Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

400d vs 1d???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 04 luty 2008 - 10:49

Siedze chory w domu i przychodzą mi do głowy chore pomysły :mrgreen: . Ale od początku. Za kilka miesięcy stane przed zakupem lustrzanki. Są dwie opcje. Pierwsza: nowy 400d\450d uzywany 30d. Opcja druga używany (i to intensywnie :-) ) 1d (oczywiście markI). Na początek mam prosbe o sample\ testy tej puszki bo ja znalazłem niewiele :-/. Nie wiem jak wyglądaja zdjęcia z 1d. Czy jakością obrazu(plastyka zdjecia, oddanie kolorów ostrośc itp) mocno przewyzsza 400d\30d?? No i pytanie o sens kupna aparatu z 40\70 tysiecznym przebiegiem. To co nie przemawia za 1d to na pewno mnoznik ogniskowej 1,3 no i wiek\zuzycie korpusu. 4 mpx to tez niewiele ale to nie takie straszne. Co o tym myslicie?? Chodziło Wam kiedyś po głowie 1d mkI????

#2 sebaok

sebaok

Napisano 04 luty 2008 - 11:27

450D jeszcze nie istnieje:) Ja bym brał 30D. Z 4 mpx za wiele nie ciachniesz a jak chcesz sample to napisz do tych co na alledrogo się ich pozbywają. 1d mi nie chodził po głowie ale dawno temu 1Ds MARK II bo podobno chodził do lasu i sam focił;). W pracy czasami mogę sie nim pobawić, ciężkie to badziewie:)

#3 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 04 luty 2008 - 12:58

pudło solidne, ale te 4mpix na dzisiejsze wymagania i standardy to chyba już za mało. Chyba nie potrzebujesz sprzętu bojowego na deszcz i błoto? Lepiej kupić gorszą puszkę (tzn tańszą, amatorską :-)) +lepszy obiektyw

#4 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 04 luty 2008 - 13:05

tronk, badziewie , dla pucujących zakurzone i to mocno napisy , wykopaliska , ja też uważam , że 30 d. :mrgreen:
ma od tego marka wszystkolepsze , dosłownie .(technika mknie z prędkością światła )

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 luty 2008 - 16:06

tronk, zależy do czego chcesz ten sprzęt - jak ptaki, macro i zwierzyna to 1D odpada - ze względu na mnożnik. Jak bardziej do krajobrazów to... sam nie wiem, ale jednak bym wziął sprzęt nowszy niż przestarzały.

A o plastyce obrazu decyduje szkło, nie pucha - IMHO to jest najważniejszy element.

:ninja:


#6 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 04 luty 2008 - 16:10

450D jeszcze nie istnieje:)


Jeszcze nie istnieje, a sklepy w necie już nim handlują :mrgreen: Polak potrafi!

#7 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 04 luty 2008 - 19:59

Lepiej kupić gorszą puszkę (tzn tańszą, amatorską ) +lepszy obiektyw

tia tylko, że 1D mozna kupic za tyle samo co uzywke 30d albo ponoć nieistniejący 450d :mrgreen:

jak ptaki, macro i zwierzyna to 1D odpada - ze względu na mnożnik. Jak bardziej do krajobrazów to... sam nie wiem,

Przeznaczenie ptasie, no i tu mnoznik 1.3 jednak psuje robote :-/

To ja pewnie zostane przy opcji pierwszej! :mrgreen:

#8 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 04 luty 2008 - 21:26

tronk, jak ma super wyglądać to 1D, a jak robić dobre zdjęcia... to raczej 400D lub 30D. 1D to świetny sprzęt... ale niestety nawet taki sprzęt szybko się starzeje.

#9 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 05 luty 2008 - 12:24

Fotki: http://www.pbase.com/cameras

Recenzje: http://www.dpreview.com

Podobnie jak koledzy uważam że lepszy 400D/30D...
Jakiś Canon jakieś szkła...

#10 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 05 luty 2008 - 17:26

ja coraz częściej przekonuję się do Pentaxa, szczególnie do modelu k10/k20. Aparat uszczelniony, co jest dla nas bardzo ważne i z stabilizacją optyczną, która działa ze wszystkimi szkłami. Co więcej, pozostałe wyposażenie, lokuje o na półce dla półprofesjonalistów, lub jak kto woli zaawansowanych amatorów. Cena też jest do przyjęcia, gdybym teraz kupował aparat, to chyba poszedłbym w kierunku Pentaxa.

#11 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 05 luty 2008 - 19:59

Hunt dzięki
Kurcze, teraz jednak uwazam 1D za głuupi pomysł :-/ (od początku coś mi tak mówiło :mrgreen: ) A pentax odpada- priorytet szkła :-)

#12 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 05 luty 2008 - 22:02

marcinn29, optyczną? Pentax nie ma czasem ruchomej matrycy jako IS?

#13 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 06 luty 2008 - 10:03

Monastor - ma ruchomą matrycę, generalnie chodziło mi o to, że posiada w body stabilizację.


Tronk - co masz na myśli, pisząc ze piorytet to szkła.

#14 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 06 luty 2008 - 16:16

marcinn29, ok, ale w takim razie to się nie nazywa stabilizacja optyczna.

#15 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 06 luty 2008 - 16:43

Monastro - jak by tego nie nazwać, skutek jest ten sam (pomijając co jest bardziej efektywne). Z mojego punktu widzenia, jest to o tyle istotne, że stabilizacja działa z każdym szkłem. Teraz, kiedy posiadam Nikona, musze kupować droższe obiektywy aby mieć ta samą funkcję.

#16 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 07 luty 2008 - 19:23

Tronk - co masz na myśli, pisząc ze piorytet to szkła.

To, że mam na oku szkło canona. Do pentaxa nie podepne :cry: :mrgreen:

#17 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 07 luty 2008 - 19:25

tronk, co to za szkło jeśli można spytać?

#18 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 07 luty 2008 - 19:43

400\5,6 Tak sobie pomyślałem, że będe ciułał az uciułam na to szkło choc nie jest to w moim przypadku takie łatwe.. ale może we wrześniu uda się zamówić. Do szkła trzeba doliczyć body, dobry statyw i inne pierdoły (już mnie głowa rozbolała :mrgreen: ) i cena wzrasta. No ale takie (finansowe ;-) ) problemy to chyba kazdy forumowicz miewa :-(

#19 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 07 luty 2008 - 22:14

tronk - ile to szkło kosztuje?

#20 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 08 luty 2008 - 11:17

tronk, dobry wybór, odnośnie szkła.
Puszkę to bym 30D wybrał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych