Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zdjęcia Miejskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#121 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 25 grudzień 2008 - 10:05

37 całkiem fajne :-P

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#122 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:43

37 ciekawie wyszła.

Byłem dzisiaj troche pofocić na Krakowskim Przedmieściu....LUDZIÓW mrowie :blink: . Generalnie doszedłem do wniosku, że ta choinka na placu zamkowym jest tandetna - jeden, wielki, komercyjny neon nie mający za grosz ducha prawdziwej choinki :-P
Zmarzłem okrutnie....

#123 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 01:23

Witajcie ,

dzięki :-)
Norbius , ludzi faktycznie dużo, trzeba iść bardzo późno, ale i wtedy marne szanse, że nikogo nie będzie w kadrze...no chyba, że np o 2-3 w nocy ;-)
...choinka faktycznie "komercyjna", cokolwiek to dla kogoś oznacza, oczywiście wielka reklama obok...ale mi się całkiem podoba, podobnie jak iluminacja na Krakowskim...mam przed oczami, jak wyglądało Krakowskie jeszcze 2,3 lata temu..jak nie przymierzając Ułan Bator ;-) ,albo jeszcze gorzej, z całym szacunkiem dla stolicy Mongolii oczywiście ;-)
Wreszcie nie trzeba przeskakiwać przez kałuże, patrzeć do tyłu, czy właśnie komuś podoba się np nasz plecak, potfel itp, wreszcie jest jakieś oświetlenie, nie trzeba się wstydzić, jak spaceruje się np z gośćmi z Niemiec czy Francji itp

Krakowskie Przedmieście z wigilijnego spaceru

38

Dołączona grafika

39

Dołączona grafika

40

Dołączona grafika

Pozdrawiam Świątecznie
Krzysiek

#124 Mikouak

Mikouak
  • Lokalizacja:
    Legionowo/Zegrze

Napisano 26 grudzień 2008 - 08:56

Wydaje mi się, że zdecydowanie większe szanse na pustki mielibyście rano, oczywiście jeszcze przed wschodem słońca. :->
7D; 10-20; 50/1,8; 55/1,4; 100/2,8; 400/5,6
...:: http://www.jakzobrazka.pl ::...

#125 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 11:05

40 najładniejsze - chociaż ta "fontanna" jest jakoś tak dziwnie ustawiona, że wydaje się być krzywo.
38 - całkowicie nie pasuje mi kadr - lampa na środku razem ze słupkami rozbija mi kadr i gryzie się z drzewkami po lewej (przynajmniej dla mnie) Jezdnia ucieka w prawo jakby chciała wyjechać z kadru ;-)

Odnośnie ludzi to owszem, wybierając się późno lub wcześnie rano nie będziemy mieć ich w kadrze ale wiąże się to również z tym, że nie będzie ruchu na ulicy a ja bardzo lubię efekty gdy mamy rozmazany sznurek świateł na jezdni :-) a mi bardzo podobają się takie dynamiczne efekty.


41.
Dołączona grafika



#126 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 grudzień 2008 - 11:29

38 za Norbertem za dużo dzieje się w tym kadże i nie wiadomo w którą stronę zwócić wzwrok, w prawo na jezdnię czy w lewo na chodnik z oświetlonymi drzewkami. Ciąć zdecydownie lewą stronę aż do latarni.

39 ładny kadr tylko zastanawia mnie czy to laarnie takie krzywe czy zdjęcie leci a może perspektwa płata nam figla ;-)

40. dałabym mniej dołu a więcej góry

Pięknie przybrane to miasto.

41 chyba jednak zbyt wiele się dzieje na dole względem góry :->

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#127 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 26 grudzień 2008 - 11:30

Norbius, efekty naprawde dynamiczne... fajnie ten autobus się złapał, ciekawe jaki przystanek mial wypisany!
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#128 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2008 - 12:01

Wybrałem sobie jeszcze dwie :-)

42. Lampy
Dołączona grafika

43. Wesoła twórczość :w000t:
Dołączona grafika



#129 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2008 - 08:41

oj chyba w 43 stabilizacja nie zadziałała....a może za dużo bigosu :lol:
42 świetnie kadrowana
Też lubiłem wypady "na miasto" z aparatem, ale nie zawsze to bezpieczne, szczególnie jak się nie ma tego drugiego - choc czasem to i dziesięciu by nie zaszkodziło.
Wolę osobiście poranki - wtedy jednak zdecydowanie mniej ludzi się kręci, ale nie zawsze da się trafić na palące się światła - tuż po świcie są wyłączane. No i trezba uważać na wracających z balang imprezowiczów - właśnie z takimi miałem latem trochę przykre zajście, choć skończyło się bez awantur - ale musiałem zmienić miejsce, bo jednemu pijaczynie nie podobało się że jakiś gościu chodzi i pstryka zdjęcia...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#130 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2008 - 12:53

Witajcie ,

Dzięki za opinie o serii 38-40, przyjrzałem się i macie rację 38 fatalnie skadrowana,
a wrażenie przechyłu fontanny na 40 i drzewek na 39 to chyba sprawa perspektywy, mi tak się całkiem podobało..

Norbius , świetny kadr na 42

August , na "za przeproszeniem nazwę rzecz po imieniu", debili się nie poradzi,
ale przecież zawsze można umówić się w kilka osób, pewnie wieczorem na godzinę, dwie bez większego problemu dałoby radę, byłoby milej i bezpieczniej...mnie od jakiegoś czasu korcą chaszcze po drugiej stronie Wisły naprzeciw starówki, ale wieczorem wolę się tam samemu nie zapuszczać...może kiedyś się zbierzemy w kilka osób?

Pozdrawiam
Krzysiek

#131 oliwka

oliwka
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Lokalizacja:
    warszawa

Napisano 31 grudzień 2008 - 15:31

44.
Dołączona grafika

#132 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 13:05

Oliwka - zdjęcie leci troche w lewo. Podbiłbym nasycenie kolorów bo wygląda zbyt blado jak dla mnie oraz klarowność aby nieco wydobyć poszczególne plany.

45.
Dołączona grafika



#133 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 styczeń 2009 - 23:24

Norbius, śliczne "paciorki" - szkoda, że nie zostawiłeś ciut więcej ostrgo po lewej....ale i tak mi się podoba...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#134 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    opolskie

Napisano 14 styczeń 2009 - 13:19

Przerwę tą świąteczno - nocną sielankę i wrócę do złotej jesieni :)
Moje typy : 2, 14 , 27 , ale 33 od NORBIUSA poprostu mnie ścieło z nóg - REWELA !


46.
Latarnia w parku miejskim
Dołączona grafika


A300 + 18-70, 55-200, SIGMA 70-300 APO DG ... no i troche innych drobnych gratów

#135 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 styczeń 2009 - 13:33

pcslave, prosze, przaczytaj regulamin zanim zaczniesz wstawiac zdjecia i popraw to ktore juz wstawiles, zanim ci ktos je zalinkuje :roll:

:ninja:


#136 sebacyw

sebacyw
  • Użytkownik
  • 512 postów
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 14 styczeń 2009 - 16:34

Też coś mam :
47.
Dołączona grafika
pzdr

#137 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 17 styczeń 2009 - 20:10

Dodam do miejskich.
48.
Dołączona grafika

#138 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 styczeń 2009 - 21:12

sebacyw, ładne kolory.
Piciu, bardzo ładny kadr, zdjęcie dobrze się ogląda, w czym nie przeszkadzają drobne prześwietlenia.

#139 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 styczeń 2009 - 08:25

Piciu, bardzo ładne...
A jak już moda na nocne...
49.
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#140 pcslave

pcslave
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Lokalizacja:
    opolskie

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:39

Podłączam się pod opinie poprzedników PICIU - 48. świetny kadr , szkoda tylko że nie obyło się bez wydeptanych śladów po lewej , ale fotka wyraźna i klimatyczna. BRAWO !
A300 + 18-70, 55-200, SIGMA 70-300 APO DG ... no i troche innych drobnych gratów





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych