Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mala czatownia ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 październik 2006 - 20:37

Mieszkam w warszawie (czyt. DUZYM MIESCIE :P ) i niestety niebardzo mam dojscie do takiej prawdziwej natury.Ale niema co nazekac. Mieszkam dwa kroki od lasu Kabackiego wiec nie jest tak zle.Nieraz zdarzylo mi sie spotkac w nim sarne, czy dzika.

Zbliza sie zima, a ja sie zastanawiam jak w prosty sposob znalezc dobre miejsce, gdize molbym uzadzic sobie czatownie. Niestety, las ten jest czyms w rodzaju rezerwatu, czy innego rodzaju miejsca chronionego + doliczmy wandali ;] Zastanawialem sie czy ktos moze moglby mi poradzic jak w prosty sposob zbudowac taka czatownie do ktorej od czasu do czasu moglbym przychodzic i probowac porobic jakies fotki.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#2 jurgen

jurgen
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • Lokalizacja:
    Piaseczno

Napisano 15 październik 2006 - 21:12

kolektor na młocinach, siekierki
pozdrawiam
sorki za prv

#3 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 15 październik 2006 - 21:27

Tak ogólnie to ciężko powiedzieć nie znając lasu.
Jeżeli to rezerwat to musisz się dowiedzieć czy można cokolwiek tam budować?
Najważniejsze jest miejsce!
Ważną rzeczą jest takie ogólne zlokalizowanie zwierzyny, to trzeba sie troche powłóczyć po lesie pooglądać ślady, kilka wypraw w wybrany rejon powinno nas uchronić przed budową kryjówki w niewłaściwym miejscu.
Zbiorniki wodne, jeżeli nie jest ich dużo to dobre miejsca
Miejsca gdzie młodniak styka się z polami uprawnymi, dębiną, mieiscami gdzie zwierzęta mogą coś zjeść, to ich główne zajęcie :-D
Każdy z nas budował szałas w dieciństwie i do tego trzeba wrócić, buduj tak żeby wyglądało to jak kupka chrustu, nie rzuczało się w oczy i z tego co znajdziesz w lesie
Poszukaj może są tam ambony obserwacyjne.

#4 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 15 październik 2006 - 22:59

dzieki morav.Bede musila to zrewidowac :)

ps. Jurgen, no problem - tez priv :D
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 05:12

Crater - kojarzysz jeziorko kolo torow kolejowych? tam moze byc fajnie jak jeziorko nie zamarznie zima :D ale to bardziej na ptaki...

#6 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 07:33

Kojarze, wlasnie dosc czesto chodze focic tam kaczki.Mieszkam doslownie 300m dalej.Czyzbys mieszkal gdizes niedaleko
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#7 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 10:19

Mieszkalem na Na Uboczu ( jesli kojarzysz ulice ) w zeszlym roku - stdent SGGW jestem :) To tez niedaleko.

#8 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 10:47

oczywiscie ze kojaze.Mieszkalem tam kiedys (pod nr 2) i chodzilem do SP 325.Odezwij sie do mnie na gg to sie jakos zgadamy
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 12:10

Patrz opis po avatarem :mrgreen:
Raczej juz tam nie bede kieszkalw przyszlosci, bo mieszkalem u znajomej od ktorej wynajmowalem pokoj... w przyszlym roku bede szukal mieszkania gdzie indziej bo i ona sie przeprowadza :) ale swoja droga to chyba najlepsze miejsce w Wawie do mieszkania :-D No, moze jeszcze gdzies w poblizu rezerwatu SGGW :roll:

#10 Żurawka

Żurawka
  • Małomówny
  • 22 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 12:18

Jeszcze jest wiele fajnych miejsc do focenia przyrody w Warszawie

#11 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 12:34

no to zarzucajcie ciekawe miejsca do focenai zwierzakow w warszawie. Ja osobisice preferuje las Kabacki (blisko).W Łazienkach Krolewskich bylem raz i nic specjalnego.Park powsinski, calkiem mile, ale przeludnione miejsce.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#12 Żurawka

Żurawka
  • Małomówny
  • 22 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 12:56

Mam dobre miejsce na Białołęce przy małym lasku. Często widziałam tam sarny, lisy i zające. Jeżeli chodzi o ptaki ( moje ulubione modele) to pustułki a nawet raz wypadł na mnie jastrząb bo nie zauważył mnie jak stałam w naprawdę wysokich trawach :shock: Również widziałam tam dzięcioła zielonego i bażanty.
Jeżeli chodzi o naukę i szlifowanie techniki to oczywiście moje okoliczne parki oraz bardzo lubię chodzić na Szczęśliwice :mrgreen:

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 13:12

Rezerwat SGGW. Jak znacie SGGW to wiecie pewnie gdzie jest rektorat? jak nie to spytajcie jakiego studenta. Za rektoratem jest lasek-park czesto uczeszczany przez ludzi - to wlasnie rezerwat - jest bardzo maly i waski ale za to jaki bogaty! to jedyne miejsce w Polsce gdzie rzekomo przebywa dziecial serbski ( o ile nie walnalem sie w nazwie ). Oprocz takich cudow znajdziecie inne dziecioly ( w tym chyba czarny ), pelzacze, kowaliki itp. Z drapoli - pustulki, krogulce, myszaki czasem cos ciekawszego, przeltujacego w zimie. Na rzeczka Smrodka ( jakis kanal odplywowy ) mozna znalezc zimorodki :shock: W polu lataja bazanty, czasem mozna spotkac czaple lub zurawia ( ale to raczej rzadko, osobiscie nie widzialem, ale pary razy przelatywaly zurawie nad SGGW wiec... )...
Nie mowiac o rarogach gorskich, jastrzebiach i innych drapolach... w klatkach sokolnikow :D ktore sa niedaleko. Genialne miesjce dla studenta SGGW ( w przerwie miedzy wykladami mozna ptakowac :D )

#14 Żurawka

Żurawka
  • Małomówny
  • 22 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 13:20

dzięcioł serbski? nie słyszałam o takim gatunku.
To jak ktoś chce patrzeć na ptaki w klatce to polecam również Warszawskie ZOO oczywiście też w przerwie między wykładami :lol:

[ Dodano: 2006-10-16, 14:29 ]
Świetny jest również spacer nad Wisłą. Na tych wysepkach jest dużo czapli, kormoranów i mój kolega widział zimorodka i czaple prawdopodobnie nadobną. Ale na taką wyprawę trzeba mieć dobre szkiełko

#15 mmosk

mmosk
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 16:26

Z ciekawych miejsc to praski brzeg Wisly. w lecie spotkalem tam kiedys bobry. Zima 2005/2006 gdy zamarzla Wisla przelatywal nad nia bielik, mozna bylo spotkac czaple oraz kormorany. Zawsze licznie wystepuja takze sroki i wrony ktore sa takze cikawym obiektem do fotografowania.
Canon 5D + Ikelite; Sigma EX: 24/1.8, 70-200/2.8; plecaki LowePro; skrzynie PELI; statywy GIOTTO's
www.arktyka.org.pl; www.wild-arctic.eu

#16 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 17:41

Dunadan, ty piszesz o Ursynowie ? z tym mini rezerwatem ?

monsk na drugim brzegu tez są boberki jak tala !
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#17 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 18:20

BlueDun, tak, zgadza się. Jedź na SGGW i spytaj sie gdzie jest rektorat. Albo lepiej daj mi znać to razem skczymy. Za dwa tygodnie będę się wybierał ( w ten weekend jadę do Tomaszowa )

Macie rację cod o Wisły. Ponadto są Stawy Raszyńskie, Zalew Zegrzyński ( obecnie jest tam rewelacyjny dojazd! będę tam polował na zimorodki bo ich pełna lata ), wysypisko śmieci ( zapomnialem nazwy - mekka miłośników mew ) czy Bagno Całowanie... jasna choroba musze sobie samochód kupić :mrgreen:

#18 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 18:31

Dunadan,
ja tam jakis samochodzik mam ;-) , ty układy z modelami , może sie dogadamy ? hehe :mrgreen:
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 12 listopad 2007 - 21:20

BlueDun, pewnie ;-) kiedyś sie zgadamy to razem skoczymy.

:ninja:


#20 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 12 listopad 2007 - 22:51

Dunadan, pewnie ;-) , kiedyś ;-)
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych