Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ambona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 październik 2006 - 20:58

Tak mnie ciekawi czy ktoś próbował zrobić przenośną ambone?
Taką lekką, stabilną ok. półtora, dwa metry wysokości na jednodniowy wypad

#2 SeKa

SeKa
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2006 - 21:38

Ja raczej staram się trzymać jak najbliżej ziemi :-)

#3 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 październik 2006 - 21:55

Czsami sie nieda, wysoka trawa, krzaki, pozarym z dwóch metrów jest ciekawa perspektywa :-)

#4 SeKa

SeKa
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 październik 2006 - 22:07

faktycznie czasem może być trudno :-) ale staram się focić z poziomu oczu "modela" :-D
Nie jestem pewny, ale chyba ambona nawet mała i na jeden dzień, kiedy zwierzeta nie mają czasu na oswojenie się to nie jest dobry pomysł. Niewiem ale chętnie bym się dowiedział :-D

#5 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 październik 2006 - 22:46

A nie lepiej przystosować okoliczne drzewko do funkcji ambonki? Oczywiście o ile się tam znajduje.

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 październik 2006 - 00:28

Czasem sie nie da... swoja droga taka rzecz bylaby przydatna - pamietam pewne cwiczenia terenowe ( studiuje lesnictwo na SGGW ) ktore sie odbywaly w Rogowie 2 lata temu - pewnego dnia na jednym z drzew przysiadla rodzinka mlodziutkich puszczykow - jeden siedzial na galezi 2,5 metra nad ziemia przy samej drodze :shock: Nie mialem wtedy swojego aparatu ale mial moj nauczyciel ( jakis analgowy Nikon plus 400/4,5 i TC 1,4x ) - niestety zeby zrobic piekna, ksiazkowa ( a'la Artur Tabor :D ) fotke trzeba by sie dostac ten metr wyzej :/ nie bylo jak ( nauczyciel myslal o uzyciu jednego z samochodow :D ale ze mial statyw od teodolitu - drewniany, wielki i ciezki - to chyba zaden kierowca by sie nie zgodzil... )

Ale apropos Tabora - on przeciez uzywal przenosnej ambony do robienia zdjec sowom. Byla to zwykla drewniana buda zawieszana na drabinie - tyle ze chyba to dzialalo w lesie i bylo raczej malo poreczne...

I jeszcze co do tego Rogowa - rodzinka puszczykow jest tam na stale! w tym roku tez je widzialem, tym razem doliczylem sie cos kolo trzech lub czterech malych i samicy. Tak wiec jesli chcecie zrobic zdjecie puszczykowi zapraszam do Rogowa - wystarczy pokrecic sie troche kolo bursy, przy arboretum - oczywiscie trzeba miec szczescie i troche czasu. Ja dzieki terenowkom widzialem jak samica karmi mlode myszkami. Co mnie bardzo ciekawi to to ze te puszczyki kompletnie nie reaguja na czlowieka - wiecie co sie dzieje przy bursie jak caly rocznik wydzialu lesnego ma terenowki? :D mozecie sie domyslac :D poza tym tam ciagle jezdza samochody, a dzien po scenie karmienia przyjechala cysterna z betonem i wylewala beton pod fundamenty pobliskiego domu - puszczyki siedzialy na drzewie 10 metrow od zgielku i nic sobie z tego nie robily... raz jeden puszczyk spadl z drzewa na moja kolezanke ktora grala w pilke ze znajomymi :shock: niestety nie odbylo sie to przy mnie :/

#7 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:24

Jak wstawić zeskanowane zdjecie z analogu ,mi wychodzi cały czas że za duże a jak zmniejsze tak że łyknie to zdjecie jest już tak małe że wygląda jak do dowodu.
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 styczeń 2007 - 20:24

coś dziwny temat na takie pytanie ;-) no więc... nie bardzo wiem na czym polega problem - weź opisz dokłądniej ale na privie, ok?

:ninja:


#9 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:16

Dunadan, Dzieki :blush:
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#10 Panter

Panter
  • Nowa postać
  • 2 postów
  • Wiek: 25

Napisano 21 wrzesień 2017 - 08:08

Chodzi o te ambony przed lasami co są do wypatrzywania zwierząt ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych