Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Spotkanie forumowiczów fotoprzyrody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 26 wrzesień 2017 - 09:38

Droga społeczności, widzę że pojawia się ten pomysł co jakiś czas - może warto w końcu wprowadzić go w życie?

 

Co wy na to żeby spotkać się w połowie października - oczywiście w weekend, poznać się osobiście, porozmawiać, wymienić doświadczenia, pooglądać zdjęcia na papierze lub na rzutniku. 

 

Może weekend 14-15 październik? Jeśli będziemy mieli szczęście - pogoda może jeszcze dopisać- piękna złota jesień sprzyja pięknym fotografiom - więc warto byłoby wybrać się przy tej okazji w jakieś urocze miejsce? Ja optowałbym za górami - może Pieniny?

Marzy mi się plener o wschodzie słońca jesienią na Sokolicy...  :) W Pieninach jest wiele miejsc gdzie można byłoby się zatrzymać, wynająć pokoje, rozpalić ognisko? 

Oczywiście - to tylko propozycja - ja generalnie jestem otwarty na inne propozycje także. 

Myślę jednak że nie ma co odkładać tego na dalsze terminy - jeśli powiemy że może w przyszłym roku... albo w nieokreślonym jakimś innym terminie - może nam się nie udać... 

Co wy na to? Piszcie - kto jest chętny? Myślę że można spokojnie się też umawiać na wspólny dojazd. Ja na przykład jechałbym z Ząbek (tuż obok Warszawy) i spokojnie mogę wziąć trzy osoby do samochodu. Wiem że to już szczegóły - ale gdyby taki wyjazd wypalił - pewnie jechałbym na niego w piątek wieczorem-  tak żeby przenocować już na miejscu, w sobotę na luzie się odprężyć - i w niedzielę wieczorem powrót.

34071399173_48ce0391cf_b.jpg



#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:15

Pieniny miejsce bardzo fajne, tylko jeżeli ktoś z północy Polski chciałby jechać to ma cały dzień jazdy. Potrzebowalibyśmy też jakiś nocleg dla forumowiczów (około 15 osób?).

Wcześniejsze plenery robiliśmy z piątkiem i sobotą na zwiedzanie i z niedzielą na powrót. Ale w sumie weekendowy też może być, a jak ktoś miałby ochotę wcześniej być to może indywidualnie dłuzej.



#3 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:34

też myślę, że przydałoby się gdzieś bardziej "w środku" Polski. I tak żeby dało się swobodnie większą grupą pochodzić, chociaż w Pieninach atrakcji aż nadto. Jeśli mają być góry - to może Świętokrzyskie?

Albo okolice Konina? A może Jeziorsko?

A może gdzieś nad Bug?


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#4 asfoto (Andrzej Smoliński)

asfoto
  • Lokalizacja:
    Brzuśce/pomorskie

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:27

Nie ukrywam że będę śledził wątek. Chętnie bym dołączył jeżeli nie wypadnie mi akurat co innego... Pieniny, piękne miejsce, byłem tam w lipcu. Na pewno nie zabrakło by tematów do fotografowania jednak to jakieś 7-8h w jedną stronę z północy ;) Skłaniam się jednak bardziej w stronę centralnej Polski.


Nikon D500 T17-50 VC, S 150 OS, Samyang 8mm
Facebook


#5 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:35

Co do środka Polski - ja nie mam nic przeciwko :) Pozostaje pytanie - gdzie dokładnie... Przyszły mi jeszcze do głowy okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej - piękne miejsca i bardzo fotogeniczne :) Bliżej centrum na pewno warte odwiedzenia warte odwiedzenia są meandry rzeki Rawki w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. 

Wydaje mi się jednak że z szukaniem miejsca trzeba byłoby się wstrzymać do momentu ustalenia ile osób byłoby chętnych? To w znacznej mierze determinuje poszukiwania lokum.

 

Jak było na poprzednich spotkaniach? Gdzie się spotykaliście? Ja na forum jestem od około roku - więc siłą rzeczy nie uczestniczyłem we wcześniejszych zlotach... Napiszecie parę słów?



#6 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:08

Musiałbyś poszperać w Grupach regionalnych:

http://www.fotoprzyr...topicfilter=all

Generalnie oficjalnych ogólnopolskich plenerów było pięć: Poleski PN, Biebrański PN, Kampinoski PN, Podlasie, PN Ujście Warty. Było też sporo pomniejszych spotkań bardziej lub mniej oficjalnych.

 

Fajną miejscówką na jesień jest Drawieński PN. Jeżdżą tam co roku ludzie z forum KonicaMinolta. W tym roku będą na początku listopada wiec termin w połowie października się nie pokryje.

Oni nocują tu:

http://www.pyrlandia.net/



#7 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Bory Tucholskie

Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:10

Gdyby nie ten wszechobecny zakaz wstępu do lasu, zaprosiłbym Was w Bory Tucholskie. Drawieński wydaje się fajnym pomysłem.



#8 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:03

Z braku czasu przestałem fotografować, ale forum obserwuję cały czas. Chętnie wybrałbym się na takie spotkanie. Wiele osób często piszę, że zazdrości nam Rogalina. A może tym razem plener właśnie tu ?



#9 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 07:42

Jestem na tak - Rogalin (okolice) byłby świetnym miejscem. Trzeba by tylko jakieś dobre miejsce na nocleg znaleźć - może ktoś coś poleci? Fotografować na pewno byłoby co...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#10 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 27 wrzesień 2017 - 09:05

Osobiście nie znam ani Rogalina ani okolic - ale nic nie stoi na przeszkodzie by poznać :)



#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 20:22

Rogalin fajne miejsce.


Trzeba by tylko jakieś dobre miejsce na nocleg znaleźć - może ktoś coś poleci?

Właśnie.



#12 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 wrzesień 2017 - 20:28

Wielkopolski Związek Polskich Fotografów Przyrody korzysta często z tych ośrodków:

1.https://www.google.p...2275!4d16.97007

- 35 zł. doba

- blisko Rogalina

- w drugim budynku 15 IX zjazd klasowy, czyli tego dnia nie można korzystać z sali i całą noc zabawa.

2. http://www.naplebanii.pl/

W terminie 14-15 IX wolne 2 apartamenty (czyli 2 x 3 pokoje -  do 15 osób ). Pokoje duże, ewentualnie sala w piwnicy.

- 100 za dwa noclegi

- do Rogalina 30 min jazdy, ale obok rezerwat Krajkowo.

 

Atrakcje dla fotografów:

- krajobrazu - Rogalin, rezerwat Krajkowo, Czmoniec ......

- miłośników ptactwa - bagna Średzkie, Grzybno 


Użytkownik Tomasz edytował ten post 27 wrzesień 2017 - 20:29


#13 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 20:55

@Tomasz dzięki za konkrety.

Sprostuj mnie - piszesz chyba o X, a nie o IX?



#14 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 27 wrzesień 2017 - 21:05

@Tomasz dzięki za konkrety.

Sprostuj mnie - piszesz chyba o X, a nie o IX?

Oczywiście  :)

Służę wszelką pomocą. 



#15 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 28 wrzesień 2017 - 17:57

dobry84 zaproponował jeszcze jeden ośrodek :

http://www.puszczyko....pl/lokalizacja

-pokój 2-osobowy 130 z śniadaniem (za 2 osoby)

-pokój 3-osobowy 160 z śniadaniem (za 3 osoby)

Dostępna sala, miejsce na ognisko. W tej chwili miejsca są.

 

dobry84 jak i ja możemy być przewodnikami w terenie.


Użytkownik Tomasz edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 18:02


#16 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:12

Kruca fux  :wavecry: a ja w tym czasie z żoną w Bieszczadach...jak pech to pech...a miałbym ochotę na taki plenerek z Wami..



#17 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:39

@Tomasz ten ostatni zaproponowany przez Ciebie i dobrego84 nocleg wygląda całkiem fajnie i blisko do Wielkopolskiego PN i do Rogalina.

80 miejsc mają, to chyba z 15 miejsc dla nas się znajdzie bez jakiś szczególnych rezerwacji.

 

To wypada teraz trochę sie podeklarować ile osób jest zainteresowanych przyjazdem na plener i noclegiem.

 

Myślę, że wstępnie można przyjąć taki plan: przyjazdy od piątku po południu, cała sobota na plener, wieczorem w sobotę ognisko, ew. inna posiadówa w zależności od pogody, w niedziele rano plener, od południa sie rozjeżdżamy. Miejsca plenerów ustalą Tomasz i dobry84 z Wielkopolski.

 

Przyjmijmy termin 13-15 październik 2017 r. Rogalin.

 

Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę (proszę kopiować i dopisywać się z podaniem czy potrzebny będzie nocleg).

 

1. Roby (nocleg).

2.



#18 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 wrzesień 2017 - 22:13

Przyjmijmy termin 13-15 październik 2017 r. Rogalin.

 

Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę (proszę kopiować i dopisywać się z podaniem czy potrzebny będzie nocleg).

 

1. Roby (nocleg).

2. August (nocleg).


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#19 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Bory Tucholskie

Napisano 29 wrzesień 2017 - 07:31

Przyjmijmy termin 13-15 październik 2017 r. Rogalin.

 

Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę (proszę kopiować i dopisywać się z podaniem czy potrzebny będzie nocleg).

 

1. Roby (nocleg).

2. August (nocleg).

3.KrOg    (nocleg)



#20 dobry84

dobry84
  • Lokalizacja:
    Puszczykowo

Napisano 29 wrzesień 2017 - 19:00

Wywołany do tablicy piszę się na plener. Mam nadzieję, że nic mi w tym terminie nie wyskoczy. 

Co do miejsca pleneru, to jest sporo miejsc wartych odwiedzin, ale zapewne głównym celem będą łęgi rogalińskie z najbardziej popularnymi dębami.

Do tego, co wymienił Tomek dodałbym jeszcze teren przed Krajkowem (Baranowo) i za Krajkowem (w stronę Tworzykowa). Generalnie podobne miejsca, ale mniej oklepane. Jest jeszcze jedno z dębami (piorunowy i inne), które jest poza RPK, ale też warte zobaczenia. Jeśli nie będzie myśliwych, to może w sprzyjających warunkach być fajnie.

Pytanie czy będzie ktoś chętny na ptaki, bo to wymaga nieco innego podejścia, przygotowania i omówienia tematu.

Jako, że mieszkam 200m od ośrodka nocleg mam własny  :)

1. Roby (nocleg).

2. August (nocleg).

3.KrOg    (nocleg)

4. dobry84 (bez noclegu)


Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych