Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wrzesień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 11 wrzesień 2007 - 18:03

No chwalić się :ironiczny: :

#2 sebaok

sebaok

Napisano 11 wrzesień 2007 - 19:42

1. Nic ciekawego, taki szybki "strzał" z samochodu, padał deszcz, zamieszczam bo obiecałem, że "coś" zamieszczę :D

Dołączona grafika

#3 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 20:33

sebaok, ech.. może nie na temat, ale jak spojrzę na to zdjęcie.... idealny teren dla wyżła.... macie tam kuropatwy? Sie rozmarzyłem.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#4 sebaok

sebaok

Napisano 11 wrzesień 2007 - 21:00

unkas, Kuropatwy i bażanty są wpuszczane co roku, ale nie poluje się na nie. A co do terenów to są to regiony najbardziej bogate w jelenie, można tu spotkać chmary liczące po ponad 100 sztuk. Teraz będę tu jeździł jak tylko będę miał czas i będzie ładna pogoda, dzisiaj byłem się rozejrzeć gdzie by tu się zaczaić. Po przeczytaniu tego pewnie sobie pomyśleliście: wow wymarzone miejsce... jednak jest jedno ALE, na tym terenie grasuje groźny psychopata, pewnie myślicie , ze żartuje i przesadzam ale tak jest. Gość ściga każdego kogo spotka w lesie zaczynając od zbieraczy runa leśnego, po spacerowiczów kończąc na pracownikach leśnych - pilarzach. Kiedy pan łowczy zobaczy w lesie jakiś samochód to odrazu ściąga pół posterunku policji i jesteśmy wrogiem publicznym nr 1. Dziś miałem wjechać samochodem do lasu ale zatrzymał mnie znajomy potwierdzajac wszystko co setki razy słyszałem, ostrzegł mnie przed niebieska terenówka. Teraz chodząc po tych terenach mam przy pasku gaz pieprzowy, jak nie będzie rano padać jadę na te tereny :-D

#5 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 12 wrzesień 2007 - 10:48

Niestety nie mam czym się chwalić :cry: Wrzesień, chmury, chmury i jeszcze raz chmury.
W ostatnią niedzielę ptaszki jakoś usiedzieć na miejscu nie mogły. Widziałem kręcące się szpaki, gawrony, dzwońce (wróbli nie wymieniam), muchołówki, sikorkę ubogą, sikorkę modrą i chyba kapturkę. To dużo jak na moje miejskie podwórko. Przedstawiam to co udało mi się złapać. Szpaki siadały na drzewie sąsiada :-x
1.
Dołączona grafika
2.
[img]http://img505.imageshack.us/img505/1390/dsc5575filteredjv7.jpg
3.
[img]http://img248.imageshack.us/img248/2104/dsc5549filteredni1.jpg[/img]
fotoamator

#6 MK_2

MK_2
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 12 wrzesień 2007 - 10:51

sebaok, 1. Gdzie to jest ? :)
2. Co ten psychopata robi ???
fotoamator

#7 sebaok

sebaok

Napisano 12 wrzesień 2007 - 11:47

MK_2, Ogólnie jest to województwo lubuskie, dokładniej okolice Strzelec Kraj.
Ten psychol najpierw był strażnikiem łowieckim a od niedawna mianowali go łowczym za swoje zasługi

#8 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 11:56

sebaok, nie wiem jak zrobisz, ale ja bym specjalnie na tego człowiek poczekał i go zwyczajnie rozmumu nauczył. Jesli psychopata zacznie grozić to wezwć osobiście policje i gościu raz na zawsze straci zarówo pozwolenie na broń jak i (zapewne) status łowczego (zakłądam, że Walne Zgromadzenie koła kogos takiego z wyrokiem raczej nie bedzie trzymało na tym stanowisku). Poza tym koles nie ma prawa naruszac nietykalności osobistej ludzi przebywających w lesie, nie ma prawa ich przeganiać i od egzekwowania tego jest własnie policja. Ja bym sie dziadowi zastraszyć nie dał a jśli by zaczął leciec z łapami to w obronie własnej by statywu posmakował. Powiem więcej - sam papiez, nie tylko jaiś łowczy, nic by tu do gadania nie miał.

Edit. a do lasu to samochodem nie wjeżdżaj... raz, że mozesz mandat zarobić (słusznie!!), dwa, że las nie do tego jest żeby po nim jeździć, sam pewnie nie lubisz ajk coś smrodliwego zatruwa spalinami i warkotem powietrze i ciszę w lesie. W myśl zasady: nie rób drugiemu co tobie nie miłe - poruszaj sie po lesnych duktach pieszo lub rowerowo...

#9 sebaok

sebaok

Napisano 12 wrzesień 2007 - 21:03

unkas, mandatu raczej nie dostane bo wszyscy się dobrze znamy;) A samochodem tak i tak nie wjeżdżam bo nie nadaje się do lasu

#10 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 14 wrzesień 2007 - 19:56

A wrzesień to dla mnie początek szkoły :cry:
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#11 sebaok

sebaok

Napisano 14 wrzesień 2007 - 20:11

michal, no i fajnie, przynajmniej zwierzaki odpoczną;]

#12 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 14 wrzesień 2007 - 20:49

:cz-rozpacz: :evil: chyba zwariuje.
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 wrzesień 2007 - 23:11

michal, nie wariuj tylko korzystaj z weekendów ;-)

:ninja:


#14 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 22:44

MK_2, Fajne ptaki

sebaok Ja bym mu coś powiedział ;)

4. I kwadra: cisza przed rykowiskiem I
Dołączona grafika
[wolanie raw z korekta, posts.obrobka+wyostrzenie miejscowe+nasycenie, kadrowanie]
5. I kwadra: cisza przed rykowiskiem II
Dołączona grafika
[wolanie raw z korekta, pelna klata]
Pozdrawiam wszystkich, byki milczą :roll:
Rafał
Dołączona grafika

#15 sebaok

sebaok

Napisano 16 wrzesień 2007 - 07:29

byki milczą :roll:

Nie u mnie, noce coraz zimniejsze. Po zmroku las się trzęsie. W piątek zaczęły ryczeć ok. 19.30 a w sobotę po 21.00. W piątek nie miałem zbyt przyjemnych łowów z powodu wyżej opisanego problemu.
Około 19.30 usłyszałem pierwszy ryk, usiadłem w remizie po drugiej stronie lasu, patrząc przez lornetkę w kierunku lasu, po kilku minutach wybiegł młody byczek, ósmak regularny a kilka sekund później wybiegł za nim potężny byk - szesnastak regularny, kiedy ryczał aż mi ciarki po plechach przeszły. Przegonił młodego kilkadziesiąt metrów od mojej remizy, patrząc przez lornetkę tylko pomyślałem: gdyby to była 18.00... no ale nic, przynajmniej popatrzyłem i posłuchałem.
Siedziałem tylko do 20.30 bo na owym terenie nie bezpiecznie

#16 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2007 - 09:28

Zapozował na szybie:

6.
Dołączona grafika

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2007 - 09:33

czemu nie wykorzystałeś odbicia? dałoby fajny efekt :-D

:ninja:


#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2007 - 09:37

czemu nie wykorzystałeś odbicia?

Robiłem też takie, przejrzę jeszcze tą 'sesję' i jak coś będzie ciekawego to wstawię :-)

#19 nebari (Piotr)

nebari
  • Lokalizacja:
    Nowa Sarzyna

Napisano 18 wrzesień 2007 - 10:57

ładne takie spokojne, estetyczne no i fakt z tym odbiciem było by bardzo ciekawe.
chyba miałeś szybkę zimną bo łapkę podkulił hehehe

https://www.facebook...s.Piotr.Majder/

|BODY - CANON EOS 450D | CANON EOS 70D | Minolta A-2 |
|SZKŁO - SIGMA 70-300 APO DG Macro | SIGMA 18-50mm F2.8 EX DC MACRO |
|INNE - system Cokin -P, pierścienie pośrednie |


#20 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 18 wrzesień 2007 - 21:01

Bardzo fajnie wyszło. Ciekawe jak byłoby z odbiciem.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka






Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych