Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Tatry Niżne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 08 marzec 2017 - 20:59

Nie odnalazłem wątku Tatr Niżnych na Słowacji - to pięne tereny - z kilkoma niesamowitymi i miejscami - które utkwiły mi w pamięci. 

Byłem w Tatrach Niżnych dwa razy - przeszedłem je granią dwukrotnie - ale widziałem je tylko raz. Pierwszy wyjazd  - w 2014 roku - odbył się w długi weekend listopadowy - od soboty 8go do wtorku 11 go listopada. Zajechaliśmy do Jasnej około 8 rano - zostawiliśmy samochód i długa w górę na Chopok. Mniej więcej w połowie drogi na szczyt - zaczęła się mgła i rozpadał się deszcz... Taka aura nie opuściła nas przez kolejne dni :) Słowem - przeszliśmy całe góry - spaliśmy w kilku schroniskach - widzieliśmy tylko mgłę.

 

Rok później - w 2015 postanowiliśmy powtórzyć trasę - też w listopadzie, też w długi weekend od soboty 7go do środy 11go listopada. Pierwszy dzień zaczął się dokładnie tak samo  - po wejściu powyżej 1500 mnpm ogarnęła nas mgła i zaczął padać deszcz. Cały pierwszy dzień minął w takich warunkach. Wyobrażacie sobie naszą frustrację wieczorem, w schronisku... Ale cóż było robić - napiliśmy się piwa, pogadaliśmy, pograliśmy w Gwinta w karty, i poszliśmy spać. 

Obudziłem się przed wschodem słońca - zawsze miałem lekki sen i nie sprawiało mi trudności wstawanie wczesnym rankiem. Wyjrzałem przez okno - i zobaczyłem jaśniejący na wschodzie granat nieba. Niewiele myśląc chwyciłem aparat, założyłem bytu i pobiegłem w górę (Spaliśmy w Chacie Durkovej - nieopodal szczytu Chabenec). Jednym słowem - to był jeden z najpiękniejszych wschodów słońca jakie miałem okazję obserwować w górach...

1.
 1.jpg
2. 

2.jpg

 

Późniejsza wędrówka - z Chaty Durkowej do Chopoka - granią Tatr to był jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Tatry Niżne mają w sobie coś niesamowitego, magicznego - wędrując po nich - szczególnie w okresie gdy jest mało ludzi - czujesz, że jesteś wolny, to poczucie wszechogarniającej wolności, swobody, radości, towarzyszy przez cały szlak. Może to być moje subiektywne odczucie - ale w mojej głowie te góry już na zawsze będą kojarzyły się z takimi przeżyciami. 

Szliśmy we dwój - ja i mój brat, robiliśmy sobie przerwy na oglądanie kozic (ich zdjęcia może później), gdy mieliśmy ochotę, wspinaliśmy się na skałki wyrastające z trawy, gdy chcieliśmy - gotowaliśmy sobie obiad, rozkoszowaliśmy się piękną pogodą - słońcem, czasami mgłą która się przewalała się przez grań... W jednej z takich chwil zachwyciło nas Widmo Brockenu.

3.

3.jpg

 

 

Słowem - piękne góry - chciałoby się opowiedzieć więcej - i pokazać więcej zdjęć :) ale wspominam ostatnie upomnienie @Roby:

 


Następne zdjęcia można pokazać po komentarzach innych użytkowników forum, a gdy komentarzy nie ma - po 24 godzinach.

 

Przeczytałem regulamin - i jeśli mam być na forum - to go oczywiście akceptuję :) Trzy fotki - na początek wystarczy. 

 

 



#2 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 marzec 2017 - 21:15

@kacperro jest na forum dział, w którym nie obowiązuje limit 3 zdjęć w poście: http://www.fotoprzyr...otofelietony/ 

W dodatku założony przez Ciebie wątek ma formę fotofelietonu więc mniemam, że moderatorzy wnet go tam przesuną. :-)

 

Świetne opisy i piękne zdjęcia z tych niezwykłych gór. Gratulacje! Ja póki co widziałem je z oddali (np. z Tatr). Może kiedyś uda mi się tam być... 


Użytkownik Vulpes edytował ten post 08 marzec 2017 - 21:16

<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#3 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 08 marzec 2017 - 21:22

@Vulpes - no tak - w sumie to trochę felieton, w zasadzie dla mnie każde zdjęcie wiąże się z jakąś historią - bez niej czegoś mu brakuje - dlatego zazwyczaj gdy wrzucam fotki na forum - staram się je jakoś opisać, żeby choć tę historię zarysować. Co do samego wątku -  liczę na to - że pojawią się inne osoby które odwiedzały Słowackie Niżne Tatry i też wrzucą jakieś fotki z tych okolic.

Mam w planach też opisy Małej  i Wielkiej Fatry i może innych łańcuchów z zagranicy - ale też z Polski. Ale to jak starczy czasu. W każdym razie dzięki za miłe słowo!



#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 marzec 2017 - 21:34

@kacperro to prawda - każde zdjęcie wiąże się z jakąś historia, którą nieraz ma się długo w pamięci i którą warto opowiedzieć. Większości z nas po prostu nie chce się pisać o tym jak i gdzie powstawały ich zdjęcia. Albo też nie mają na to czasu. Tym bardziej więc cieszy, że od czasu do czasu ktoś wrzuci jakiś opis swoich wypraw okraszony zdjęciami. Pozdrawiam.


<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 Terek

Terek
  • Użytkownik
  • 912 postów
  • Lokalizacja:
    Włocławek

Napisano 08 marzec 2017 - 21:48

@kacperro - 2 jak dla mnie bardzo fajna fotka.

Ja kiedyś zaczynałem tę trasę w Donovaly'ach  ( po zejściu z Wielkiej Fatry ), a kończyłem w Telgart'cie. Widoki niezapomniane. Fotek brak  :angry:  ( slajdy )



#6 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 08 marzec 2017 - 23:02

@kacperro Dokładnie tak jak napisał @Vulpes zakładaj fotofelietony i czuj się wolny. Ja należę do ich miłośników i zawsze chętnie czytam i przeglądam zdjęcia. Ponieważ jednak zostały już tylko 3 zdjęcia, więc wątek tutaj zostawmy dla kolejnych użytkowników ze zdjęciami z tej części tatr.

 

Uwielbiam każdą część tatr, a z Tatr Niżnych oprócz pięknych widoków dookoła, trafiają się również piękne widoki na Tatry. Szczególnie lubię, gdy przy dobrej przejrzystości widać Krywań, mój ulubiony szczyt Tatr Słowackich. Do tego piękne jaskinie Wolności i Lodowa, mmm pięknie tam jest, nie byłem już kilka lat, ale chętnie tam wrócę.


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#7 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 09 marzec 2017 - 12:00

fotki 1 i 2 super!



#8 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 marzec 2017 - 19:46

dawaj więcej zdjęć i opisy. Raz tylko byłem w Niżnych - ale wspominam je bardzo ciepło.

Urządziłem sobie piękny rajd - z Liptowskiego Jana Jańską Doliną na Dziumbir i powrót przez Krakową Holę.

Prawie 10 godzin marszu - dzień wcześniej sypnęło śniegiem, który od rana topniał (sierpień) i wędrowałem często prawie po strumykach. Moje stopy ciężko to zniosły. Ale trasa śliczna a po zejściu z Dziumbira (gdzie trochę ludzi było) aż do Liptowskiego Jana prawie nikogo nie spotkałem. Cisza, spokój, góry i przyroda. Śliczności. Niestety to jeszcze analogowe czasy i zdjęć nie mam (nie skanowałem). O Niżne Tatry zahaczyłem jeszcze raz będąc w Wielkiej Fatrze - widok na Prasive mam do dzisiaj na tapecie.

Chętnie sobie popatrzę na zdjęcia i poczytam.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#9 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 10 marzec 2017 - 12:41

@kacperro 2 mi się najlepiej podoba fajnie wzrok prowadzi w głąb kadru :clap:



#10 janbuk1 (Jan Buk)

janbuk1
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 20 maj 2017 - 16:47

Super to zdjęcie z tęczą!



#11 basiagrzelik

basiagrzelik
  • Małomówny
  • 4 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 23:34

Piękne zdjęcia, fajnie by było kiedyś się tam wybrać :)



#12 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:02

@kacperro, MZ zdjęcia są przesaturowane. Zamiast saturacji spróbuj zastosować vibrance. Oczywiście wg mnie. Kadry ładne.



#13 Hyawo

Hyawo
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 11:10

Niesamowite zdjęcia, aż chciałoby się tam być. Pierwsze zdjęcie według mnie najlepsze.



#14 kuba91

kuba91
  • Małomówny
  • 2 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 20:08

Śliczne zdjęcia, myślę że warto tam się udać bo krajobrazy są cudowne

Los przekorny :)


#15 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 19 lipiec 2017 - 09:35

Ostatni weekend - znowu wylądowałem w Tatrach niżnych - wschód słońca na Chabenecu - piękne chwile :)

4.

1.jpg

5.

2.jpg

6.

3.jpg



#16 Animal (Krzysiek)

Animal

    poprzednio "What now"

  • Portfolio
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    Racibórz

Napisano 19 lipiec 2017 - 19:22

@kacperro zazdroszcze ci tych widokòw graty

#17 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:51

Piękne widoki. Ech wrócić by trzeba w słowackie górki. Najchętniej w Małą Fatrę ale i w Niżne też bym się wybrał. A i Velky Choć na mnie czeka...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#18 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 19 sierpień 2017 - 11:21

@August Słowackie góry są wspaniałe... kilka razy już byłem, Mała Fatra, Wielka Fatra, Tatry Niżne zaliczone... zresztą byłem na Małej Fatrze w sierpniu - fotki się grzeją i czekają - niebawem wrzucę  :)

a tymczasem dorzucam coś jeszcze z Tatr Niżnych :)

 

7.

TN_3.jpg

 

8.

TN_5.jpg

 

9.

TN_6.jpg


Użytkownik kacperro edytował ten post 19 sierpień 2017 - 11:33


#19 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 19 sierpień 2017 - 13:06

@kacperro, piękne zdjęcia. Podoba mi się kolorystyka i mocny kontrast.


Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#20 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 19 sierpień 2017 - 14:42

@michalv dzięki, magiczna godzina robi swoje :)







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych