Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kwiecień 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 13:55

Pozwolicie, że zacznę nowy wątek nowym opowiadaniem z dzisiejszego dnia :-)
Natura na prima aprilis zrobiła mi żart odkrywając całą masę rozmaitości :!:

1) Wstałem wczesnym rankiem żeby pojechać do lasu przed świtem na tą ambonkę, którą pokazywałem już w wątku z ambonami. Wymarzłem się tam jak pieron i nic nie zobaczyłem. OK 8 postanowiłem się przespacerować bo już mi było za zimno.
Zlazłem z ambony i poszedłem sobie przez las to tu to tam robiąc fotki jakimś zawilcom - nic szczególnego. Nagle zobaczyłem przed sobą dwa czarne duże ptaki przelatujące w poprzek drogi i siadające pionowo na pniu drzewa - nie mogłem uwierzyć własnym oczom - PARA DZIĘCIOŁÓW CZARNYCH! zrobiłem jedno dokumentalne zdjęcie i poleciały na inne drzewo (buk) i tam się zaczeły bawić dookoła pnia :-)
Poczekałem tam z godzinę oglądałem wspaniałe zaloty - na moje oko naliczyłem dwie pary latające tuż nad moją głową i bawiące się na pniach - a darły się w niebogłosy :-) (zdjęcia dokumentalne wrzucę wkrótce)

2) Dając spokój dzięciołom poszedłem dalej - niby przez las, żółty szlak itp - idę idę idę i końca nie widać trochę nieznany teren ciągle pod górke i jakiś gość na szlaku mówi mi łamaną angielszczyzną że wkrótce będą kwiaty ... i faktycznie - skupisko sasanek (tak mi wyglądają - zdjęcia będą w wątku z kwiatami do rozpoznania) i jeszcze innych kwiatków - normalnie szok aż z tego wszystkiego zgubiłem szlak :-)

3) jak już znalazłem jakąś scieżkę która moim zdaniem powinna prowadzić gdzieś do zabudowań ludzkich i do autobusu to się ucieszyłem - wyszedłem w końcu z lasu na jakąś łąkę i po ok 200 tuż przed moimi nogami z trawy wyfrunął jakiś kolorowy ptak - w pierwszej chwili pomyślałem DUDEK! ... no ale to przecież chyba niemożliwe - nie tyle atrakcji na jeden dzień. Ptak wylądował jakieś 100m dalej więc zacząłem skradanie ... po kilkudziesięciu metrach już widziałem ze to faktycznie DUDEK! - podczołgałem się do niego na jakieś 15m (fotka dokumentalna wkrótce) zdenerwował się i poleciał :-(

ALE TYLE ATRAKCJI W JEDEN DZIEŃ TO JESZCZE NIE MIAŁEM :!:

I najważniejsze - TO NIE PRIMA APRILIS!!
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 kwiecień 2007 - 14:18

Jasne, jasne...akurat...na żarty Ci się zebrało ;-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 01 kwiecień 2007 - 14:37

"Zazdraszczam koledze"...Czarne dziecioły widziałem może ze 3 razy w życiu, ale bez możliwości focenia :-/
Ale żeby dudek..fiu fiu...myślałem że one jedynie w książkach dla dzieci do lat 6... :mrgreen:
Nastroszył pióra?
pozdr.
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#4 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 14:52

Jasne, jasne...akurat...na żarty Ci się zebrało ;-)

No i wiedziałem że bez fotek nie uwierzycie!
Niestety tylko dokumenty (crop 1:1) jak powiecie żeby usunąć to usunę bo wiem że jakość jest poniżej krytyki. Dla niedowiarków - wszystkie dane w EXIFach
1)
Dołączona grafika
2)
Dołączona grafika

Nastroszył pióra?

Niestety, tylko lotki jak odlatywał ;-)
I nie mówcie że sprzęt nie ma znaczenia - gdybym miał więcej niż to 200mm to byście mieli taki portret dudka jakiego jeszcze nie ma na forum :-P
3)
Dołączona grafika

PS. Wszystko w granicach administracyjnych lub w zasięgu autobusu podmiejskiego od Budapesztu.
Sasanki też będą ale trochę później bo są lepsze jakościowo i muszę je ciut obrobić ;-)
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#5 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 01 kwiecień 2007 - 16:35

korba, To rzeczywiście miałeś owocny dzień, zazdroszczę ci.
Ja niestety nie mogę tak sobie z rana wyskoczyć w plenery, (siła wyższa :-( ) co prawda około 14 poszedłem nad rzekę wypróbować swój namiot i dlatego że w środku nie było za bardzo jak się obrócić to przeszła mi FANTASTYCZNA scenka z udziałem sójek. Właśnie z boku na drzewie pochylonym nad rzeką walczyła jedna parka, i w tym szale obie sójki wpadły do rzeki, żeby wyjść na brzeg musiały kawałek podpłynąć, do tego oczywiście czyściły się i suszyły na pniu, tak piękne miałem widowisko, ale niestety ani jednej fotki, nawet nie dotknąłem aparatu.
I tak już przekichany miałem cały czas, bo okazało się: że
wiem że nie ptaszek :mrgreen: ale istotny "element" i do tego cały czas nieświadomy tego że go fotografowałem :mrgreen:
4.
Dołączona grafika
skutecznie jednak zakłócił spokój wodopoju i tak się obszedłem smakiem na udane fotki.
Ale przekonałem się, że portrecik można walić z 600ty+TC1,7 i to nawet nie najgorszy :mrgreen:
EXIF pozostawiłem celowo żebyście mieli się z czego pośmiać. ;-)

#6 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 01 kwiecień 2007 - 17:03

Ja niestety dzisiaj "kisiłem" się w ogródku, coprawda pograłem z kuzynami w nogę, ale rzadnych przygód leśnych nie miałem :-x
Potrecik super, tylko szkoda, że głowa ucięta :mrgreen: ...nieżle obładowany sprzętem(EXIF-nie wiem jak zobaczyć).
Zazdroszczę Wam waszych spotkań...
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#7 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 01 kwiecień 2007 - 17:15

Tomajk:to klusowniczo-rybny czy klusowniczo-kopytny homo sapiens ?
Wygląda "nieźle" - model a'la Versace +newest model okularów przeciwsłonecznych... :mrgreen:
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 17:24

sauer, polecam zainstalować Opanda EXIFF chodzi pod IE i FF.
Gratuluję wam spotkań! ja się też muszę wziąć do roboty - będę polował na śnieguły :mrgreen:

:ninja:


#9 korba

korba
  • Użytkownik
  • 888 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 kwiecień 2007 - 17:53

będę polował na śnieguły

hehe - powodzenia
Ja nigdy na nic nie poluje (przynajmniej narazie) ale nie lubie siedziec w domu przy ladnej pogodzie to sie przejechalem do lasu. A te dziecioly i dudek to 100% przypadku i szczescia :-)
tomajk, jakbys mial fotki "na goracym uczynku" to nic tylko na policje to zglosic! albo gdzies do nadlesnictwa/zwiazku wedkarskiego
Canon 400D + Tamron 55-200 i coś krótszego (50 1.8)

#10 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 01 kwiecień 2007 - 18:31

Oj wiosna na całego już jest. I ja miałem dobry dzień.
Wybrałem sie w miejsce gdzie włóczyłem się dawno temu będąc w podstawówce. Miałem wtedy do dyspozycji Smiene, niestety nic mi z tamtych zdjęć nie zostało.
Teren odwiedzony to podmokły las liściasty z wieloma gatunkami drzew, krzewów i roślin runa(np. zawilce, kokorycz pusta) Las położonyjest przy małej rzeczce Leniwa Obra. Dookoła lasu dużo podmokłych łąk (niestety wykoszonych) i kęp olszyn.
Miał być krótki spacer a była całodniowa wyprawa. Nie będę przynudzał jak i co robiłem, wymienię tylko mniej pospolite gatunki zwierząt które widziałem:
-żuraw- kilkadziesiąt par w okolicznych olszynach (liczyłem głosy kiedy zaczęły "trąbić")
-jenot- jeden żywy, drugi -padlina
-wydra- w krzakach przy rzece
I najważniejszy dla mnie: Bielik-dorosły samiec. Przyleciał do martwego jenota
Kiedyś widywałem i słyszałem tokującego Kszyka ale teraz łąki pokoszone więc nie ma warunków dla niego.
Ogólnie teren bardzo bogaty w rzadkie gatunki, aż dziw że nie ma tam jakiegoś rezerwatu.
Właśnie wygrałem aukcję namiotu na Alledrogo. Na Święta wybieram sie tam na polowanko.
5. Kokorycz pusta
[img][img]http://images22.fotosik.pl/80/ab8d17978a200b03.jpg[/img][/img]

#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 kwiecień 2007 - 20:29

Korba, piękną wyprawę miałeś. Gratuluję.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 01 kwiecień 2007 - 20:38

Gratuluję wszystkim ciekawych gatunków.
Moja wyprawa niestety nie udana, rycyk, obiekt moich ostatnich westchnień, za nic miał moje starania i żerował poza zasięgiem obiektywu :-/
Ciężko się samemu zamaskować leżąc na brzuchu, muszę upleść jakąś mate z trzcin.

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 kwiecień 2007 - 20:43

A umnie dzisiaj w zasadzie same roślinki i krajobrazy. Zdjęcia wrzucę w odpowiednich wątkach, jak się uporam z ImageShackiem.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#14 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 kwiecień 2007 - 21:06

Nie wytrzymałem i dzisiaj też pojechałem na rycyki, można powiedzieć na zakończenie sezonu. To nie ma sensu, bez szałasu tylko je płosze na darmo. Potrzebna jest kryjówka zbudowana na stałe.

Na jakiś czas im odpuszczę.

Dobra wiadomość sfotografowałem pliszkę siwą.

#15 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 02 kwiecień 2007 - 21:16

Dobra wiadomość sfotografowałem pliszkę siwą

A gdzie zdjęcie???

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#16 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 02 kwiecień 2007 - 21:42

A gdzie zdjęcie???


Szukajcie a znajdziecie :innocent:

#17 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 04 kwiecień 2007 - 09:49

Aktualnie przez kilka tyg. pomieszkiwuję sobie w Łodzi, więc nie mogłem się powstrzymać przed wycieczką nad zbiornik Jeziorsko - w końcu z włókienniczego miasta to tylko 55 km, podczas gdy z mojego rodzinnego Kutna niecałe 80 km :) W każdym razie eskapada była nad wyraz udana - co prawda cały czas chodziłem, więc nie dbałem za bardzo o jakość techniczną i artystyczną zdjęć - po pierwsze chciałem sie nacieszyć wiosną, po drugie aktualnie wystarczają mi zdjęcia dokumentujące obserwację. W każdym razie Jeziorsko to po prostu ptasio-cudowne miejsce - na pewno powtarzam sie z tymi zachwytami, ale inaczej ( czyli bardziej chłodno ) nie umiem. Dziczyłem głównie w okolicy mostu na Warcie, a następnie spacerek wzdłuż wału po zachodniej stronie zbiornika. Wody raczej mało, dużo błotka ( przynajmniej w zwiedzanej przeze mnie okolicy ) Na początek wymienię moje pierwsze w życiu obserwacje - płaskonos, cyraneczka i rycyk ( nie mylić z Rydzykiem ) :D Całe to towarzystwo plus krwawodzioby, bewiki, łyski, łabędzie nieme i krzyżówki siedzi przy moście. Wyhaczyłem tam też inną siewką, przypominającą kulika, ale w nadziei, że to nie kulik wielki tylko któryś z rzadszych gatunków wyślę jego fotkę na forum przyrody.org , tam na pewno oznaczą bez pudła. A spacerująć po wale widziałem : gęgawy, gęsi zbozowe, kromorany ( cała masa, już okupują swoje kolonie - niesamowity widok i niesamowite dźwięki ), czaple siwe - też przy gniazdach, czaple białe, remizy, krakwy, czernice, głowienki, perkozy dwuczube plus reszta drobnicy ( potrzos, rudzik, sikory itd. itp. ) Jutro dorzucę jakieś fotki - teraz nie mam możliwości edycji i segregacji ;) a w weekend wybieram się na pierwszą w życiu zasiadkę - liczę na siewki złote. Pozdrówki wszystkim. Jest wiosna :D

#18 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:54

Zaczyna się dobry okres na bażanta, trwają toki, trawa jeszcze nie wysoka, samce są dobrze widoczne.
Mam nadzieję, że w tym sezonie zrobię zadowalające zdjęcia bażantów :-D

#19 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 11 kwiecień 2007 - 17:10

ja dzisiaj doznałam prawie palpitacji serca. jestem sobie na podwórku , kot chodzi za mną , ide ide , a tu kocica wyskakuje z pazurami na rudzika i to gdzieś 1 metr ode mnie tak blisko podleciał skubaniec , posiedział 2 sekundy i poleciał :( A przez kota zawału bym dostała .....
szuwar.deviantart.com

#20 bodziek

bodziek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Lokalizacja:
    łódzkie

Napisano 12 kwiecień 2007 - 20:17

Przez mojego kocura Stefana wszystkie budki i gniazda w ogrodzie są puste, a ja nie mogę pofocić ptaszków(które urzędują u sąsiadów).
Co do kwietnia,nie pamiętam takiej wiosny, gatunki roślin kwitnących w marcu kwietniu i maju, praktycznie kwitną jednocześnie, prawdziwa eksplozja.
Ostatni tydzień wraz z Świętami był zimny, ponieważ kwitła tarnina, zawsze tak jest i od lat to obserwuję.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych