Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Canon 7 D Mark II fotki userów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 Marp

Marp
  • Użytkownik
  • 197 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 09:18

Potwierdzam, 300/2.8 do cropa jest wspaniały, mając zaś 2,8 nie trzeba zaraz FF z iso 1600, sam coraz poważniej mysle o sprzedaży 500/4 powrocie do 300/2.8 :)


Użytkownik Marp edytował ten post 18 listopad 2014 - 09:28


#42 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 18 listopad 2014 - 19:35

Wiem,wiem już dawno że za słabe szkło ale weź i weź!!!

Kasy nie nadrukujesz.

Choć bym miał się zejsrać  to i tak tą 400-setkę kupię.

Nie teraz to później. Cierpliwość jest moją domeną.

5D III+400 f/2,8 IS II USM+(TC2xIII który już mam)...ale to brzmi!!!

Jest po co żyć!!!

Lub raczej:Jeszcze muszę pożyć troszkę.


Użytkownik harrysly edytował ten post 18 listopad 2014 - 20:14

 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography


#43 Gunner

Gunner
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 18 listopad 2014 - 21:50

Polecam obadać to forum:

 

http://photography-o...397980&page=141  (+ inne tematy)

 

Dużo zdjęć, dużo opinii.



#44 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:20

Miałem ostatnio okazję pomacać trochę 7dmk2 i jedno co z pewnością mnie przekonuje do tej puchy to cichutka migawka. Klapanie owszem słychać ale nieporównywalnie ciszej niż np w 7d i innych starszych modelach. Wg mnie, to najcichsza z wszystkich puszek Canona, które miałem okazję przetestować (łącznie z 1dx i 1dmk4).

Mam "to cudeńko" od 1.12.2014 i naprawdę jestem pod wrażeniem.Nie ma ci teoretyzować tylko w teren i robić foty!!

Przesiadłem sie z C7D i jak na razie jestem pod wrażeniem.

Fotografuję dziką przyrode (ptaki) i uważam że do takich zastosowań to super pucha!!



#45 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2014 - 19:30

He he. Tak to mniej a właściwie więcej wygląda, choć do piątki skłoniło mnie jeszcze lepsze ISO, cicha migawka, lepszy AF, no i przede wszystkim to ja decyduje co chcę ze zdjęcia wywalić. Bolały te ujęcia z bardzo bliska gdzie ptak był obcięty bo nie mieścił się w kadrze. Nie odczuwam również żeby moje 400mm się skróciło, wręcz przeciwnie, naerszcie widzę obraz z całego obiektywu.

 

Co do samej 7DII to śledzę różne wątki i muszę przyznać że aparat wydaje się bardzo dobry Ma poza matrycą APS-C wszystko to czego brakowało mi w 7D. Jeśli zawsze dużo tniesz zdjęcie i masz już obiektywy pod kropa to warto przyjżeć jej się bardziej.

Co do tytułu tematu, to tu masz trochę fotek

http://photography-o...1397980&page=51

Canon 7DMark II to naprawde śuper puch i "pi....rzenie" o szumach ,kiepskim obrazku itd. to w/g mnie absolutne bzdury.Mam ten aparat i widze co produkuje ale wypowiezdi które czytam na forum pisza ludzie którzy nie zrobilio 7DMark II ani jedne jklatki??!!!

Nie porównujmy FF do APS-C!!!



#46 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:04

He he. Tak to mniej a właściwie więcej wygląda, choć do piątki skłoniło mnie jeszcze lepsze ISO, cicha migawka, lepszy AF, no i przede wszystkim to ja decyduje co chcę ze zdjęcia wywalić. Bolały te ujęcia z bardzo bliska gdzie ptak był obcięty bo nie mieścił się w kadrze. Nie odczuwam również żeby moje 400mm się skróciło, wręcz przeciwnie, naerszcie widzę obraz z całego obiektywu.

 

Co do samej 7DII to śledzę różne wątki i muszę przyznać że aparat wydaje się bardzo dobry Ma poza matrycą APS-C wszystko to czego brakowało mi w 7D. Jeśli zawsze dużo tniesz zdjęcie i masz już obiektywy pod kropa to warto przyjżeć jej się bardziej.

Co do tytułu tematu, to tu masz trochę fotek

http://photography-o...1397980&page=51

Jesli 7DMark II ma wszystko "poza matryca" to daj sobie spokój i jie kupuj tego G..na!!

Maiłes mozliwość fotografowania C7DM2 czy cała "wiedza to z netu" ??!!!



#47 MikołajA (Mikołaj Arndt)

MikołajA

    Poprzednio "maczu pikaczu"

  • Użytkownik
  • 567 postów
  • Wiek: 26
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:20

@kuba polecam się uspokoić i przeczytać regulamin ;)



#48 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:45

@kuba - witaj :) - co Ty taki bojowy :)


Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#49 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:59

:-) To czekamy na dobry test terenowy z przykładowymi fotografiami. Powyższe rady kolegów warto wsiąść sobie do serca i dać na luz. Ważne,że Ty jesteś zadowolony z aparatu.



#50 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 20 grudzień 2014 - 18:10

Z racji tego że jesteś nowym członkiem (to chyba trafne określenie) polecam zapoznanie się z regulaminem i nie pisanie postów jeden pod drugim. Choćby z samego szacunku dla tego miejsca.


Mam "to cudeńko" od 1.12.2014 i naprawdę jestem pod wrażeniem.

O to już prawie 3 tygodnie. Po euforii widzę że już mieliście swój pierwszy raz. W terenie oczywiście.


Canon 7DMark II to naprawde śuper puch i "pi....rzenie" o szumach ,kiepskim obrazku itd. to w/g mnie absolutne bzdury.Mam ten aparat i widze co produkuje ale wypowiezdi które czytam na forum pisza ludzie którzy nie zrobilio 7DMark II ani jedne jklatki??!!!

A czy ja pisałem coś złego o 7DII.Wręcz przeciwnie. Pisałem o tym czego mi brakowało w 7D. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Przyda ci się choćby w przepchnięciu matury.


Jesli 7DMark II ma wszystko "poza matryca" to daj sobie spokój i jie kupuj tego G..na!!

Nie ma zamairu, ale to nie ty dzieciaku będziesz o tym decydował co mam kupić. Nie pisałem o wadach matrycy 7dII, tylko o rozmiarze.


Ma poza matrycą APS-C wszystko to czego brakowało mi w 7D

I nie spinaj się tak, bo ci mama odetnie internet a pan Moderator też "wynagrodzi". A szkoda by było bo FP to prawdziwa skarbnica wiedzy przyrodniczej i warto tu być. Jak na razie masz kilka postów którymi nic poza chamstwem i brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem nie pokazałeś. Weź sobie choćby rady kolegów wyżej do serca.



#51 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:30

@mkkaczy - @kuba jest już chyba dawno po maturze :) kojarzę go z innej strony przyrodniczej i sam jestem zdziwiony jego zachowaniem.


Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/


#52 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 20 grudzień 2014 - 21:15

@mkkaczy - @kuba jest już chyba dawno po maturze :) kojarzę go z innej strony przyrodniczej i sam jestem zdziwiony jego zachowaniem.

Spoko @karp1225 Po prostu jego zachowanie wyglądało jak jakiegoś dzieciaka któremu obrazi się zabawke. Tym bardziej dziwi fakt, że nie pisałem nic złego o 7dII, a tylko czego mi brakowało w 7D i co było powodem przejścia na 5DIII.



#53 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:46

Panowie, przesadziłem - przepraszam !!!

Poniosło mnie nie potrzebnie  ale co do ostatnich uwag mkkaczy pod moim adresem , to tutaj "delikatnie przegiął"?!

Pozdrawiam



#54 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:33

Troszkę przegią ale to może się każdemu zdarzyć. Witaj na forum.

Użytkownik kulek855 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 20:38

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#55 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 21:31

Oczywiscie i mam nadzieje ze puscimy to co było w niepamięć?

Dziekuje i pozdrawiam



#56 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 22 grudzień 2014 - 21:39

Również przepraszam i pozdrawiam. Moderatorów proszę o usunięcie lub wyedytowanie niepotrzebnych wpisów jeśli tak uznają.



#57 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 18:56

Witam,

niedawno , po raz pierwszy miałem okazję (wreszcie) wyjść ze swoim 7DMK2 w teren.Pogoda marna ,szaro,buro i ponuro.

Zdjęcia karmniowe , brak akcji ale za to sprawdziłem celnośc AF przy zdjeciach bez szybkich akcji i stwierdzam że ( dzięki Bogu) brak FF i BF.Ostrośc trafia w punkt i 99,99% zdjeć jest ostrych.

AF naprawdę działa bardzo szybko i celnie.Migawka dużo cichsza niz w 7D ( ma duże znaczenie przy fotografowaniu ptaków).

Zdjecia robione przy czułosci 6400 ISO , f-5,6 z obiektywem Canon 400/5,6.

W puszcze wszystkie parametry odszumiania na "0" i nie odszumiałem w post procesie.

Szału nie ma ale jakośc obrazka lepsza niz w 7D

 

1.

_MG_0613_zps01a268d8.jpg

 

2.

_MG_0599_zpsa58fe731.jpg

 

3.

_MG_0564_zps0c0fc7d1.jpg

 

Jak tylko zdrowie sie poprawi i czas oraz pogoda pozwoli , jade w teren i pokaze mam nadzieję coś ciekawszego.

 Pozdrawiam


Użytkownik kuba edytował ten post 03 styczeń 2015 - 19:23


#58 harrysly (Sly)

harrysly
  • Lokalizacja:
    Ełk

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:11

 

Jak tylko zdrowie się poprawi i czas oraz pogoda pozwoli , jadę w teren i pokaże mam nadzieję coś ciekawszego.

 Pozdrawiam

Zdrówka życzymy. Dzięki za foty.

Przyznam że jak na ISO 6400 to rewelacja...jak dla mnie,ale myślę że większość kopary rozdziawi widząc tak gładkie foty.

Co to to potrafi przy ISO 100 ? Wundercuda???!!!

 

ps. Popraw numerację fotek bo admin albo mody zwrócą Ci uwagę.


Użytkownik harrysly edytował ten post 03 styczeń 2015 - 19:16

 Canon Eos 7D

Canon EF 100-400 f/4.5-5.6 L IS USM

Rura 650-1350mm made by China

Strona testowa"

http://harrysly.wix.com/photography


#59 kuba (Tomasz Kubiś)

kuba
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:22

Zdrówka życzymy. Dzięki za foty.

Przyznam że jak na ISO 6400 to rewelacja...jak dla mnie,ale myślę że większość kopary rozdziawi widząc tak gładkie foty.

Co to to potrafi przy ISO 100 ? Wundercuda???!!!

 

ps. Popraw numerację fotek bo admin albo mody zwrócą Ci uwagę.

Bardzo dziękuje za życzenia zdrowia ( bardzo tego potzrbuję!!).Cieszę sie ze foty sie podobaja .Już nie moge sie doczekać kolejnego wyjscia w teren.Przy poprzedniej sesji byłem swiadkiem 3-krotnego , nie udanego ataku krogulca.Był 3 metry od mojego ukrycia ale siadał tak że zasłaniało go częściowo  drzewo.....może następnym razem?

dzięki za zwrócenie uwagi co do numeracji zdjęć , zaraz spróbuję poprawić.

Serdecznie poadrawiam



#60 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:40

...
Przyznam że jak na ISO 6400 to rewelacja...jak dla mnie,ale myślę że większość kopary rozdziawi widząc tak gładkie foty...

Scena jak powyżej raczej nie jest miarodajna w kwestii szumu na wysokim ISO.
Autorowi zdjęć gratuluję zakupu i życzę jeszcze większej satysfakcji ze sprzetu :-)
__
Mobilnie

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych