Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Sigma 300 f/4 +TC 1,4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 02 luty 2008 - 16:54

Wady i zalety tego zestawu ?Sigma APO 300 mm macro f/4 +TC 1,4
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 18:28

To ci Roby wszystko o tym powie ;-)

:ninja:


#3 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 02 luty 2008 - 18:31

To ci Roby wszystko o tym powie ;-)

Czekam :-)
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 18:34

Ja tylko napiszę że się tym bawiłem chwilkę, fociłem z ręki, gdzieś nawet wrzucałem fotkę klucza żurawi. Taki zestaw pewnie nie będzie porażał ostrością ale IMHO ujdzie, zwłaszcza jak na zoom 140-420/5.6 ;-)

:ninja:


#5 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 02 luty 2008 - 18:37

Czy lepiej kupić Sigme APO 400 mm f/5,6 macro ?
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#6 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 luty 2008 - 18:56

zwłaszcza jak na zoom 140-420/5.6


nie doczytałeś :-)

#7 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 luty 2008 - 19:06

zwłaszcza jak na zoom 140-420/5.6


nie doczytałeś :-)


ale z tc , a to podobno zawsze gorzej :mrgreen:

#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 luty 2008 - 19:19

Tu nie chodzi o zoma, tylko o stałkę.
Albo mi się coś na oczy rzuciło.

Szkło moim zdaniem jest ok.

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 19:46

Jacku, chyba masz rację... jakoś mój mózg widział jeszcze setkę przez 300 :mrgreen:

:ninja:


#10 krzych

krzych

Napisano 02 luty 2008 - 22:04

Mialem wspominana Sigme 300/4 APO macro. to bardzo przyzwoity obiektyw, przesiadka na niego z zooma 75-300 byla wielkim wydarzeniem - popchnela moja fotografie dalej.... Bo jasniejszy, bo lepszy jakosciowo, bo wspolpracuje z telekonwerterami. Jednak ta wspolpraca nie daje zadowalajacych efektow. nie uzywalem go co prawda z tc 1.4 ylko z tcx2 Sigmy i tu okazalo sie ze zdjecia z takiego zestawu sa nieostre, maja wysokie aberracje, kiepsko rozmyte tlo, nieakceptowalny spadek kontrastu...po prostu ten obiektyw nie byl dedykowany do wspolpracy z tc, swiadczy o tym brak dodatkowych 3 stykow w obiektywie, stad tak slaba wspolpraca z tc. Dodam, ze ten sam tc sigmy z innymi obiektywami spisywal sie znakomicie, mialem tez mozliwosc sprawdzenia innego egzemplarzu takiej 300tki na swoim korpusie - z identycznymi efektami. Reasumujac - Sigma 300/4 apo macro jest dobrym obiektywem z szerokim zastosowaniem od macro do tele jednak przy dosc wolnym AF i slabej wspolpracy z TC.

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 luty 2008 - 22:10

Czekam

Ja nic nie wiem Dunowi się pomylilo, mam sigme 100-300/4, ale nie stałkę.

#12 krzych

krzych

Napisano 02 luty 2008 - 22:28

Moze troche w niekorzystnym swietle przedstawilem ta sigme... Uzywalem jej ponad rok i w tym czasie powstalo z jej udzialem wiele cennych dla mnie ujec. ponizej dam Ci przyklady zdjec z tej sigmy, pierwsze bez tc, drugie z 2- krotnym konwerterem. Nie wyglada to zle jednak w zdjecia robione z tc trzeba wlozyc wiekszy wysilek zeby jakosc obrazu do publikacji w sieci byla zadowalajaca.
01.
Dołączona grafika
02
Dołączona grafika

#13 testi

testi
  • Małomówny
  • 49 postów

Napisano 26 luty 2008 - 19:56

Mam taki zestaw. Z konwerterem wydaje mi się ostrość lekko siada, AF jest wolniejszy. Ostatnio fociłem już bez użycia konwertera. Poza tym - mój egzemplarz od 11.2006 był już 2 razy w naprawie w Poznaniu, teraz jest 3 raz w Krakowie. AF kręcił do nieskończoności i nie wracał tylko zgrzytał. Ostatnio padła też przysłona. Chyba siadła zębatka - u Sigm to częste. Być może mam pechowy egzemplarz, poza tym jestem chyba trzecim właścicielem. Tydzień temu kupiłem Tamrona 200-500, ale jeśli naprawa będzie opłacalna, to chyba jednak Sigmę zatrzymam. Co stałka to stałka.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych