Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zięba - Fringilla coelebs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 18:55

Portret jednego z najpospolitszych gatunkow w Polsce... Pospolity, ale jaki ladny :)
1. Samiec
Dołączona grafika

2. A tutaj chyba samica? w dodatku jakis wyplosz :D
Dołączona grafika

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 16 październik 2006 - 19:42

Jedynka prześliczna!

Na dwójce uciąłeś jej ogon brutalu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 19:44

Oj tam od razu brutalu... a co powiesz na to ze ludziom czesto nogi ucinam? :D taka juz mam tendencje :-/ i nie wiem co z tym zrobic... ( teraz juz serio mowie )

#4 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 20:01

Dunadan, tez mialem ten problem,ale z czasem sie tego oduczylem.Teoretycznie, ptak jak zajac i pewnie zaraz ucieknie,ale warto pokadrowac troche zanim sie bezmyslnie stzrzeli palcem w spust. Dlugo robilem zle wykadrowane zdjecia i myslelm ze wyjda fajne, apotem stwierdizlem ze sa beznadziejne. Daj sobie czasu troche robiac zdjecie.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 21:01

Ale ja bardzo czesto kadruje i poswiecam temu sporo czasu i wysilku ( pierwsza fotka :D )... tylko czasem zapominam :D zwlaszcza kiedy trzeba szdejcie zrobic teraz szybko juz! po prostu wtedy o tym nie mysle. Zazwyczaj jest tak ze jak trzaskam peirwsza fotke to nie mysle o kadrowaniu - dopiero potem wlacza sie myslenie - jak jest czas rzecz jasna :) i jak ma sie sile ( np, sproboj wykadrowac ptaka ktory ci prawie wypelnia kadr, po dluzszych podchodach z obiektywem 300mm bez statywu w ciemnym lesie :D )

#6 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 16 październik 2006 - 21:56

To taki syndrom drapieżnika :-D Najpierw upolować, potem się popatrzy. Też tak mam :-D

A zięba jest piękna :-) Gratuluję!

#7 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 17:22

a ja polece Ci szybka i skuteczna nauke kadrowania :)
a mianowicie :) za kazde zle skadrowane zdjecie typu obciecie ogona , lub nog odkladaj 10 zl do pudelka , tylko to powaznie rob , a zobaczysz jak Ci szybko pieniadze ubeda z kieszeni , i jak szybko sie nauczysz :) , lub nastepny sposob , troche bardziej kosztowny :) idz do labu i wydrukuj ta fotke w 100 egzemplazach i wydasz na to iles tam i rozlow to w mieszkaniu i patrz sie na to przez kilka dni , az dojdziesz do wniosku ze to wielka strata pieniedzy i czasu i potem przy kazdej jednej fotce bedziesz bardzo na to zwracal uwage , jednoczesnie nauczysz sie i zlotego podzialu :)

#8 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 październik 2006 - 17:29

:mrgreen: to się nadaje do jakiegoś poradnika :-D

A chyba miałeś na myśli trójpodział, a nie złoty podział?

:ninja:


#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 31 październik 2006 - 19:14

fotosc, rewelacyjny sposób! :-D

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#10 fotosc

fotosc

Napisano 31 październik 2006 - 20:02

1/3 i 2/3, kadr dzielisz na 3 , tu mowimy ze to zloty podzial, ale i nie zaprzeczam temu co akurat Ty mowisz
co do rady , to ja tylko powtarzam to co mi w glowe tlukli :) i to jest skuteczne

#11 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 00:16

Fakt to sie nazywa "zasada troj podzilau". Polega na wytyczeniu wyimaginowanych lini dzilacych obraz na trzy rowne czesciw pionie i wpoziomie. Patent polega na tym zeby czesc obiektu ktora kadrujemy i chcemy zeby najbaridzje przykowlaa wzrok, lezala na przecieciu sie dwoch lini. Centrlane kadowanie stosuje sie bardzo rzadko i zazwyczaj jest malo efektowne.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#12 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 01 listopad 2006 - 00:19

Bardzo ładne zdjęcia. Dopiero dziś tu zajrzałem. ;-)

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 01 listopad 2006 - 06:31

Trójpodział... złoty podział :D zapraszam do przeczytania krótkiego felietoniku: http://klubkm.pl/for...read.php?t=6439

:ninja:


#14 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 10:50

To ja też dokładam swoją ziembę, samiczka ale mam nadzieję że przyciągnie inne w tym samczyki.
3
Dołączona grafika

#15 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 28 styczeń 2007 - 10:57

tomajk, piękna. Z taką urodą napewno jakiegoś samczyka przyciągnie :mrgreen: Ciutkę za ciemno.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#16 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2007 - 11:01

A jak dla mnie w sam raz - widać szczegóły na śniegu a i obiekt ładnie doświetlony. Dla mnie już staje się jasne, że jak widze nick Tomajk na głównej to za chwile obejrzę świetne zdjęcia. Tomajk nie daj się prosić i weź sprzęta na "zimowego liska". Super byłoby pooglądać własnie takie fotki. Wlazłem na ambicję? Mam nadzieję :mrgreen: .
Ech.. masz potęcjał...

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 11:07

Wlazłem na ambicję? Mam nadzieję :mrgreen:

:mrgreen: Lisek będzie i to ładny ale trochę cierpliwości jedzonko już dostaje tylko oswoję go troszkę i CYK :mrgreen:

#18 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 28 styczeń 2007 - 11:10

Nooo, super! Trzymam kciuki.

#19 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 11 luty 2007 - 13:16

Puki co Zięba :-D
4.

Dołączona grafika

#20 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 luty 2007 - 13:33

Tomajk - piękną serię dziś zarzuciłeś - świetne zdjęcia! bardzo mi się podobają bo nie są aż tak kontrastowe - jednak chmurki pomagają ;-)

:ninja:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych