Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Leśne i polne strumyki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
396 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łowca

Łowca
  • Małomówny
  • 46 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 14 styczeń 2007 - 23:40

A może taki temat? Zapraszam do komentowania i wrzucania swoich zdjęć napotkanych strumyków, rzek.
1.
Dołączona grafika

#2 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 17:27

Temat faktycznie ciekawe, zwłaszcza że uwielbiam takie strumyczki.
Oto jeden, który przecina łączkę mojego dziadka.
2.
Dołączona grafika
W oddali widać tamę tworzoną przez bobry:)

Tu zbliżenie na tamę.
3.
Dołączona grafika

#3 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 20:34

Trudny temat, mierzyłem się kilka razy i zawsze porażka.
Łowco ładne miejsce i odwiedziłbym je też w innych okolicznościach przyrody. Raczej starałbym się nie używać lampy ;-)
Mike miejsce na jedynce też ma potencjał. A w dodatku ta tama bobrów. Skoro ją budują to bywałbym tam co jakiś czas i obserwował :-D

#4 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 styczeń 2007 - 21:02

Mike miejsce na jedynce też ma potencjał. A w dodatku ta tama bobrów. Skoro ją budują to bywałbym tam co jakiś czas i obserwował

Problem w tym że tama ta jest 200km ode mnie więc często jej nie mogę obserwować.
Co do bobrów to nigdy ich za dnia nie widziałem :(, chociaż efekty ich pracy można zaobserwować w tych okolicach.

Postaram się następnym razem wrzucić więcej zdjęć tego strumyczka wraz z budowlami wzniesionymi przez te cudne zwierzątka :)

#5 Łowca

Łowca
  • Małomówny
  • 46 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 16 styczeń 2007 - 18:08

Łowco ładne miejsce i odwiedziłbym je też w innych okolicznościach przyrody. Raczej starałbym się nie używać lampy


Ten strumyk napotaklem przypatkowo wracajac juz do domu przez las. Wiem ze ta lampa niepotrzebnie użyta :-( Wiosną napewno tam zawitam :-D

#6 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2007 - 19:14

Mała rzeczka koło Płocka
Wiem, przepalenia, ale jak pokazac choc minimalny ruch wody, gdy słońce praży bez filtra szarego? Przymknięcie przesłony i zmniejszenie Iso już nie pomogło... Ale mimo "przepałów" lubie to zdjęcie, bo jedno z pierwszych.
4.
Dołączona grafika

No i inne spojrzenie
5.
Dołączona grafika [/list]

#7 mateusz20

mateusz20
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 19:38

Może nie mam aż tak pięknych strumyczków, ale niedaleko mnie wybijają dwie siostrzane rzeki. Pierwsza to Września (dzika i zarośnięta omija moją miejscowość i płynie w swoja stronę) a druga to Mała Wełna (Wełna jest uregulowana i płynie przez moje pola).

Mała Wełna
6.
Dołączona grafika

Wrześnica
7.
Dołączona grafika
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#8 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2007 - 20:18

Mała rzeczka koło Płocka

Świetne, sam chciałem zrobić podobne zdjęcia, ale z długim czasem otwarcia i bez filtra nie da rady :(

Wełna jest uregulowana

To widać :)
Strumyk na moich zdjęciach również był uregulowany - po 15 latach jest tak jak widać :(

#9 mateusz20

mateusz20
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 20:27

Niestety ale mam tylko Canona Power Shot 430 aiaf, a z tym sprzetem nie dam rady zrobic takich zdjec kture by waszym doruwnały, a z obrubka tez cięzko bo niemam tez żadnego programu kturym mozna by cos na zdjeciu poprawić
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#10 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2007 - 20:52

Mój to też nie jest jakieś wielkie cudo techniki i wielu rzeczy z niego nie dam rady wycisnąć.
W poprawianie zdjęć żadko się bawię.

To co wrzuciłeś jest ok, nie staraj się komuś dorównywać bo to nie ma sensu.
Sam zazdroszczę niektórym zdjęć, jednak aby dojść do takiego poziomu trzeba trochę się aparatem pobawić, czasami również wysłuchać porad, podpowiedzi, których fachowcy mogą Ci tutaj udzielić (w formie pisemnej najczęściej ;) ).

Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie - to fotograf robi zdjęcia a nie aparat :)

#11 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 16 styczeń 2007 - 21:12

Mateusz20,
Odnośnie jedynki, ciekawi mnie jaki efekt dałoby kadrowanie w podobny sposób jak zrobił to Łowca (bardziej z góry) wydaje mi się , że byłoby ciekawiej (choć z drugiej strony uregulowany ciek wodny... nie wiem , może Twój pomysł jednak lepszy).
Dwójka... moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie pionowy kadr, starałbym się pokazać to szerzej, linia horyzontu niekoniecznie weiele tu wnosi, tym bardziej, że światło zdaje się miałeś nieciekawe. Mogłoby wyjść coś na kształt rozlewiska.
Odnośnie sprzętu - fakt nie aparat robi zdjęcia, ale... czasem braki sprzętowe potrafią skutecznie ograniczyć zamysł. No cóż "tak krawiec kraje jak materiału staje".

#12 mateusz20

mateusz20

Napisano 16 styczeń 2007 - 23:02

Dziękuje za rady.

winnetou, mam jeszcze kilka zdjęć tych dwóch rzeczek, moim zdaniem gorsze od poprzednich, (co do pogody to była taka wichura, że trudno było aparat w poziomie utrzymać), co do Wrzesnicy mam tylko zdjęcia pionowe.

Wrześnica
8.
Dołączona grafika

Mała wełna
9.
Dołączona grafika
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#13 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2007 - 23:06

Troszkę ci horyzont 'lata' :-D i szkoda szumów. Nad tym uregulowanym to bym wypatrywał zimorodków... kto wie, może jakiś się znajdzie.

:ninja:


#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2007 - 23:09

Faktycznie szkoda tych szumów, ale uregulowali tą rzeczkę.

#15 mateusz20

mateusz20
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 23:11

muwiłem ze kiepskie, a nad wełnianka to można spodkac piżmaki, tylko nie mam czasu aby im zdjecie zrobić, kiedyś żałowałem że nie zabralem aparatu, tak fajnie wygladały
zapraszam do siebie www.forum.woliera.com

#16 Mortis

Mortis
  • Użytkownik
  • 715 postów
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 16 styczeń 2007 - 23:40

10.
Dołączona grafika

:)

#17 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Lokalizacja:
    się biorą dzieci ?

Napisano 17 styczeń 2007 - 16:05

za dużo liści hehehe :mrgreen:, mortis pięknie....rzeczka się mocno "wije" i dlatego zdjęcie jest ciekawe....może ta kolorystyka. Bardzo ładne zdjątko

Edit: ah... nie zauważyłem drugiego planu, kolorystyka w porządku :)
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#18 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 styczeń 2007 - 17:07

Liści faktycznie sporo, ale mi nie przeszkadzają.
Ładny strumyczek, ciekaw jestem jak ten obrazek będzie latem wyglądał.

#19 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Lokalizacja:
    się biorą dzieci ?

Napisano 17 styczeń 2007 - 17:50

z tymi liścmi to była IRONIA :)
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#20 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 17 styczeń 2007 - 19:37

z tymi liścmi to była IRONIA :)

;-) Nie zauważyłem :)

Mortis - gdzie ten strumyczek przepływa? Mieszkałem swego czasu przez ponad rok w Olsztynie i lasy z jego północno-zachodniej części jako tako znam....
Przypomina mi jeden z tych, które wpadają do jeziora kortowskiego, tylko te wzniesienia troszkę za duże.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych