę - przecież wiadomo ze każdemu termin nie będzie pasować i ktoś się wyłamie. Jak wspomniałem ma być orientacyjna ale prosiłbym wziąć ja POWAŻNIE - mierzcie siły na zamiary - takie spotkanie będzie wymagało dla niektórych z was dłuższej podróży a więc i większe wydatki. W grę wchodzi też sama chęć ;-)
Podczas głosowania załóżcie więc że czas i miejsce wam pasują.

Ankieta polega na tym że wpisujemy się na listę i uzupełniona listę o nasz nick wpisujemy w nowym poście w tym wątku.

1. Dunadan
2. Roby
3. ... ( ty )

Poniżej podawajcie swoje propozycje co do miejsca i daty. Pamiętajcie że to powinno być jakieś naprawdę ciekawe miejsce, fajnie te gdyby była jakaś baza noclegowa. Przewidujemy że jak dobrze pójdzie to na I Zjeździe będzie ok 10-20 osób.


Moja propozycja to Rogów.

Część z was pewnie nie słyszała o tej miejscowości. Po pierwsze jest położoina w samym centrum Polski, na zachód od łodzi - dzięki temu nie będzie sytuacji że ktoś musiałby przejechać całą Polskę aby dostać się na plener.
Co tam się znajduje? chyba największe arboretum w Polsce. Arboretum to taki ogród botaniczny ale na otwartym powietrzu. Czemu to miejsce jest takie ciekawe - znajdują się tam setki czy raczej tysiące gatunków i odmian roślin z całego świata - oczywiście nie ma roślin tropikalnych bo te nie wytrzymałyby naszego klimatu ale są ze wszystkich innych zakątków świata ;-) A wszystko rośnie sobie w półnaturalny sposób.
Arboretum podzielone jest na 3 części - arboretum właściwe gdzie rosną olbrzymie sosny pokryte pnączami, setki odmian azalii, magnolii i innych krzewów ( właściwie mogę się założyć że w czerwcu jest tam tyle kolorów że takiej ilości w nie widzieliście w życiu... ). Druga część to alpinarium czyli wielki skalniak stylizowany na rejony górskie - wszędzie płyną strumyki, są oczka wodne itp. Rosną w nim najrzadsze gatunki polskich roślin. Jest to idealne miejsce do focenia ptactwa które uwielbia się kąpać w strumykach i chętnie odwiedza to miejsce w poszukiwaniu nasion. trzecia część to część doświadczalna - czyli małe laski z przeróżnych gatunków ( klon cukrowy, sosna czarna, smołowa, cyprysiki itp ).

Arboretum w Rogowie to miejsce wielu konferencji, targów i terenówek :mrgreen: więc mają tam świetne zaplecze - jest nocleg ( ceny nie znam ale ok 20-30 zł za noc ), możliwe obiady itp.
Poza samym arboretum jest sporo lasów dookoła, część z nich bardzo starych, część nietypowych ( lasy jodłowe, świerkowe, modrzewiowe ) bo to miejsce doświadczeń hodowlanych. Oprócz tego ten region ma, o ile się nie mylę, największe zagęszczenie zwierzyny w całym województwie łódzkim, więc jakby się wybrać gdzieś dalej to można by upolować jakieś sarenki ( mnóstwo pól ).

Podsumowując - idealne miejsce dla fanów kwiatków i roślinek ale i nie tylko ;-)

Kolejna propozycja - Biebrza.
tego miejsca chyba nie trzeba reklamować... raj dla ptasiarzy ale i botaników - widziałem tam mnóstwo ciekawych gatunków z obydwu grup ;-)
Może być nie co większy problem z noclegiem ale gdybyśmy jechali w okresie świąt wielkanocnych ( za czym jestem ) to można by spać w... szkole ;-) nie żartuję, jest tam bardzo wygodnie i przyjemnie - śpi się na ziemi ale na materecach. Obowiązkowe WYSOKIE kalosze lub wodery no i trzeba się przygotować na dłuuugie spacery :-)

Aha - można ze sobą zabrać osoby towarzyszące ;-) po prostu napiszcie ile miejsc będziecie potrzebowali.

Ojej... ale się rozpisałem...

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:09

Dodam od siebie, choć Dun nie pisze o terminie, że wstępny plan jest taki by umiejscowić to mniej więcej 18-20 kwiecień 2008, ale to też po dyskusję.

Moim pomysłem na miejsce jest Poleski Park Narodowy.
Byłoby tam miejsce dla ptasiarzy, są tam ciekawe czatownie porobione przez władze parku, coś dla fanów krajobrazu, a i poszukac można łosi, czyli fani większego zwierza tez mogliby poszukać coś dla siebie.

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 05 luty 2008 - 19:17

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv

Propozycja Roby'ego wydaje się ciekawa i co do terminu i co do miejsca.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:24

Przyznam się że mi wszystko jedno gdzie :hihi: gdzie by nie było będzie dobrze ;-) W Polsekim PN jeszcze nie byłem więc...

:ninja:


#5 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:42

Mogę zareklamować Poleski PN, tanie noclegi w dyrekcji parku.
A tu moje wspominki z tego miejsca. Sprzed dwóch lat, więc zdjęcia - pstryki, ale urok okolicy pokazują.
:link:

#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:45

Mogę zareklamować Poleski PN

A co z Tobą Halina nie dopisujesz się do listy? myślałem o noclegach w Parku Narodowym.

#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:48

Halina fajne zdjęcia. Pokazują w pigułce co można tam spotkać :-)

#8 Halina

Halina
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 19:56

Roby, do wiosny jeszcze trochę czasu, na razie mam trochę kłopotów rodzinnych, żeby nie zapeszyć wolę się jeszcze nie deklarować.
No i po Polesiu wedrowałam z Hektorem, a jego już od piątku nie mam. Muszę się otrząsnąć.

#9 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 20:03

Hektorem, a jego już od piątku nie mam

:-/

W każdym razie czekamy na deklaracje, bo nam zależy by wiedzieć ile osób jest chętnych do tego typu wyjazdów. Musimy wiedzieć o jakiej skali osób mówimy by się zorientować z noclegami itp.

#10 Monika

Monika
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 05 luty 2008 - 20:12

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)

Nie ukrywam, że marzę, by zobaczyć Biebrzę. Znam te tereny tylko z Waszych zdjęć...

#11 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 05 luty 2008 - 20:35

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)

5. BlueDun - wszędzie gdzie będzie .
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#12 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 luty 2008 - 20:47

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)
5. BlueDun - wszędzie gdzie będzie .
6. Monastor - bardzo chętnie, ale to zależy kiedy będzie i czy będzie dobre połączenie koleją ;-)

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 luty 2008 - 21:57

Monastor, podwieziemy jakby co ;-)

:ninja:


#14 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 luty 2008 - 22:09

Dunadan, rozumiem, że z dworca lokalnego do miejscowości pod miastem. Bo przecież nie ze Szczecina :mrgreen:

Hmm, post numer 666 :evil:

#15 sebaok

sebaok

Napisano 05 luty 2008 - 22:22

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)
5. BlueDun - wszędzie gdzie będzie .
6. Monastor - bardzo chętnie, ale to zależy kiedy będzie i czy będzie dobre połączenie koleją
7. sebaok - termin 18-20 kwiecień byłby super bo 25-27 musze byc w wawie, będę robił mały fotoreportaż na Hubertus-expo dla pewnej firmy

#16 Cerberiusz

Cerberiusz
  • Lokalizacja:
    Otwock/Celestynów

Napisano 05 luty 2008 - 22:59

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)
5. BlueDun - wszędzie gdzie będzie .
6. Monastor - bardzo chętnie, ale to zależy kiedy będzie i czy będzie dobre połączenie koleją
7. sebaok - termin 18-20 kwiecień byłby super bo 25-27 musze byc w wawie, będę robił mały fotoreportaż na Hubertus-expo dla pewnej firmy
8.Cerberiusz-ale nic nie obiecuje+jedna osoba
Pozdrawiam Cię [you]

www.mikolajleszczynski.pl

#17 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 07:35

1. Dunadan
2. Roby
3. michalv
4. Monika może dodatkowo+1 osoba? (ale na razie małe szanse)
5. BlueDun - wszędzie gdzie będzie .
6. Monastor - bardzo chętnie, ale to zależy kiedy będzie i czy będzie dobre połączenie koleją
7. sebaok - termin 18-20 kwiecień byłby super bo 25-27 musze byc w wawie, będę robił mały fotoreportaż na Hubertus-expo dla pewnej firmy
8.Cerberiusz-ale nic nie obiecuje
9. roa + osoba...

Anyway, proponuje ścieżkę PEREHOD, dużo ciekawego zwierza, od groma zawilców (bo na przylaszczki to za późno będzie), od groma ślimaków, ważęk i innych bzyków. No i przeloty ptaków ;)

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 luty 2008 - 10:53

roa, ścieżka PEREHOD?... rozumiem że to jakiś szlak?

:ninja:


#19 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2008 - 11:28

w Poleskim Parku Narodowym jest kilka ścieżek dydaktycznych, mi najbardziej do gustu przypadł właśnie PEREHOD.

Gniazdują tam Bąki. Śmieszne ptaszyska ;) Jak na niego wejdziesz przypadkiem w trzcinach to stoi i udaje że go nie ma :mrgreen:
A jak gwizdniesz w butelkę powietrzem, wydobywając dźwięk hulającego w kominie wiatru, bąk natychmiast odpowie i będzie tak piał długie godziny. To jego odgłos godowy, więc dmuchani w butelkę powoduje u niego napięcie w stylu, "konkurencja je we wiosce" :mrgreen:
Sam nigdy nie dmuchałem w butlę ale słyszałem o takich co się tak bawili. Nie wie czy to etyczne, ale chyba szkody ptaszorom nie zrobi. W sumie konkurencja może się pojawić nagle wszędzie ;D

#20 Magnum43

Magnum43

Napisano 06 luty 2008 - 20:41

Rogów Bardzo ciekawa propozycja , skoro są tam nawet jakieś pluszaki czy inne futrzaste stwory to jak najbardziej piszę się na tę imprezę. Skoro ma być to pierwsze Ogólnopolskie spotkanie to pomysł centrum Polski jest jak najbardziej uzasadniony, a poza tym Rogów to Rogów .......... :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych