Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Aparat do 2000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 gloryglory

gloryglory
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 31 grudzień 2007 - 13:36

Witam. Chciałbym zaczął przygodę z fotografowaniem dzikiej przyrody ale nie mam sprzętu. Obecnie mam cyfrówkę Kodaka ale ona się do tego nie nadaje, więc proszę o jakieś sensowne propozycje. Aparat powinien kosztować do 2 tys. zł. Aha może być używany.

#2 tronk

tronk
  • Użytkownik
  • 132 postów
  • Lokalizacja:
    podkarpacie

Napisano 31 grudzień 2007 - 18:02

aparat czy aparat + obiektyw??

#3 gloryglory

gloryglory
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 31 grudzień 2007 - 20:57

aparat + obiektyw

#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 styczeń 2008 - 11:24

Napisz jeszcze co byś chciał fotografować - bardziej skupić się na krajobrazie czy na zwierzynie. I czy w gre wchodzą też analogi, czy tylko lustrzanki cyfrowe.

#5 gloryglory

gloryglory
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 01 styczeń 2008 - 13:44

Więc tak głownie chodzi mi o zwierzęta. (krajobraz od czasu do czasu)
Co do aparatu to lustrzanki cyfrowe. Na aparatach się nie znam więc nie wiem co więcej napisać. Po przeglądnięciu tego forum zacząłem się tym interesować.

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:15

W tej kwocie to zacząłbym od kompakta z długą ogniskową i stabilizacją, Albo z baaaardzo używaną lustrzanką i systemem na M42. Tak zaczynał sebaok i całkiem nieźle sobie radził, nawet z manuwalnym ostrzeniem.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2008 - 14:57

W tej kwocie to zacząłbym od kompakta z długą ogniskową i stabilizacją

Popieram.
Jeżeli dopiero zaczynasz, nic więcej Ci nie potrzeba, wciągnie Cię wtedy pomyślisz nad systemem.

#8 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 01 styczeń 2008 - 16:40

ja mam zupełnie odmienne zdanie ( przechodziłem ta drogę niedawno )
jesli kompakt na poczatek to tani , ja kupiłem drogi i bardzo szybko stwierdziłem ,że to nie to , nawet komentarze forumowiczów sa typu ble ;( ,to kompakt , brzydki bokeh itd ;-) , imho kompakt tylko do fotografii makro , zdecydowanie lustrzanka , nawet na początek , jesli nie jest to tylko kaprys :roll:

p.s. 2 tysiaczki to sporo jest mz nabyć na allegro można wcale nie najgorszy sprzęcik , oczywiście używany,( o lustrzance myślę )

#9 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 styczeń 2008 - 20:54

pod słowami BlueDun, mogę się tylko podpisać - jeśli nie ma pieniędzy i jeśli kompakt to tani, używany. Potem będzie się żałowało kazdych pieniędzy wydanych na niego. I tak bedzie służył początkowej nauce przede wszystkim tego, czego nam naprawdę potrzeba - włąsnie przez uwypuklenie braków sprzętu.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#10 gloryglory

gloryglory
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 01 styczeń 2008 - 21:58

A mógłby ktoś napisać jaki model i jaki obiektyw. Zastanawiam się między Canonem a Nikonem tylko nie wiem jaki.

#11 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 02 styczeń 2008 - 11:04

gloryglory, niestety najpierw trzeba samemu poczytać o sprzęcie. Nikt ci nie da gotowej recepty. Masz allegro, prześledź sobie ceny < 2000 zet, wybierz sprzęty a my będziemy radzić.

Co do twoich preferencji nikon lub canon, dodam tylko, ze aparaty te nie mają stabilizacji (tzn tylko w drogich obiektywach), a która to w fotografii przyrodniczej jest dużym ułatwieniem. Stabilizację 'w aparacie" jako matrycę poruszającą się i kompensującą drgania obiektywu mają minolta/sony, ostatnie olympusy i pentaxy. Taki system działa z każdym założonym obiektywem, nawet jak będzie to stare (i dobre !) gwintowe M42

Tak więc radzę ci coś z tych firm. Bardzo tanio można kupić KM Dynax 5D (jeśli wystarcza ci 6 mpix), do tego sigma APO 75-300 na początek. To będzie przyzwoity zestaw. Droższe są używane Sony alfa 100, mające podobne cechy do KM 5D, ale 10 mpix matrycę. Ale pewnie będą tanieć, bo sony wypuszcza nowe modele i sporo ludzi będzie się przesiadać

#12 gloryglory

gloryglory
  • Małomówny
  • 44 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 02 styczeń 2008 - 17:09

Oczywiście że szukam na allegro tylko nie wiem jakimi parametrami się kierować. Co tak naprawdę w aparacie jest ważne: czy patrzeć na piksele czy coś innego. Może ktoś napisać czym mam się kierować przy szukaniu sprzętu. Na allegro jest bardzo dużo sprzętu i teraz nie wiem co wybrać i na czym skupić większą uwagę.

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:48

Na początek przemyśl to co napisał Paweł. Wg mnie to najlepsza rada jaką mogłeś dostać.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2008 - 19:55

Do tego co Paweł napisał dodam, że jak się zdecydujesz na KM 5D to w miarę tanio kupisz nawet nowego kita w zakresie szerokokątnym - 18-70 (ekwiw. dla małego obrazka 28 -105) coś za 150 zł. już znajdziesz, a to pod względem optycznym przyzwoite szkło.

#15 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 02 styczeń 2008 - 20:06

Przychylam się do Waszych opinii, AS jest bardzo przydatny, można zapolować na używaną D5D lub alfę 100.Dwa lata używam D5D i jestem zadowolony(ile wydałem na szkła, lepiej nie mówić...)

#16 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 02 styczeń 2008 - 20:30

Pentax K100D + Tamron 70-300. Narazie pewnie Ci wystarczy i powinieneś się zmieścić w 2000zł. Ewentualnie możesz kupić na początek jakiś manulane tele 300mm na M42 z którym to body bedzie świetnie współpracowało. Będzie działać z nim nawet stabilizacja matrycy w K100D! Tego nie dal Ci zaden system a na dodatek K100D ma chyba najlepszy wizjer spośród tej klasy lustrzanek cyfrowych. Jeśli nie stać Cię narazie na super hiper tele to nie przejmuj sie tym, że matryca ma tylko 6 megapixeli. Aby wykorzystać rozdzielczość matrycy 10Mpx trzeba naprawdę podpiąć dobry teleobiektyw. Z obiektywów M42 wart uwagi jest Pentacon 4/300 lub Tair 4,5/300. Powinieneś kupić takie za 300-400zł. Jakość tych szkieł jest lepsza niż zoomów typu Sigma 70-300 czy Tamron 70-300 przy najdłuższej ogniskowej.
Pozdrawiam
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#17 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:24

stabilizacja ? :blink:
niedługo sie dowiem ,ze robienie zdjęć bez niej jest niemożliwe , a stare foty to ufo przywiozło na ziemie bo is wymysliło wcześniej , nie przesadzajmy , to jest moze wygodniejsze , ale nie deprymuje aż tak jakości fot ( sa nawet takie głosy ,że na statywie powinno się stabilizacje wyłączać ) :mrgreen:

#18 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:46

Trzeba wyłączyć, szczególnie przy nocnych ujęciach, bo wtedy matryca chce z zawiasów wyskoczyć.

#19 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 03 styczeń 2008 - 08:53

Lepiej jak stabilizacja jest jak jej nie ma. Czasem trzeba podchodzić zwierza a ze statywem to strasznie niewygodne jest. Oczywiście jak ktoś tylko ze statywu zdjęcia wykonuje to stabilizacja na nic nie jest mu potrzebna. Ja żyje jakoś bez niej ale że myślę o kupnie lustrzanki cyfrowej rozważam tylko takie co mają stabilizację matrycy i pasują do moich manualnych obiektywów na bagnet K :-) Niestety nie stać mnie w tej chwili na wymianę szklarni, nie mówiąc już o kupnie jakiegoś długiego stabilizowanego tele....
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#20 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 03 styczeń 2008 - 09:21

Vulpes, mz twoje postepowanie jest jak najbardziej logiczne z możliwych , zastanawia mnie ta stabilizacja matrycy , jest o niebo lepszym rozwiązaniem , ze względu na funkcjonalność , ale czy jedyną przyczyną jej braku w c i n jest chęć zarobienia na obiektywach ? hm nie wiem , nie znam sie :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych