Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Soczewka/konwerter makro - jaka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 MichalR

MichalR

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:53

Forum ma służyć wymianie doswiadczeń a nie udowadnianiu ze moje jest mojsze od twojego... 

 

No to wlasnie sluzy, tylko te doswiadczenia trzeba na czyms opierac. Bo z teorii kazdy jest dobry, poki nie nastapi twarde ladowanie w rzeczywistosci ;)

 

patrzac na wymagania autora zapytania, to majac standardowego zooma wiele sie nie zrobi, ani makro soczewkami ani Raynoxami. Przydalaby sie jakas krotsza stalka i wtedy mozna by cos porzezbic, choc znam takich co na poczatku przygody z makro stosowali np zoomy 70-300 i tez dawali jakos rade, wszystko jest kwestia checi i umiejetnosci, a tych bez treningu sie nie nabedzie. z czasem jak juz czlowiek ogarnie bardziej temat to przechodzi na lepszy, bardziej dedykowany do makro sprzet.



#42 siudym

siudym
  • Użytkownik
  • 859 postów
  • Wiek: 43
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 30 grudzień 2016 - 07:42

Czy ktos ma wiecej wiedzy na temat soczewek MARUMI Close Up ?

Roznych chinczykow czy starsze Close Up przerabialem, ale zastanawia mnie czy owe Marumi maja lepsza jakość optyczną. Potrzebuje cos okolice +2 max +3 ale najlepszej mozlliwej jakości (od razu pisze, ze do kamery tak wiec propozycje pierścienia pośredniego proszę nie uwzgledniac ;))

 

Są​ dostępne na aukcjach 39zl. Tylko zastanawia mnie czy nie jakiś chinol z brandem marumi :/


Użytkownik siudym edytował ten post 30 grudzień 2016 - 07:45

Canon 300D / 600D






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych