Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Orzeł Przedni - Aquila chrysaetos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#121 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 22 luty 2011 - 20:45

kurdeniewiemco, MUSTANG_71, też nie wiem. W serii zrobiłem 5 zdjęć, z czego tylko na jednym są ucięte skrzydła, w jednym nietrafiona ostrość a na jednym, wg mnie najlepszym, skrzydła są przyklejone do górnej krawędzi :-> Ale za to sceneria na nim jest o wiele ciekawsza niż na 17. Do obejrzenia wkrótce na stronie. Poza tym zdecydowanie lepiej prezentują się w wyższej rozdzielczości. A trafiony łeb ? no cóż, to na pewno przypadek. Wystartował dość nagle i pewnie typowe dla AF w moim 50d przestrzelenie okazało się trafne ;-)

#122 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 22 luty 2011 - 20:52

Drojacku, kiedy w końcu zobaczymy filmik z naszym godłem w roli głównej?
Pięknie słoneczko okrasiło ostatnie zdjęcia, jeszcze raz gratuluję i zazdroszczę emocji.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#123 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 22 luty 2011 - 20:56

UDILEK, jak się ociepli to obiecuję, że będą filmiki. Ale póki co w taki mróz bateria w laptopie wytrzymuje mi kilkanaście minut a z 50D tylko w taki sposób mogę nagrywać. Niestety nie dorobiłem się jeszcze 7D :-/

#124 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 22 luty 2011 - 21:07

Niestety nie dorobiłem się jeszcze 7D


Jak będziesz nas karmił takimi fotami (i filmikami) to zorganizujemy jakąś zrzutkę na 7D. :mrgreen:

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#125 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 22 luty 2011 - 21:31

16 piękna Swiatło doskonałe Patrzy w stronę Słońca
17-ka tylko pogratulować Szkoda czarnego po prawej
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#126 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 22 luty 2011 - 21:58

Drojac, Piekne światło na zdjęciach. Na 17 super uchwycony ruch :bow: i ładnie skadrowane :bow:

17-ka tylko pogratulować Szkoda czarnego po prawej

Dopiero po tym komentarzu zorientowalem się, że tam jest kruk. Przedni przyciąga całą uwgę. :-D Gratulacje!

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com


#127 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 22 luty 2011 - 21:58

Drojac zdjęć nie gratuluje bo nie potrzeba, już samo to spotkanie myślę jest dla Ciebie wystarczającą nagrodą ;-) .
Mam inne pytanie - czy udało się zidentyfikować jegomościa po obrączkach?

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#128 buteo

buteo

Napisano 22 luty 2011 - 22:45

Drojac, za to, że nie w "straconych ujęciach" podziwiamy 17tkę, to ja w pokłonach dobijam czołem gleby
:clap:

Piękne dokumantacje,ale widowiska mocniej zazdroszczę :mrgreen: ;-)

#129 miszak

miszak

Napisano 22 luty 2011 - 23:13

No kurcze, trafiłeś ta 17 na medal :)

 


#130 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 23 luty 2011 - 09:24

niemek, jest to prawdopodobnie ptak z 2009 roku, z Finlandii - takie informacje otrzymałem od naszego kolegi z forum SAftyka. Więcej na temat orła będę wiedzieć jak prześlę zdjęcia obrączek do fińskiego centrum obrączkowania, ale to dopiero po tym, jak ptak ten odleci z tych terenów.

#131 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 23 luty 2011 - 09:32

Drojac, oj oj oj, się u ciebie dzieje. Tylko Jacku pozazdrościć spotkania. A 17? :clap:
Nie odpuszczaj mu i dawaj więcej fot.

#132 kris1979

kris1979
  • Użytkownik
  • 172 postów
  • Lokalizacja:
    Gryfino

Napisano 26 luty 2011 - 13:06

Drojac -Ślicznie! :-P

#133 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 26 luty 2011 - 17:38

Z dzisiejszej 1,5 godzinnej zasiadki. W końcu trafił się dobry wiatr i dwa naloty przedniego. Niestety pierwszy był dość wcześnie, kiedy słońce znajdowało się jeszcze pod horyzontem więc mogłem sobie tylko popatrzeć. Drugi już w dość dobrych warunkach ale skopałem kilka kadrów, tym razem nie zawiódł AF tylko przycisk na obiektywie przełączający AF w tryb Al-Servo :-/ który za delikatnie wcisnąłem. Coś tam jednak wejszło na matrycę, wieczorem jeszcze Was pomęczę.

18
IMG_7722.jpg



#134 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 26 luty 2011 - 17:42

Skromniś;-) .Kolory bajka.No i pięknie oświetliło orła.

#135 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 26 luty 2011 - 17:42

...

...

:-|

Można już zamknąć wątek

Jacku, 18 jest epickie :suprais: :bow:

#136 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 26 luty 2011 - 18:00

Można już zamknąć wątek

bez przesady, zdjęcie jest piękne ale Drojac na pewno wstawi jeszcze coś super

#137 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 26 luty 2011 - 18:03

bez przesady, zdjęcie jest piękne ale Drojac na pewno wstawi jeszcze coś super

Na pewno 94 to najlepsze zdjęcie tego gatunku, jakie do tej pory widziałem, ale masz rację. Czekamy na walki przedniego z innymi gośćmi stołówki :-)

#138 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 26 luty 2011 - 18:05

Trudno powiedzieć złe słowo na temat Twoich zdjęć, ja bym tylko spróbował lekko ochłodzić kolory.

#139 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 26 luty 2011 - 18:07

ja bym nic nie ochładzał, tak to wygląda o tej porze.
Męcz go póki jest, nie wiadomo kiedy się jeszcze taka okazja trafi...a pewnie nie prędko.
Graty.
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#140 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 26 luty 2011 - 18:55

Miło że zdjęcie się podoba, mnie osobiście w nich coś nie pasuje. I nie jest to żaden przejaw skromności tylko pewnie nie mogę sobie darować kilku skopanych kadrów, które wg mnie byłby o wiele lepsze. Inna sprawa, która miała na to wpływ to to, że być może są dwa przednie u mnie albo młody bielik tym przedniakiem tak się tasowały w powietrzu, że zacząłem się gubić. Przyleciały dziś obydwa bardzo wcześnie, było szaro i praktycznie odróżnić ich z daleka się nie dało - przynajmniej ja nie potrafiłem. W pewnym momencie ten siedzący na drzewie wleciał w trzciny tuż przy rowie. Po chwili odleciał stamtąd w kierunku lasu. Gdy zrezygnowany odstawiałem powoli oko od wizjera, z trzcin wyleciał kolejny - ten którego widzicie na zdjęciu. Pytanie teraz ? były tam dwa przednie, czy ten który odleciał to był bielik. Dość szybko zniknął za okolicznymi krzakami ale w międzyczasie mignęły mi białe fragmenty skrzydeł, takie przynajmniej miałem wrażenie. Po czym wnoszę, że mogły być dwa przednie ? Otóż po tym, że do dziś dnia orzeł przy każdej nadarzającej się okazji przeganiał z bielika a dziś nie dość że zjawiły się razem to na dodatek razem chowały się za rowem, dokładnie w tym samym miejscu. Być może w najbliższych dniach sytuacja się wyjaśni.

morav, oczywiście - zdjęcie można ochłodzić tylko zostało ono zrobione o 7:43 (na 19 zostawiłem celowo EXIF), praktycznie cała łąka była w takiej kolorystyce, nawet odrobinę zmniejszyłem nasycenie po wywołaniu z raw'a - po prostu o tej porze i przy takich warunkach pogodowych dominują takie a nie inne barwy

19
Dołączona grafika

20
Dołączona grafika

po wylądowaniu zajął się tym, po co przyleciał więc nie było sensu go niepokoić tym bardziej, że wylądował w dość wysokiej trawie.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych