Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wydra - Lutra lutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

#1 avestom

avestom
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 styczeń 2007 - 20:38

a wylazła kiedyś taka zimą na mnie i Gabę :)
1
Dołączona grafika
Ptaki Podlasia >>> www.avestom.com <<<

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 styczeń 2007 - 20:42

I wygląda jeszcze na zaciekawioną. Niezłe.

#3 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:06

Śliczne zdjęcie. :happy2:
Dla mnie wyderki to najbardziej ukochane zwierzątka.
PS. kto to Gabi ? :-D

#4 avestom

avestom
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:10

Gabi to moja Małżonka od 2004 :)
2
Dołączona grafika

Pierwsza z lewej
Ptaki Podlasia >>> www.avestom.com <<<

#5 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:10

Fajne! NIezła minka. Pojawiło się drugie zdjęcie, wię muszę dopisać, że chodzilo mi o wydrę.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#6 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:12

Haha, w takim razie pozdrowienia dla Gabi, a wyderkę - jeśli jeszcze spotkasz - też pozdrów. :-D

#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:19

Sympatyczna mordka :-D Świetne spotkanie.

Doświetlona lekko czy mi się wydaje?

Pozdrowienia dla małżonki i odemnie :-D

#8 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:26

Sympatyczna mordka Świetne spotkanie.


No i też musisz dopisać, o które zdjęcie ci chodziło :mrgreen:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#9 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:44

No i też musisz dopisać, o które zdjęcie ci chodziło :mrgreen:

O do licha rzeczywiście ale gafa :lol:
Nie no nigdy bym nie powiedział na sympatyczną buzię Gabi "mordka" :lol: chodziło mi o wyderkę :mrgreen:

#10 avestom

avestom
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 styczeń 2007 - 22:37

Wydra była lekko poprawiana na levelach, ale ogólnie jak jest nawet pochmurno ale wszędzie biało to i nie trzeba za bardzo się w balans bieli bawić :) Aha i bez lampy oczywiście. Kucnąłem sobie po prostu między trzcinami i czekałem licząc że na nas wejdzie w trakcie wędrówki
Ptaki Podlasia >>> www.avestom.com <<<

#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 22:51

Kucnąłem sobie po prostu między trzcinami i czekałem licząc że na nas wejdzie w trakcie wędrówki

Takie poświęcenie to z czasem przychodzi pewnie, ;-) kurcze w mróz i w sniegu czekać aż "Sympatyczna mordka" zechce łaskawie wejść w kadr, no ciekawe czy ja też tak będę miał? :-D
Podziwiam twoje poświęcenie :-)

#12 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 07 styczeń 2007 - 17:21

Pozwolę sobie dorzucić kilka swoich zdjęć wyderki.
Na przełomie wiosny i lata 2005 znalazłem fajne miejsce, gdzie zwierzątko systematycznie się pojawiało, choć niekoniecznie za dnia. W sumie odnotowałem kilkadziesiąt obserwacji,
niestety praktycznie wszystkie przy kiepskim świetle ( o zdjęciach nie było co marzyć ).
Zdołałem tylko trzy razy nakręcić fragment filmu ( kamera jest mniej światłożądna ).
W każdym razie to miejsce pozwoliło mi lepiej przyjrzeć się wyderce i jeszcze bardziej się w niej zakochać. Szczęście dopisywało, bo bodaj tylko trzy krotnie mnie namierzyła i można było spokojnie kontynuować obserwację. ;-)
Niestety zimą, nad rzeką pojawił się ktoś jeszcze. Po tropach było widać, że wyderka była
tropiona. Od tej pory już jej tam nie spotykam. :-(
Mam nadzieję jednak, że nadal żyje i po prostu przeniosła się w inne miejsce.
Nieco później, w innym miejscu, spotkałem kolejną mordkę. Znów udało się nakręcić trochę filmu i wykonać kilka zdjęć - ale te ostatnie z daleka. W zimie, na środku koryta
zamarzniętej miejscami rzeki, znalazłem przerębel i tropy wskazujące, że wyderka ma tu swój przesmyk na lądzie. Od tej pory schowany za grubym pniem i jakimś sitowiem, czekałem w nadziei na ukochaną :-D
Za przyjemnie nie było ( lekki mrozik ), nikuś pod kurteczką, a kostek co chwilę musiał
trenować paluchy, żeby jeszcze się ruszały, hihi. Wreszcie przyszła odwilż ( temperaturka
wzrosła do około minus 10 :-D, może nawet cieplej już było ) i wtedy właśnie się pojawiła.
3
Dołączona grafika

Po chwili dostała lekki wiaterek od kostucha i myślałem, ze już po zawodach będzie, ale na
szczęście wiaterek ustał i zwierzątko sie uspokoiło.
4
Dołączona grafika

Po krótkim czasie, spełniło się moje marzenie i wyderka przedefilowała, a właściwie w
podskokach pobiegła do wody.
5
Dołączona grafika
6
Dołączona grafika

Mogłem ją jeszcze kilka minut obserwować jak na brzegu wyciąga rybki i pałaszuje, ale juz spora odległość była. Ponownie obserwacji na lodowisku nie udało się ponowić, bo przyszło ocieplenie, a topniejący lód odblokował rzekę. ;-)
Zdjęcia robione Nikonem F65 i nikkorem G 70-300mm, bez statywu. Tradycyjnie przepraszam za jakość.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 19:16

Kostek, spoko, zdjęcia są OK - fajne spotkanie, ja jeszcze wydry nie widziałem :-/ Gratuluję! :-)

:ninja:


#14 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2007 - 20:55

Kostek fajne fotki, super spotkanie, pewno jak ją zobaczyłeś to zapomniałeś o zimnie :mrgreen: .

#15 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:20

E no, Kostek, zdjęcia nie takie zle, a spotkanie i przeżycia nieamowite. Gratuluję.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#16 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:20

Kostek jesteś moim idolem. Gratuluje.

Ja też chcę zobaczyć wydrę na wolności. :bow:

A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#17 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 07 styczeń 2007 - 22:09

Dzięki za dobre słowo wszystkim. ;-)

Kostek jesteś moim idolem. Gratuluje.
Ja też chcę zobaczyć wydrę na wolności. :bow:


Wujek Stalin też był idolem co poniektórych... :-D :-D
Dagu, dziękuję i życzę ci również spotkania wydry. Śledzę dostępne informacje o tych zwierzakach, gdzie się da i wychodzi na to, że przynajmniej w Polsce jej ostatnio przybywa, choć na pewno nie jest to jeszcze popularne zwierzątko. Szanse więc rosną i oby tak dalej. ;-)

#18 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 07 styczeń 2007 - 23:47

Jak mi powiedzieli że nad Drawą są wydry w pewnym miejscu, to kupe czasu tam spędziłem, i nawet nie liczyłem na jedno zdjęcie bo tam ciemno pod olszami. Wydry nie widziałem ale tropy tak. Jak sobie przypomnę jak mnie wtedy komary.....

A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#19 Łowca

Łowca
  • Małomówny
  • 46 postów
  • Lokalizacja:
    Szczecin

Napisano 08 styczeń 2007 - 11:15

avestom super te zdjecie wydry , a ta wydra jaka wypasiona :-D

#20 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:54

Jak mi powiedzieli że nad Drawą są wydry w pewnym miejscu, to kupe czasu tam spędziłem, i nawet nie liczyłem na jedno zdjęcie bo tam ciemno pod olszami. Wydry nie widziałem ale tropy tak

Tam mieszkają na pewno i to dłużej niż u nas. Tak przynajmniej wynika z relacji. Kiedyś patrząc na mapkę, doszedłem do wniosku, że chyba wyderki właśnie znad Drawy i okolic do nas ściągnęły i pewno dopłyną dalej. ;-)
Trzymam kciuki, żebyś spotkał "lutrę". :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych