Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Canon EOS 6D czy 7D Mark II? - który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 sierpień 2016 - 21:21

Chciałbym zasięgnąć opini który sprzęt polecacie bardziej> Czekam na opinie - ceny są bardzo zbliżone... Trochę przeraża mnie pełna klatka w 6D i mniejsza odległość jaką trzeba będzie pokonać by podejść do zwierza lub większy krop niż w opcji 7D mark II... Prosze o opinie.


Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#2 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 sierpień 2016 - 21:59

jeśli nie robisz cały rok nalotów myszaków pod budę to ja bym nawet się nie zastanawiał tylko bral 6D


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#3 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 sierpień 2016 - 06:21

jeśli nie robisz cały rok nalotów myszaków pod budę to ja bym nawet się nie zastanawiał tylko bral 6D

Głownie ssaki sarny dziki jelenie itp, ptaki tylko zima w budzie i to rzadko - jedynie co mnie lekko nurtuje to to że 6D to pełna klatka i jest szerszy obraz niż w APS-C i z pełną klatką trzeba bliżej podchodzić do obiektu.


Użytkownik minek91 edytował ten post 02 sierpień 2016 - 06:47

Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#4 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 02 sierpień 2016 - 07:25

Przejdziesz na pełną klatkę to do kropa już nie wrócisz.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#5 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 sierpień 2016 - 10:23

@minek91 - a jaki problem wyciąć z 6D gdy tego potrzeba? nie masz problemu pozbawiać się bezsensownie obrazka za każdym razem z 7d2 a nurtuje Cie wycinanie z 6D? bez sensu. Lepiej miec w zapasie więcej bo często się przeydaje a wyciąć i zrobić z tego cropa jak robi to 7d2 za kazdym razem, to nie problem.
Tylko FF.

EDIT: sam rozważam wymianę 1D4 na 6D, kto wie :)


Użytkownik kurdeniewiemco edytował ten post 02 sierpień 2016 - 10:59

<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#6 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:43

Nie wiem jak jest w Canonach ale jeśli jest w Nikonach to w 6D także a mianowicie zmień sobie w aparacie obszar zdjęcia i już nie masz pełnej klatki i masz mnożnik (1,5 w Nikonie) 



#7 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 sierpień 2016 - 13:57

@FotoDam - nie ma czegoś takiego. Moim zdaniem ta opcja to pułapka. Skoro i tak zgrywamy potem fotki do kompa i je edytujemy to taka opcja nie dosc ze jest zbedna to niebezpieczna bo kto foci ten wie że nagle coś zaczyna się dziać bardzo blisko i trwa tylko chwile, bez sensu skazywc sie na poobcinane foty.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#8 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:43


jedynie co mnie lekko nurtuje to to że 6D to pełna klatka i jest szerszy obraz
@minek91 to akurat jest plusem.

Wracając do Twojego pytania, to jakbyś zastanawiał się nad 5DMk3 to bym się nie dziwił, ale w 6D to autofokus raczej nie da rady albo co 50te zdjęcie będziesz miał w punkt. Do przyrody brałbym 7D mark II. Podobno stara siódemka miała bardzo dobry pomiar światła (jeden z najlepszych w ówczesnym czasie). Nowa pewnie kontynuuje tę tradycję a i autofokus ma profesjonalny.

W Canonie dx to mnożnik 1.6.



#9 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 02 sierpień 2016 - 16:20

@Arti

Z ciekawości zapytam, czy miałeś tą puszkę w rękach (EOS 6d) ?

 

Czy może wiedzę na jej temat zdobyłeś na innych portalach od osób, które nie miały z tym aparatem do czynienia? Wydaje mi się, że lepiej nie mówić o czymś czego się nie testowało wystarczająco długo, gdyż można sporo namieszać w głowach osobą czytającym forum.

 

Nie odbieraj tego jako czepialstwo :-).

 

P.S @kurdeniewiemco 5d2 robił ładne dynamiczne ujęcia a napisać należy, że 5d2 autofokus ma gorszy od tego w 6d.


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#10 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 02 sierpień 2016 - 16:33

@kulek855 - i to z sigmą! ;)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#11 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:35

@minek91 to akurat jest plusem.

Wracając do Twojego pytania, to jakbyś zastanawiał się nad 5DMk3 to bym się nie dziwił, ale w 6D to autofokus raczej nie da rady albo co 50te zdjęcie będziesz miał w punkt. Do przyrody brałbym 7D mark II. Podobno stara siódemka miała bardzo dobry pomiar światła (jeden z najlepszych w ówczesnym czasie). Nowa pewnie kontynuuje tę tradycję a i autofokus ma profesjonalny.

W Canonie dx to mnożnik 1.6.

 

Więc odradzasz 6D - każdy już mi miesza w głowie;/


Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#12 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 02 sierpień 2016 - 18:25

@kulek855 spoko. Napisałem o tym, co myślę i co osobiście bym wybrał. Każdy ma swoje preferencje i jeśli fotografował bym zwierzaki (a nie landszafty), to wybrałbym DXa lub jakiś szybki i zwinny aparat z małym obrazkiem np 5DMK3. Do 6D nic nie mam, ani do innych aparatów na świecie. Wręcz napiszę, że mam to samo w domu tylko to inaczej się nazywa (mnie naprawdę nie interesuje nazwa sprzętu, może się nawet nazywać `Trabant`, aby tylko robił fajne zdjęcia :) ). Dlatego zamiast zwracać się do mnie, to sam mógłbyś napisać cokolwiek o działaniu i o obrazku z 6D (przecież jesteś w jego posiadaniu lub byłeś) i tym sposobem możesz pomóc autorowi wątku. Tym bardziej, że masz doświadczenie z Canonami. 

Również nie odbieraj tego jako czepialstwo.



#13 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 02 sierpień 2016 - 18:35

@minek91 nie, to nie tak że nie polecam. Polecam zastanowić się gruntownie. Przemyśl temat 5x na spokojnie, pooglądaj na YT - są filmiki pokazujące działanie aparatu, jego szybkość, celność.

Może @kulek855, albo ktoś z posiadaczy 6D coś w temacie skrobnie. Są tu też użytkownicy 7D mark II.

Powolutku, jutro chyba nie musisz kupować aparatu.



#14 konkrecik (Karol Nochowicz)

konkrecik
  • Użytkownik
  • 345 postów
  • Lokalizacja:
    Oborniki/Dąbrówka Leśna

Napisano 02 sierpień 2016 - 19:54

@minek91 bierz 6d jakość obrazka plastyka praca na wysokim iso to duża przewaga nad cropem . Teraz jak oglądam fotki z cropa ech szkoda ujęć. 



#15 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 sierpień 2016 - 20:14

 

Powolutku, jutro chyba nie musisz kupować aparatu.

 Do rykowiska trzeba mieć nowy sprzęt ....

 

Pytanie jeszcze o kalibracje w canonie 6D jest ona w body a w 7DmkII także>?


Użytkownik minek91 edytował ten post 02 sierpień 2016 - 20:14

Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#16 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 02 sierpień 2016 - 20:28

@Arti

Powiem tak AF w 6d jest dla mnie na zadowalającym poziomie - jeszcze na niego nie narzekałem (ostrzę punktem centralnym).

Jakość zdjęć jest na wysokim poziomie. Mam podobne odczucia jak @konkrecik, po przesiadce na pełną klatkę zdjęcia z kropa poszły w niepamięć.

 

Warto poczytać porównanie tych aparatów i podjąć odpowiednią decyzję: http://fotoblogia.pl...ntra-7d-mark-ii

 

Gdybym miał teraz do wyboru 7dmk2 a 6d wybrał bym bez zastanawiania się 6d. Jeżeli masz pieniądze to 5dmk3.

 

 

 

 Do rykowiska trzeba mieć nowy sprzęt ....

 

Pytanie jeszcze o kalibracje w canonie 6D jest ona w body a w 7DmkII także>?

 

Ciemny obiektyw i 7d mk2 ? Pachnie poruszonymi zdjęciami lub zaszumionymi :-)


Użytkownik kulek855 edytował ten post 02 sierpień 2016 - 20:32

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#17 Arti (Piotrek)

Arti
  • Użytkownik
  • 1268 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Lubelska

Napisano 02 sierpień 2016 - 20:43


Pytanie jeszcze o kalibracje w canonie 6D jest ona w body a w 7DmkII także>?

Jest.

@kulek855, miałem ten sam artykuł zacytować :)

Jak pisałem, wszystko to osobiste preferencje.

Można i trzeba czytać opinie ludzi, ale aparat wybierasz samemu :excl2: 



#18 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 02 sierpień 2016 - 20:52

Jak pisałem, wszystko to osobiste preferencje.

Otóż to! :)


Użytkownik kulek855 edytował ten post 02 sierpień 2016 - 20:52

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#19 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:18

A krop z pełnej klatki wychodzi lepszej jakości niż fota z 7dmkII bez kropa? 


Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#20 cybulorz (Szymon Cybulski)

cybulorz
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:42

@minek91ja focę 6d od 1,5 roku, a przesiadłem się z 7d. Jeśli chodzi o jakość obrazka, to różnica jest kolosalna. W starej siódemce starałem się nie przekraczać iso 800, teraz spokojnie używam 6400 i da się z tego dużo wyciągnąć, pomimo, że obróbka jest raczej moim słabym punktem;)  Porównywałem również rawy z 7dII, bo myślałem o tej puszce, ale jakoś mnie nie przekonały;) Co do af, to faktycznie stara siódemka miała bardzo sprawny, a w nowej jest ponoć jeszcze lepiej. W 6d jest spoko jeśli chodzi o pojedynczy af, ze 100-400 II jest szybki i celny, ale al servo jest moim zdaniem raczej kiepskie, albo ja nie potrafię go prawidłowo używać. Słabo trzyma śledzony obiekt i często się gubi, (pomijam obiekt zbliżający się do nas jak w cytowanym artykule, bo tu daje radę) w starej siódemce nie miałem z tym problemów. Jeśli na dzień dzisiejszy miałbym się zdecydować na puszkę, to pewnie dozbierałbym i kupił 5dmkIII, na razie jednak zostaję z 6d, bo ostatnio mam coraz mniej czasu na wyjście w teren:(







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych