Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jenot - Nyctereutes procyonoides


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
352 odpowiedzi w tym temacie

#1 sebaok

sebaok

Napisano 28 październik 2007 - 15:38

1. Nie powala ale jest :-D
Dołączona grafika

#2 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 październik 2007 - 15:45

Gratuluję spotkania. Może nie jest idealne, ale mimo to mi sie podoba. Od strony technicznej raczej nic nie można zarzucić...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#3 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 28 październik 2007 - 16:04

no gratu , ale ten jenot to nie za bradzo u nas , taki raczej niepożyt- podrzutek ;-)

#4 sebaok

sebaok

Napisano 28 październik 2007 - 16:58

Spotkałem go przy młodniku, podszedłem go na kilkadziesiąt metrów idąc przez las. Zrobiłem kilka zdjęć, futrzak wszedł do lasu. Był jakiś miemrawy, przeszedł kilka metrów ode mnie i zniknął w jeżynach

#5 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 28 październik 2007 - 17:23

Paskudztwo! Wygląda jak skrzyżowanie lisa z hieną :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#6 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 28 październik 2007 - 17:27

sebaok, a mi to wygląda na.. nużycę lub świerzb...
Swoją droga to Ty tam zwierzęce eldorado. U mnie w łowisku jeszcze sarny to trochę widać a tak to pustka, choć tropy widać - zwierzyna tylko po zmroku wychodzi, taka jest penetracja ludzi za dnia - rolnicy, spacerowicze, kolarze górscy, biegacze, quadowcy....

#7 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 28 październik 2007 - 17:48

Fajna fotka, ale wygląda na chorego.

#8 sebaok

sebaok

Napisano 28 październik 2007 - 17:59

unkas, mam, mam ale do czasu. Od środy ruszaja dewizówki, 4 dni polowań a w całym sezonie samych komercyjnych ponad 20 dni więc będzie krucho niestety


marcinn29, to jest chyba parch, to samo co łapie tez lisy.

#9 ŁUKASZ SZIN

ŁUKASZ SZIN
  • Użytkownik
  • 197 postów
  • Lokalizacja:
    SZCZECIN

Napisano 31 styczeń 2009 - 17:05

Ten Jenot, jakiś dziwny moim zadaniem, taki zmechacony lub skundlony.
POZDRAWIAM,
ŁUKASZ
zapraszam na http://www.fmix.pl/zdjecia/25960/1
D80 / MB-D80 / SB 800 / N 17-55 f 2.8 / N 105 VR f 2.8 / N 300 f 4.0
"...Nie ma w życiu rzeczy nie możliwych, Tylko trzeba do nich dążyć..."

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 styczeń 2009 - 17:13

Ten Jenot, jakiś dziwny moim zadaniem, taki zmechacony lub skundlony.


Ani zmechacony ani skundlony ma po prostu świeża dlatego jest taki parchaty to częsta choroba skóry u jenotów i lisów, jest to spowodowane zbyt liczna populacją tych zwierząt przez co mają częsty kontakt ze sobą co znowu skutkuje zakażeniami kolejnych zwierząt.
Wojtek

#11 TADEO_J

TADEO_J
  • Małomówny
  • 14 postów
  • Lokalizacja:
    śląskie

Napisano 31 styczeń 2009 - 21:38

Chyba troszkę za dużo tych drapieżników, brak wilka bo wytłukł by konkurencję.Jak policzę to liczba drapieżnych na danym terenie jest przesadzona.Penetracja w różnych porach dnia, a taki jenocik potrafi przetrzepać tak, że gniazdo na ziemi się nie ukryje.Zachwiana równowaga, szkoda a na poprawę się nie zanosi, brakuje jeszcze szopa pracza, norki pustoszą kolonie ptaków wodnych, ale miłośnicy kochają przytulanki.Pozdrawiam i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jenot się rozpowszechnił, czy to dobrze ?
OD ZAWSZE PODZIWIAM PRZYRODę, KOCHAM Ją, OBSERWUJę, I żAL MI TYCH PODOBNO DOBRYCH ZMIAN.POCIESZAM SIę TYLKO TYM, żE PO NAS ZOSTANIE LAS :)

#12 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 luty 2009 - 00:20

Tadeo, chyba nie chcesz zasugerować, ze to przez miłośników fotografii przyrodniczej jenot, norka, czy szop rozrabiają w Polsce? :-D Nawet bez wilka, też im łatwo nie jest. Wszak norki i jenoty także mają grono prześladowców, m.in. wśród ptaszków. O szopie nie wiem nic - prócz teorii - więc sie nie wypowiadam. Noreczkę i jenocika bardzo polubiłem, choć nigdy żadnego nie przytulałem. :-D Na koniec bardzo cię proszę, żebyś wziął pod uwagę, że jeżeli nawet rozrabiają, to raczej za sprawą lekkomyślności ludzkiej i nie ma powodu, by ich nie kochać, tak samo jak i innych stworzeń. ;-)

#13 TADEO_J

TADEO_J
  • Małomówny
  • 14 postów
  • Lokalizacja:
    śląskie

Napisano 01 luty 2009 - 14:07

Tu nie chodzi o to czy mam instynkt ludzki rozwinięty w takiej mierze aby być ojcem, bo nim jestem.Co do prześladowców nie zgadzam się, to tak jak z lisem, przypadki zabijania takich drapieżników przez ptaki są sporadyczne.Jedyne co może zmniejszyć ich liczebność, choroby wewnątrz populacji, tylko, ze do tego czasu rozprzestrzenią się na większy teren i przetrzepią zwierzynę drobną na tyle, że odrodzenie się tych populacji bez ingerencji człowieka nie będzie możliwe.Wpływ na spadek ich liczby ma również transport kołowy, ale w tych warunkach giną wszystkie zwierzęta.Interesuję się przyrodą od zawsze, argumenty typu przytulanki nie trafią do mnie.Szansa na równowagę w przyrodzie, teren Polski, raczej nie ma.Jenot i norka oraz szop, nie są gatunkami rodzimymi a muszą coś jeść.
OD ZAWSZE PODZIWIAM PRZYRODę, KOCHAM Ją, OBSERWUJę, I żAL MI TYCH PODOBNO DOBRYCH ZMIAN.POCIESZAM SIę TYLKO TYM, żE PO NAS ZOSTANIE LAS :)

#14 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 02 luty 2009 - 22:15

Ok, każdy ma prawo do swojego zdania. W każdym razie, byłem świadkiem jak rodzina jenotów uszczupliła się o jedno młode za sprawą ptaszka, a jakieś 6-8 lat, obserwowałem 5 młodych lisków, z których aż trzy padły ofiarą innego ptaszka. Nie wnikam w to, czy takie przypadki są rzadkie. Chciałem ci tylko zwrócić uwagę, że i takie sytuacje bywają. Drapieżne ptaki bardzo często patrolują okolice nor, chyba głównie po to, by przy okazji coś nieco zwędzić - z tego, co doniesie mamuśka - ale i młode puchatki niekiedy giną. Borsuki pod tym względem mają lepiej, gdyż ich młode opuszczają norę, gdy są już nieźle podrośnięte i sprawne, a przy tym rodzinka borsuka nie bałagani tak koło norki, jak liski i darmowej stołówki tam po prostu nie ma. :-D

PS.
Fajno, że troszczysz się o los zwierzyny drobnej i równowagę w przyrodzie. Dyskusji nie będę kontynuował, bo po pierwsze - moim zdaniem - tu nie jest na to miejsce, a po drugie bywa to bardzo niezdrowe. Pozdrawiam.

Rzadko tu się wychylam, ale skoro już tak się stało, na pamiątkę wkleję jedno zdjęcie jenota, a właściwie jenotki.
2.
Dołączona grafika

Wiem, że zdjęcie pewnie podniesie niektórym ciśnienie - kadr centralny, perspektywa z góry ( zrobione z ambonki ) itp. ;-) Przedstawia samicę jenota tuż po załatwieniu tzw. czynności fizjologicznej w latrynie. Dźwięk migawki ją wyraźnie zainteresował, ale po chwili spokojnie powędrowała do norki. :-)

#15 darmesz

darmesz
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    Krapkowice

Napisano 12 czerwiec 2009 - 17:41

To może i ja wrzucę swoje jenotki: 9 w miocie


3.
Dołączona grafika
4.
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika

#16 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 12 czerwiec 2009 - 18:27

Śliczne maluchy w pięknym świetle.
Szkoda tylko tych trawek na 5.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#17 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 12 czerwiec 2009 - 19:47

Dwa ostatnie poruszone. Pierwsze, klasa. Ładnie wypatrzona nora .

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#18 ŁUKASZ SZIN

ŁUKASZ SZIN
  • Użytkownik
  • 197 postów
  • Lokalizacja:
    SZCZECIN

Napisano 12 czerwiec 2009 - 20:20

Gratuluje spotkania z maluchami . . .
POZDRAWIAM,
ŁUKASZ
zapraszam na http://www.fmix.pl/zdjecia/25960/1
D80 / MB-D80 / SB 800 / N 17-55 f 2.8 / N 105 VR f 2.8 / N 300 f 4.0
"...Nie ma w życiu rzeczy nie możliwych, Tylko trzeba do nich dążyć..."

#19 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 13 czerwiec 2009 - 08:28

darmesz- zaje..ste male stworki:D:D:D:D, gratuluje!!
tego gatunku jeszcze nie widzialem na zywo stad moze moje podniecenie:)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#20 darmesz

darmesz
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    Krapkowice

Napisano 29 czerwiec 2009 - 20:23

dzięki! cieszę się, że się podobają, jeszcze jedno, ostatnie:
6.
Dołączona grafika

Pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych