Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Żeremia i tamy bobrów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2007 - 14:37

Zapraszam do zamieszczania zdjęć tych wspaniałych budowli. Kilka dni temu miałem odwiedzić największe żeremie jakie widziałem w swoim życiu :shock: było GIGANTYCZNE choć wielu nie widziałem. Zostało zrobione w lesie rosnącym na byłych stawach, więc rozlewisko które się utworzyło jest wielkie, oto zdjęcia:
1.
Dołączona grafika

2.
Dołączona grafika

Jeszcze skoczę kiedyś w to miejsce. swoją droga chyba niezła miejscówka na bobry :mrgreen:

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2007 - 15:08

Fajne miejsce lubię takie :-D i ciekawe zdjęcia, szczególnie dwójka, ale na nim jest raczej tama bobrów, a nie żeremie.
Ps. a nie lepiej wrzucić ten wątek do krajobrazów?

#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 czerwiec 2007 - 15:29

W sumie można przerzucić. Co do tamy - też chyba racja :mrgreen: jakos tak nie pomyślałem, choć jedno i drugie ciężko byłoby tam rozróżnić...

:ninja:


#4 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 czerwiec 2007 - 07:07

3. Mini tama na małym strumyku
Dołączona grafika

4. A to drzewo, które pewnie niedługo stanie się częścią innej tamy :)
Dołączona grafika

Rolnicy z tych okolic zaradzili temu problemowi obwiązując łańcuchami drzewa, nie wiem jednak czy to jest całkiem legalne.
Bobry przecież mogą się pokaleczyć o te łańcuchy.
5.
Dołączona grafika

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 czerwiec 2007 - 04:23

Też sobie sposób znaleźli - drzewo i tak zginie... Fajne miejsce.

:ninja:


#6 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 styczeń 2009 - 08:21

lukasz0207, w KPN możesz spotkac bobry w rezerwacie Roztoka - ja tam jeżdżę juz kilka sezonów - niestety bezskutecznie. Ale tamę i efekty pracy bobrów widać
6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#7 remol71

remol71
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Wiek: 52
  • Lokalizacja:
    Wawa

Napisano 03 luty 2009 - 22:21

8. Ojcowski Park Narodowy.
Dołączona grafika
C400D + 17-85IS; ISO200; 20mm/f11.

A3000 A6000 || E 16-50 PZ, 32/1.8 T* || M42 50/2.8 macro || FD 100/4 macro, 200/4 macro

5D || EF 24-70/4 IS USM, 50/1.8 STM


#8 toron27

toron27

Napisano 06 luty 2009 - 00:28

8 dałbym deko ciemniej (a może to mój monitor :roll: ) fajne fotki i pomyśleć, że ja mam do tamy bobrów jakieś 250m a jeszcze jej fotek nie zrobiłem, z drugiej strony bobry mieszkają jeszcze bliżej( ok 100m) ale nigdzie nie widać żeremi. Zdaje się, że te nasze bobry preferują budownictwo podziemne. :lol:

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 marzec 2009 - 11:53

August, ciekawie wygląda 7 - widać olsze mają pecha z bobrami :hihi:

Jakis czas temu w trakcie praktyk w Nadleśnictwie Spała pewien niezwykle miły inzynier nadzoru pooporowadzał mnie polesie który niby znałem bo to moje okolice... i pokazał mi takie rzeczy o jakich mi się nie śniło, m.in. wielką tamę bobrów, zbudowaną na terenie byłych stawów rybnych zalesionych na potrzeby lesnictwa - bobrom stawy baaaardzo się spodobały - wystarczyło zatkać jedną zastawkę i parę hektarów olszowego lasu poszłooo! Leśniczy działający w tym terenie w końcu wywalczył rezerwat przyrody... mał osób o nim wie i chyba całe szczęście. Całe leśne jezioro robi niesamowite wrażenie, jest naprawdę spore. Parę tygodni temu pojechałem w tamten teren - zapomniałem karty pamięci do cyfrówki :haha: ale miałem ze sobą analoga:


9.
Dołączona grafika

10. Tu ładnie widać że martwe w tej chwili olchy stały się pokarmem dla larw wielu owadów a te - pokarmem dla dzięciołów ;-) Gdyby to tylko było fdzieś na północnym wschodzi to pewnie zamiast olch byłyby świerki i mogłyby się pojawić dzięcioły trójpalczaste...
Dołączona grafika

11. Każda gałązka w okolicy jest objedzona :D
Dołączona grafika
Dołączona grafika

:ninja:


#10 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 marzec 2009 - 17:22

jednak zdjęcia z analoga są nie do podrobienia

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#11 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 marzec 2009 - 18:02

Qelka, ano nie... wiem, te fotki wyżej mają kiepskie kadry, są w sumie nieostre ale... kurcze, kolory są jakieś inne. A to tylko skany, gdyby tak zrobić tradycyjne odbitki... będę ćwiczył dalej :-) Jak dobrze pójdzie za jakiś czas wywołam B&W klisze którą wycykałem rok temu - ciekawe co z niej wyjdzie! już nawet nie pamiętam co na niej jest.

:ninja:


#12 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 marzec 2009 - 18:44

strasznie lubię ten klimat analogowy

swoją drogą bardzo przyciąga mnie ostatnie zdjęcie z seri nie wiedzieć czemu bo prawie nic na nim nie widać poza bałaganem w tle. :->

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#13 Pawel_H

Pawel_H
  • Małomówny
  • 32 postów
  • Lokalizacja:
    Janów Lubelski

Napisano 20 marzec 2009 - 18:42

Mam pytanie do tych , którym się poszczęściło i mają bobra na zdjęciu .

O której godzinie zostały popełnione te fotki ?

Oczywiście nie chodzi mi co do minuty tylko tak w przybliżeniu .
Prehistoryczny Nikon + archaiczne szkła + całkiem nowa lampa błyskowa

#14 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2009 - 19:10

Dunadan - całkiem przyjemne. Nigdy nie miałem okazji korzystać z analoga ale zawsze podobało mi się jego, szeroko pojęte, obrazowanie ;-) ...

#15 pazdzioch

pazdzioch
  • Lokalizacja:
    Haczów podkarpackie

Napisano 20 marzec 2009 - 19:47

12
Dołączona grafika
13
Dołączona grafika
14
Dołączona grafika
No dobra, ja też dodam coś do tego wątku. Bobra nie zrobiłem ale myśle że się nada. Wykopałem je z szuflady, zrobione w bieszczadach w 2007 r. Na tym terenie były też tropy miśka.

#16 kocoor

kocoor
  • Lokalizacja:
    Namysłów,opolskie

Napisano 01 kwiecień 2009 - 22:18

Witam wszystkich po chwilowej nieobecności. Dużo ciekawych zdjęć po wszystkich wątkach, a ja chciałbym pokazać Wam jak bardzo natura zbliżyła się do człowieka. Kiedyś rzadko widywane teraz można zobaczyć dosłownie za płotem.
Chciałbym pokazać Wam jak bardzo populacja bobra rozrosła się i jakie środowiska dziś zamieszkuje.
Przez moje miasto przepływa rzeka Widawa i w granicach miasta tworzy rozlewisko trzech wysepek. Na dwie z nich jest swobodny dostęp dla spacerowiczów, trzecia natomiast jest rezerwatem olsów i dostepu na tą wyspę nie ma. Ok dziesięciu lat temu postanowiono reintrodukować na tym terenie bobry. Nie wiem czy dawano temu przedsięwzięciu jakiekolwiek szanse powodzenia , a jednak udało się. Bobry osiedliły się, ale naswoje nieszczęście wybrały stare koryto rzeki do którego jest dostęp , co prawda dosyć utrudniony, bo trzeba przejść przez nieco zabagniony lasek, ale jak się debil uprze to nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Którejś zimy żeremie zostało odkryte przez jakiś gnojków z pobliskiego osiedla ,rozkopane i podpalone. Bobry wyniosły się ale ku zdziwieniu kilku osób, które od początku obserwowały to żeremie po dwóch latach powróciły odbudowały swoją siedzibę i mają się całkiem dobrze. W tym roku dostałem informację ze zbudowały drugie żeremie a teren jaki zamieszkują to ok. 2 km. kw.
Na 15 fragment odnogi rzeki . Po lewej stronie widoczny kościół oddalony od tego miejsca w linii prostej ok. 500m. Na wysokości tego konara w centrum kadru, po prawej stronie za trzcinami znajduje się drugie żeremie znalezione w tym roku.
15
Dołączona grafika
16 stare żeremie jego wysokść to ok.150 cm od powierzchni wody. Pomiędzy żeremiem a ścianą lasu za nim, znajduje się stare koryto rzeki . Pomiędzy drzewami można dostrzec dachy domów pobliskiego osiedla
16
Dołączona grafika
17Żeremie z bliska.
Dołączona grafika
To żeremie zostało rozburzone i spalone. Ktoś zapewne chciał zobaczyć bobra w środku, nieudało się, to postanowił je spalić. Co za debil :rant: :guns: :shoot:
Jak mi się uda to może zrobię jakieś zdjęcia w tym roku, bo w tamtym próbowałem bezskutecznie. :-(
notoryczny brak czasu

#17 skubi

skubi
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 04 kwiecień 2009 - 20:19

kocoor, Może komuś boberki podtopiły las, łąkę etc. wiec postanowił się z nimi rozprawić średniowiecznymi metodami - ogniem i siekierą..... jak pańszczyźniani chłopi :(

18.
Dołączona grafika

Żeremie na bagnie nieopodal Olecka, wysokie na 1,5 m.... tak na oko, bo blisko nie podchodziłem....

Czy mi się dobrze wydaje, czy wokół żeremi jest pas ochronny???
SONY ALFA 350 :)

#18 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 kwiecień 2009 - 20:25

wysokie na 1,5 m.... tak na oko, bo blisko nie podchodziłem....

Widać, że duże, widzialem tylko jedno mniej więcej tych rozmiarów nad Biebrzą.

#19 skubi

skubi
  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 04 kwiecień 2009 - 20:35

wielkość dla mnie zaskakująca..... małe bagienko, mały rów melioracyjny z wolno płynącą wodą i takie wysokie żeremie...... znam kilkanaście innych w okolicy, ale żadne nie dorównuje temu wielkością, a już tym badziej wysokością.....

W tym roku zamierzam podpatrywać bobry w Szczecinie..... mam już 100% miejscówkę :) mam już kilka fotek z prac bobrowych...... ale głównych architektów jeszcze nie widziałem.
SONY ALFA 350 :)

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 kwiecień 2009 - 21:08

Odkryłem kolejne bobrowisko w okolicach Pilicy:

19
Dołączona grafika

20
Dołączona grafika

21
Dołączona grafika

Fajnie by tam postawić jakąś mniejszą budę i się kiedyś na nie zasadzić...

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych