Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Było o polowaniu na dziki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 26 grudzień 2006 - 23:00

Tu były zdjęcia z polowania na dzika, ale zgodnie z sugestiami kolegów je wykilowałem ;)

Gdyby ktoś chciał je zobaczyć - zapraszam do mojego bloga do tego wątku:
http://woyd.foxnet.pl/blog/?p=57
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#2 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 26 grudzień 2006 - 23:08

No nie wiem czy znajdziesz tu poparcie jeżeli chodzi o takie zdjęcia na mnie nie robią żadnego wrażenia bo miałem okazję patroszyć już różne zwierzaki i bawiłem się w preparowanie trofeów łowieckich ale jak znam towarzystwo to cięzlinczują :-D
Wojtek

#3 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 grudzień 2006 - 23:15

Z całą stanowczością: fotoprzyroda.pl nie jest dobrym miejscem na takie fotki.

#4 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 26 grudzień 2006 - 23:18

ok. przyjąłem
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#5 warchlaq

warchlaq
  • Użytkownik
  • 434 postów
  • Lokalizacja:
    Wsi spokojna

Napisano 27 grudzień 2006 - 02:49

Bez komentarza :)

PS: Nie Bóg mu poszczęścił a Święty Hubert ;)
600/5,6 :>

#6 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 27 grudzień 2006 - 11:09

Foty krwawe, ale nie chodzi tu o temat tylko o jakość, a co do jakości to są amatorsko beznadziejne, brak pomysłu i przypominają wycieczke 70letnich niemców do wrocławia wypstrykać rodzinne strony :evil:

#7 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 27 grudzień 2006 - 11:18

Zdjęcia fatalne i nie pasują do tego forum.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#8 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 11:35

to są amatorsko beznadziejne, brak pomysłu i przypominają wycieczke 70letnich niemców do wrocławia wypstrykać rodzinne strony


Surowa ocena zdjęć. Temat mi się nie podoba (też uważam, że te zdjęcia pasowałyby do forum myśliwskiego, ale chyba nie tu), ale te zdjęcia mają raczej charakter reporterski, zapis wydarzenia, a do tego typu zdjęć podchodzi się inaczej, stąd samych fot nie oceniam tak ostro jak koledzy. Owszem nie są rewelacyjne, ale też nie spodziewałbym się super fot w takich warunkach robionych z jedną lampą. Może też nie mam porównania z innymi tego typu zdjęciami.

#9 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 grudzień 2006 - 13:04

No chyba się trzeba z Robym zgodzić :roll: To raczej nie artystyczne zdjęcia i nie taki był ich zamiar. Jak kogoś to razi to niech nie ogląda ;-) ( woyd powiedział co jest na zdjęciach, szkoda tylko że na początku wrzucił same fotki ) Ale fakt faktem że takie zdjęcia to raczej średnio wyglądają na forum fotografii przyrodniczej :mrgreen:

:ninja:


#10 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 27 grudzień 2006 - 13:08

Roby masz racje to jakaś kiepska reporterka ;)
Dla mnie te foty tutaj to jakaś prowokacja raczej :mrgreen:

#11 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 27 grudzień 2006 - 14:37

woyd, To nie to forum, mam nadzieje, że to się więcej nie powtórzy, pokazałeś rzeźnię i nic więcej, przez takie zdjęcia myśliwi zyskują złą opinie.

Czyżby to była prowokacja?

#12 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 grudzień 2006 - 15:07

woyd Wcale niezłym rozwiązaniem byłoby zamknięcie tego tematu, po co zrażać niepotrzebnie ludzi.

#13 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 27 grudzień 2006 - 20:07

Roby masz racje to jakaś kiepska reporterka ;)
Dla mnie te foty tutaj to jakaś prowokacja raczej :mrgreen:


P R O W O K A C J A dla mnie to prawie zamach stanu :lol:
Wojtek

#14 kasiam

kasiam
  • Małomówny
  • 34 postów

Napisano 27 grudzień 2006 - 20:30

przepraszam ale to jest istotne okrucieństwo , pokazujesz tu rzeźnie, nieszczenei zwierząt , i chyba to nie jest miejsce na tkie okrutne zdjęcia .... [bez komentarza] mowe mi odjęło jak zabaczyłam fote nie wiem czym tu sie chwalić :roll: :weep: :hmm: :confused: :closedeyes: według mnie mozna zamknąć temat ....

#15 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 27 grudzień 2006 - 23:09

Halo Panowie (i Panie), czy Wy aby trochę nie przesadzacie ?? To jest inny wymiar przyrody. Gdyby tego dzika zabił jego naturalny wróg to byście się zachwycali naturalnością i nie krzyczeli, że rzeźnia. Ale (przynajmniej w zachodniopomorskim) dzik nie ma naturalnego wroga poza człowiekiem. Owszem - ja też jestem za tym, żeby pokazywać ładne fotki zwierzyny w ich naturalnym środowisku. Ale życie nie zawsze jest różowe, a ja chciałem pokazać coś trochę innego.

Czy ktoś z Was widział kiedykolwiek dzika w takiej sytuacji ?? Dlaczego nie przyjąć tych zdjęć jako kolejnej życiowej lekcji ?? Nie skorzystać ze sposobności, żeby się czegoś nowego dowiedzieć ??

Po pierwszych 2 postach przyjąłem do wiadomości, że te fotki nie powinny się tu znaleźć i je usunąłem. Linka podałem tylko dla ciekawych, jak ktoś zauważył - z dokładnym opisem co zawierają.

I to nie jest prowokacja. Po prostu chciałem się podzielić swoim nowym doświadczeniem.

Wątek można oczywiście zamknąć a nawet usunąć. Będę pamiętał, by od tej pory wystawiać tylko grzeczne zdjątka.

Pozdrawiam
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG

#16 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 00:31

To jest inny wymiar przyrody

Może nie wymiar ale wydanie.

Czy ktoś z Was widział kiedykolwiek dzika w takiej sytuacji

Nie jeden z nas nie tylko widział taką sytuację, są tacy dzięki którym ona wynikła, ale to jest temat na forum łowieckie, choć tam bardziej interesują wszystkich trofea a tu a kurat nie zawiele w pysku miał.
Z pewnością gdybyś miał fotkę tego dzika na polu buchtującego to wszyscy by cię pochwalili za odwagę i cierpliwość a tak niestety smaczne to nie jest.

Ale (przynajmniej w zachodniopomorskim) dzik nie ma naturalnego wroga poza człowiekiem.

nie tylko, wszędzie dzik poza chorobami i człowiekiem nie ma wroga.

#17 pazurek

pazurek
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 28 grudzień 2006 - 11:20

Halo Panowie (i Panie), czy Wy aby trochę nie przesadzacie ?? To jest inny wymiar przyrody.


Rownie dobrze mozna by na forum o dzieciach wrzucic zdjecia z aborcji... :-/

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 11:43

Pazurek, aborcja nie ma tu nic do rzeczy... Fakt, zdjęcia mało pasują do forum przyrodniczego - mało tu przyrody - równie dobrze mogę pokazać patroszeni ubitej kury - zdjęcia pasują raczej na forum myśliwskie...
Z drugiej strony to w sumie 'naturalna' kolej rzeczy... ale przyznam ze o wiele bardziej zamiast Woyda z giwerą wolałbym widzieć wilka... Woyd, sory, ale w porównaniu z wilkiem jesteś kiepskim modelem. Każdy człowiek jest...

:ninja:


#19 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 28 grudzień 2006 - 22:31

tak się przyglądam temu waszemu zamieszaniu i widzę, że nieźle zamieszała wam ta "kasiam" :roll: ;
"jak ktoś wchodzi do nieznajomego miejsca /mieszkania, społeczności/ to NIE POWINIEN od razu rzucać gromy, wytykać na mieszkańców domostwa tylko obserwować i delikatnie WYSUWAĆ SUGESTIE co do możliwości zmiany behaviour'a";
strasznie nie lubię osób robiących wokół siebie "szum medialny", piszących wszystko to, co im ślina na język przyniesie :baby:
PS. Reportaż o "dziurawym" dziku raczej krwawy, wg. mnie zbyt nieetyczny by pokazywać /chodź sam chodziłem na naganki i nieraz nosiłem wypatroszone dziki/
"Niech odejdzie w spokoju".
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#20 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 23:23

Oj tam... przesadzasz :mrgreen: znaczy się z tym zamieszaniem Kasiam'a. Mnie to na swój sposób bawiło, muahaha... ehh, ostatnio mam dziwny humor :roll: I jakąś dziwną zdolność do offtopowania, hmm.

Co do brutalności - ciekawi mnie co by było gdyby, jak wspomniałem, zamiast Woyda był wilk ;-) jakbyście wtedy zareagowali? iMHO to ludzki czynnik wszystko psuje, nic więcej ( bez urazy do Woyda ;-) po prostu, jak też wspomniałem, taki wilk jest lepszym modelem... ). Nooo... ok, to jelito grube raczej mało smacznie wygląda - a potem jemy je jako kiełbaskę ]:D smacznego... :-? ( ps. uwielbiam kiełbasę )

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych