Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Prośba o wzór pisma odnośnie postawienie czatowni na terenie leśnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 październik 2013 - 20:17

Czy posiada ktoś z Was wzór pisma odnośnie postawienie czatowni na terenie leśnym i możliwość fotografowania z niego przyrody?

Jeżeli tak to bardzo proszę o taki wzór. :)


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#2 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 październik 2013 - 21:47

Nie ma takiego wzoru. Idź do Nadleśnictwa, porozmawiaj i sam się spytaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :) No i tez w świetle obowiązujących nowych absurdalnych przepisów dotyczących fotografowania i obserwacji mogących powodować płoszenie, nadleśnictwo może sobie zażyczyc od Ciebie stosownego zezwolenia na coś takiego.



#3 kerko

kerko
  • Użytkownik
  • 342 postów
  • Lokalizacja:
    Różnie bywa

Napisano 01 październik 2013 - 22:04

Niby od kogo takie pozwolenie jak nie od nadleśnictwa ?? Nie kumam  :-)



#4 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 październik 2013 - 05:44

Od RDOŚ
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#5 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 02 październik 2013 - 06:14

Po pierwsze napisz o miejscu w jakim będziesz stawiał czatownie , po drugie mile widziana mapka . Zastrzeż że po fotografowaniu miejsce zostanie przywrócone do stanu poprzedniego i posprzątane . Adresuj do nadleśniczego nadleśnictwa X . Po za tym podczas spotkania pokaż parę swoich prac jako dowód twoich intencji . Z RDOŚ iem dał bym sobie spokój bo ugrzężniesz na długie tygodnie .


Użytkownik Leśne Oko edytował ten post 02 październik 2013 - 06:14


#6 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 02 październik 2013 - 16:39

Z RDOŚ iem dał bym sobie spokój bo ugrzężniesz na długie tygodnie .

Dokładnie, lepiej starać się omijać tę instytycję ;)  Ale kerko pytał kto wydaje zeswolenie, którego może wymagać nadleśnictwo.


Użytkownik Argo edytował ten post 02 październik 2013 - 16:40

Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#7 kerko

kerko
  • Użytkownik
  • 342 postów
  • Lokalizacja:
    Różnie bywa

Napisano 02 październik 2013 - 20:00

Dzięki za info bo byłem cały czas przekonany, że to nadleśnictwo wydaje to zezwolenie żeby leśniczy się nie ciepnął ale w takim przypadku to ja może najpierw uderzę do leśniczego  ;-)



#8 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 02 październik 2013 - 20:19

Dzięki za info bo byłem cały czas przekonany, że to nadleśnictwo wydaje to zezwolenie żeby leśniczy się nie ciepnął ale w takim przypadku to ja może najpierw uderzę do leśniczego   ;-)

Leśniczy Ci sam zezwolenia nie da. Trzeba to uzgadniać z nadleśniczym, bo to on wydaje i podpisuje wszystkie zezwolenia, leśniczy może tylko Ci podpowiedzieć i przyjąć to do własnej wiadomości.



#9 kerko

kerko
  • Użytkownik
  • 342 postów
  • Lokalizacja:
    Różnie bywa

Napisano 02 październik 2013 - 22:45

Leśniczy Ci sam zezwolenia nie da. Trzeba to uzgadniać z nadleśniczym, bo to on wydaje i podpisuje wszystkie zezwolenia, leśniczy może tylko Ci podpowiedzieć i przyjąć to do własnej wiadomości.

Dość długo łażę po tym lesie i z leśniczym, strażą leśną, a nawet myśliwymi nie miałem "odpukać" problemów więc zacznę od dołu żeby nie było że za wysoko poleciałem  ;-)



#10 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 październik 2013 - 08:26

Oczywiście, że z leśniczym rozmawiać, bo to on jest gospodarzem na swoim terenie, ale jak coś decydować to raczej tylko nadleśniczy ;)



#11 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 03 październik 2013 - 09:21

Jestem leśnikiem i też fotografuje . Całą sprawę zacznij od nadleśniczego bo leśniczy tylko pod jego dyktando jeżeli ni chce "bury" musi wykonywać polecenia . Znając stosunki wewnętrzne panujace w LP jeżeli przekonasz nadleśniczego to leśniczy rzadko ma coś przeciw . Na twoim miejscu dowiedziałbym się takze w jakich miejscach nie masz szans się ulokować bo jak powiesz że rozstawisz czatownie na siedlisku chronionym , rezerwacie itd od razu spotkasz się z murem . Po prostu dobrze się sprzedaj z tematem , używaj fachowych argumentów . Liczę powodzenia .



#12 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 03 październik 2013 - 12:09

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Leśne Oko

Czyli o fotografowaniu na uroczysku mogę zapomnieć?


ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#13 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 03 październik 2013 - 13:10

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Leśne Oko

Czyli o fotografowaniu na uroczysku mogę zapomnieć?

Może pytanie nie do mnie, ale raczej tak, jeśli te uroczysko to rezerwat lub jakiś obszar natura 2000



#14 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 03 październik 2013 - 19:21

Uroczysko ? Tzn co , jak ten teren jest chroniony ? Zależy od zapisu jaki na to miejsce posiada Nadleśnictwo . Czasami sama nazwa jest jedynie miejscową .



#15 olowek74 (Piotr Ołowiński)

olowek74
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Grójec

Napisano 03 październik 2013 - 19:55

Jestem leśnikiem i też fotografuje . Całą sprawę zacznij od nadleśniczego bo leśniczy tylko pod jego dyktando jeżeli ni chce "bury" musi wykonywać polecenia . Znając stosunki wewnętrzne panujace w LP jeżeli przekonasz nadleśniczego to leśniczy rzadko ma coś przeciw . Na twoim miejscu dowiedziałbym się takze w jakich miejscach nie masz szans się ulokować bo jak powiesz że rozstawisz czatownie na siedlisku chronionym , rezerwacie itd od razu spotkasz się z murem . Po prostu dobrze się sprzedaj z tematem , używaj fachowych argumentów . Liczę powodzenia .

Tu  się mogę zgodzić.Korespondowałem ostatnio z miejscowym nadleśnictwem w sprawie używania przenośnych czatowni na terenie Lasów Państwowych,w obszarach niebędących terenami chronionymi prawnie.Otrzymałem odpowiedź od Zastępcy Nadleśniczego.Pouczył mnie on,bardzo rzeczowo i sympatycznie skądinąd,o przepisach i ustawach oraz poradził abym skontaktował się,powołując na nazwisko tego Pana,z Leśniczym zarządzającym terenem,na którym chciałbym fotografować z zasiadki.Mam zamiar skorzystać z tej podpowiedzi,mino że w najbliższym czasie nie znajdę okazji do dłuższego pobytu w lesie.Liczę,że nie będzie większych problemów i uda się dogadać,a może nawet uzyskać jakiś kwit.Na wszelki wypadek.



#16 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 04 październik 2013 - 22:59

Może pytanie nie do mnie, ale raczej tak, jeśli te uroczysko to rezerwat lub jakiś obszar natura 2000

Miejscówka jest poza obszarem objętym "naturą 2000". Na granicy lasu a traw stoi stara spróchniała ambona - więc jak ktoś tam polowała to moim zdaniem nie było żadnej ochrony a jak jest na dzień dzisiejszy tego nie wiem.

 

 

 

Uroczysko ? Tzn co , jak ten teren jest chroniony ? Zależy od zapisu jaki na to miejsce posiada Nadleśnictwo . Czasami sama nazwa jest jedynie miejscową .

 Czy teren jest chroniony tego nie wiem. Z brzegu uroczyska jest taras widokowy hmm a 300 m od niego chciałbym postawić czatownie typu szałas.


Użytkownik kulek855 edytował ten post 04 październik 2013 - 23:00

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych