Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Słońsk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 29 maj 2007 - 23:47

Czy ktoś był nad ujściem Warty w okolicach Słońska ?
Podobno bardzo ciekawy teren dla amatorów fotografii przyrodniczej.

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 maj 2007 - 08:06

Byłem tam kilka lat temu jeden dzień, to taka mała Biebrza na Zachodzie. Fajne miejsce do obserwacji jest z takiej sporej grobli, która da się wejść głęboko w rozlewiska. Także potwierdzam to świetne miejsce na obserwację ptactwa.

#3 Olomir

Olomir
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Gora

Napisano 30 maj 2007 - 09:12

Witam
Byłem w tym roku kilka razy z Zielonej Góry. 01 i 04 maj oraz teraz w 27.05. W niedziele czekałem 2 godziny, aż minie burza ale się nie doczekałem i musiałem wracać.
Na wekend majowy widziałem: bieliki, łęczaki, bataliony, ochary, rycyk itd.. Zdjecia słabo, siedziałem w czatowni od świtu ale czatownia jest do tego nienajlepiej zlokalizowana i bardzo wysoko (domek drewniany na końcu "betonki"). Teraz myśle o wyjeździe w sobote na wieczór spanie w aucie i rano materac - siatka maskująca.
Słońsk zdecydowanie polecam.
Pozdrowienia
Tomasz

#4 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 maj 2007 - 09:27

Faaajny artykulik o Słońsku jest we wiosennych Ptakach Polski. Fajnie by tam kiedyś skoczyć...

:ninja:


#5 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 maj 2007 - 16:44

Również słyszałem bardzo dobre recenzje na temat Słońska, startuję z Wałcza w niedzielę o 6 rano, biorę ze sobą maskowanie i jeżeli pogoda nie spłata mi figla, co jest bardzo możliwe to mam nadzieję coś ciekawego zobaczyć.
Jeśli z powodów pogodowych wyjazd nie wypali mam zamiar jechać w następny wekend może nawet zrobię tak jak wspomniał Olomir, tyle że raczej w grę jakiś hotelik by może wchodził, choć jadę busem i miejsca do spania dość to jednak zbyt wygodny już jestem, no cóż starość nie radość. :mrgreen:
Dunadan, To właśnie po przeczytaniu tego artykułu żona oznajmiła mi że się ociągam z fotografowaniem i mam jechać, i jeśli będzie jakieś towarzystwo :beer: to ona się nawet poświęci jako kierowca i pić nie będzie. :mrgreen: tylko mam dzięki ewentualnej "STABILIZACJI" ładne fotki zrobić. :mrgreen:

#6 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 30 maj 2007 - 18:34

Jeśli chcesz focic na terenie Parku Narodowego to pewnie potrzebne pozwolenie ;-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 30 maj 2007 - 20:27

Jeśli chcesz focic na terenie Parku Narodowego to pewnie potrzebne pozwolenie ;-)

To chyba jest najmniejszy problem ;-)

#8 Olomir

Olomir
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Gora

Napisano 30 maj 2007 - 22:45

Z oficjalnej strony Parku:
6.Fotografowanie i filmowanie przyrody i obiektów Parku dla celów profesjonalnych i handlowych wymaga zgody Dyrektora Parku i wniesienia opłaty.
W moim przypadku nie ma to miejsca.
Pozdrawiam
Tomasz

#9 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 31 maj 2007 - 05:50

żona oznajmiła mi że się ociągam z fotografowaniem


gratuluje wspanialej żony :)

#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 maj 2007 - 19:55

dla celów profesjonalnych i handlowych

I myślisz że ja tak profesjonalnie i handlowo ? :shock: :-D
Właściwie to bym chciał tylko jakoś mnie nie pali do tego profesjonalnego handlu. ;-)
Mortis A dziękuję dziękuję, żonę mam oczywiście wspaniałą, tylko ile mnie kosztowało wysiłku by tak ją wyszkolić :mrgreen:

#11 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 31 maj 2007 - 20:24

tomajk, gdybym był kobieta to pewnie bym się oburzył... a tak no coz.. zapytam tylko czy żona czytuje czasem fotoprzyrodę.pl? Czy może już tak wyszkolona, że do komputera nie dochodzi?
Przy okazji życzę udanych zdjęć Tobie i więcej wolności dla Żony.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#12 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 maj 2007 - 21:00

Przy okazji życzę udanych zdjęć Tobie i więcej wolności dla Żony.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie myśl że jestem strasznym tyranem, no może takim tycim, tyciuteńkim.
A tak właściwie to nie wiadomo kto kogo wychowuje :roll:

czy żona czytuje czasem fotoprzyrodę.pl?

niestety nie, twierdzi że bzdety wypisujemy.

Czy może już tak wyszkolona, że do komputera nie dochodzi?

ma własny i tylko do pracy, do którego ja się nie wtrybiam.
Ale co tu się za bajzel zrobił, czy to takie dziwne, że moja żona wygania mnie na fotki, sama siedzi z lornetką każdą wolną chwilę i woła bym to fotografował czy tamto, a ta zaraza z fotografowaniem to właśnie od niej przeszła na mnie i gdyby aparat tyle nie ważył to sam bym nie miał czym robić zdjęć. :-D

#13 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 06:31

gdyby aparat tyle nie ważył to sam bym nie miał czym robić zdjęć.


Aaaaa... to już wiem dlaczego taką "lufę" podpięłeś :mrgreen: . Sprytne. Samych udanych "strzalów" w Słońsku.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#14 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 11:47

unkas, Dzięki :-D
Ale mam złe przeczucie, :-( że po tych opadach to dużo wody i zielsko bujne, ale pojechać trzeba, i chociaż jakiegoś gościa wynająć by dał znać gdy zaczną się jakieś przeloty lub coś innego ciekawego.

#15 Olomir

Olomir
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacja:
    Zielona Gora

Napisano 01 czerwiec 2007 - 11:52

Wody jak sądze to bedzie mało. Dzwoniłem do parku czatownie między II i III mostem mi odradzili sucho - polecali betonkę. Obawiam się o pogode.
Pozdrawiam
Tomasz

#16 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 czerwiec 2007 - 12:04

No i sie zrobil nam OT.
tomajk, to podobnie z moja zona. Wczesniej nie rozumiala co ja widze w tych krzakach. A teraz sama mnie wysyla, mowiac bym cos "zlapal" bo sciana w jednym z pokojow jest pusta i trzeba by mniec co powiesic ;-) Sama jest po biologii, ale jakos za ptakami nie przypada, jesli chodzi o ich obserwacie. Woli cos znacznie mniejszego - bakterie (zreszto pracuje z nimi ;-) - jako mikrobiolog )
Co do czytania fotoprzyroda.pl to nie czyta, ale raczej z braku czasu , niz checi. Choc od czasu do czasu kilka razy juz ja przylapalem na ogladaniu zdjec na forum ;-) A co do sprzetu - tu chyba nie chodzi o rozmiar "lufy" tylko o umiejetnosci...
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 15:44

Olimir Chodziło mi raczej o to że dzięki opadom bujne zielsko będzie, które zasłoni to i owo.
Pogoda, hmmm z tym to faktycznie teraz nie trafisz, choć pogoda jest zawsze, tyle że raz lepsza a raz gorsza. :mrgreen:
Właściwie to nie wiem czy to dobrze że poziom wody nisko, wspominałeś o mostach, czy właśnie z tego powodu nie ma tam ptaków i odradzano ci wycieczkę w te miejsca ?
chemik, Dlaczego piszesz że OT, rozmawiamy cały czas o wycieczce do słońska, a że motyw kobiecy się troszeczku wtrącił to nie szkodzi. :mrgreen:
A co do lufy, to wiesz, teoria jest taka, że rozmiar nie ma znaczenia, ale w praktyce różnie to bywa ;-)

#18 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 01 czerwiec 2007 - 15:50

tomajk, skłonny byłbym twierdzić, że pogoda jest zawsze dobra tylko czasem źle ubrania dobieramy :mrgreen: . Odnośnie tego czy warto jechać - przeważnie bywa tak, że zawsze coś próbuje człowieka w domu zatrzymac, ale wystarczy noge za próg wystawić i poooniesie... i nagle wiadomo, ze warto.
Fuji s5600 (50d + Sigma 100-300 f/4 w fazie testów...).

#19 Mortis

Mortis
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 02 czerwiec 2007 - 06:51

przeważnie bywa tak, że zawsze coś próbuje człowieka w domu zatrzymac, ale wystarczy noge za próg wystawić i poooniesie... i nagle wiadomo, ze warto.


Autentycznie sie wzruszylem.. Dobrze powiedziane :)

#20 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 02 czerwiec 2007 - 17:37

To fakt bardzo mądrze powiedziane, mnie też się podoba.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych