Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
317 odpowiedzi w tym temacie

#1 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 01 lipiec 2012 - 11:02

O to ja rozpoczne ten miesiąc:)
fotki z dzisiaj z czatowni,duzo maluchów sie kręci,zamiast kąpać się w poidle kąpia sie na daszku czatowni(resztki wody po deszczu)
nowy goście pod budą:)
1.
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika[/b]
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#2 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 01 lipiec 2012 - 13:08

3
Dołączona grafika
Chciałbym ponownie poruszyć kwestie lampy błyskowej. Od razu napiszę, że tu jej nie używałem. Sowy same siadały na drzewie, które znajdowało się blisko latarni oświetlającej drogę. Właśnie w tym miejscu pojawiła się moja wątpliwość. Skoro same pchają się pod latarnie to czy lampa im rzeczywiście szkodzi? Faktem jest, ze świeci ona jednostajnie i nie emituje tak mocnego światła jak błysk lampy, ale sam fakt rodzi wątpliwości. Padł kiedyś argument, że np: kot w nocy na chwilę ślepnie widząc nadjeżdżający samochód, a dopiero później ucieka. W nocy miałem podobną sytuacje (lampka rowerowa), ale w dzień reagował dokładnie tak samo i też na chwilę stawał mimo braku lampki. Jak na razie nie stosuje lampy i przemawiają za tym dwa argumenty: -zdjęcia z lampą wychodzą gorzej niż bez. -na razie nikt nie udowodnił że lampa szkodzi, ale co ważniejsze nikt też nie udowodnił, że nie szkodzi. Rano (3:40)zaobserwowałem matkę karmiącą młode na płocie metr nad ziemią. Specjalnie sprawdziłem jaki czas z tego "wyjdzie.". I przy ISO 800 i f5.6 wyszedł 3 s. Dodatkowo pogoda nie była idealna, bo była lekka mgła. Jutro jadę poobserwować ponownie płotek, ale myślę, że 3 s. bez ruchu są w stanie wytrzymać. Ma ktoś jakieś większe doświadczenie z tymi sowami? Chodzi o ich zachowanie, czy regularnie zwijają się o danej godzinie? I w jakim miesiącu jest największa szansa na spotkanie po wschodzie lub przed zachodem słońca. Pytam, bo teoretycznie najdłuższy dzień w roku już był. Na razie zaobserwowałem blisko mnie łącznie 5 par, z których dwóm przyjrzałem się bliżej. Jedna bardziej leśna ma pod dostatkiem myszy (cały czas piszczały i ciągle je spotykałem), a więc pokarmu i kończy polować dużo przed wchodem. uszatka bardziej "łąkowa" była opisana powyżej.
15s i statyw. Zdjęcie zrobiłem o 1:00 w nocy, albo nad ranem, jak kto woli :-)

#3 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 lipiec 2012 - 13:32

damian2000,
Światło świecące stale a błysk to dwie odmienne sprawy. Do światła świecącego światłem ciągłym wzrok się przyzwyczaja. Natomiast błysk z zaskoczenia oślepia. Jeżeli masz fotografować Sowy z lampą to tylko "siedzące" na gałęzi gdyż nawet jak oślepisz takiego osobnika to jego wzrok ma czas dojść do pełnej funkcjonalności bez, żadnej utraty zdrowia. Co innego "focenie" gdy ptak leci wtedy sam wiesz jakie może mieć to skutki.

Z drugiej strony, nie wiem jak to jest u sów ale u człowieka za utrzymanie równowagi odpowiada także słuch.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#4 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 lipiec 2012 - 14:34

Lipiec się zaczął nam bardzo upalnie, chyba trzeba się będzie przerzucić na focenie nocne, które jak u damian2000'a, może dać nadzieję na ciekawe spotkania ;-) Do siedzących sów to z pewnością lampa byłaby pomocna. Przy takich czasach to ptak z pewnością się poruszy a też nie ma co liczyć na kompletnie bezwietrzną pogodę. Powodzenia z tym płotkiem, przynajmniej wspinać się nie trzeba dla odpowiedniej perspektywy...

Z dzisiejszej wyprawy na derkacze za wiele nie udało mi się wynieść na karcie. Derkacz co prawda wyszedł na polankę ale za blisko mnie i tylko raz na niej zagościł. Robiąc wokół mnie kółka zebrał też rosę w sporej ilości.

4. Zmokła kura ;-)
Dołączona grafika

Pozdrawiam,
/v.

#5 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 14:59

Ja lipiec zaczynam z pustułkom ciągle drąże temat z tym ptakiem.
5
Dołączona grafika
6
Dołączona grafika
7
Dołączona grafika

#6 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 01 lipiec 2012 - 15:01

marianzzz1, Ostatnie najlepsze.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#7 kucharzewski (Piotr Kucharzewski)

kucharzewski
  • Lokalizacja:
    Olsztyn

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:12

monia77, 1 mimo że centralnie to plus za łagodność zdjęcia
damian2000, trudny temat podejmujesz, trzymam kciuki.
wwx, bardzo fajnie wyszła ta mokra kurka :)
marianzzz1, wszystkie trzy fajne ale dwa pierwsze niemal identyczne

8
Dołączona grafika

9
Dołączona grafika

10
Dołączona grafika

11
Dołączona grafika

#8 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:43

kucharzewski, U mnie poranek bardzo podobnie wyglądał.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#9 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 01 lipiec 2012 - 20:44

kucharzewski widzę taki burzowy klimat ;-)
kalinek123 zamiotłeś tym lisim portretem czerwca :-D Dlaczego nie dałeś go do tematu?

Skoro już mówimy kto miał jaki poranek to wstawię też swój :-P
12.
Dołączona grafika

Sorrki za tą winietę i bliki :roll:

#10 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 01 lipiec 2012 - 22:21

wwx, to dlatego się urwaliście z dudka ;-) .Brawo,udało się .

#11 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:25

pioterski, Dałem inne kadry do tematu,ale skro się podoba ten portrecik to też go dodam.Jeszcze raz dzięki.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#12 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 lipiec 2012 - 09:24

Tomek_K, z dudka urwaliśmy się bo nas wykończyła pogoda... i bardzo krótka piątkowa noc ;-) W samochodzie to ledwo dawałem radę ale trzeba było Jacka pilnować by nie przysnął i nie pojechał do Warszawy albo co. Derkacza próbowałem jeszcze wczoraj wieczorem wyciągnąć ale nawet się nie pofatygował w pobliże. Darł się tylko spod krzaków... Ale trzeba będzie nadal próbować, sprawdzić poszczególne rewiry. Łąki nie koszone od trzech lat, a i w tym roku chyba też nie będą, bo mokro tam jest. Dudki podejrzewam, że w tym tygodniu się wyprowadzą to nie będą już kusić i z Jackiem obczaimy co i gdzie.

Pozdrawiam,
/v.

#13 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 lipiec 2012 - 12:37

wwx, żartowałem oczywiście.Pogoda dała popalić,na drugi dzień ledwo wypatrywałem dudka.Dobrze,że Jacek zostawił zapałki to mogłem sobie w oczy w postawić ;-) .

Żeby nie było OT,ode mnie dudzio .


13.
Dołączona grafika


Damian,fajne spotkanie.Spróbuj może namierzyć miejsce gdzie poluje.Dzień jeszcze na tyle długi,że może wyleci wcześniej żerować.Jeśli ma młode i jeszcze karmi to szanse są duże.

#14 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:03

Tomek_K, hehe, Ty tu sobie żartujesz a ja to się ledwo z klamotami do domu zawlokłem... Omal na schodach wejściowych nie zasnąłem ;-) A w niedzielę z rana to tylko głośne derkanie od czasu do czasu tuż za plecami utrzymywało poziom adrenaliny i nie pozwalało oddać się w objęcia Morfeusza.
Młodego udało się pstryknąć?

#15 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:13

Młody nie wyszedł na czystą pozycję ,trzymał się góry cały czas.Raz usiadł na patyku i był karmiony,ale akurat przysnąłem,jak się ocknąłem to już było po jabłkach .Ten tydzień to już ostatni gwizdek,na jakieś fajne ujęcia,także jak macie czas to warto pojechać.

#16 masterkey

masterkey
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:21

Lipiec zaczął się pracowicie, szczególnie sowa, dudek ale najbardziej podoba mi się pustułka brawo marianzzz1

Ode mnie, poprawiam Czaplę ...zawsze coś nie tak
14
Dołączona grafika
15
Dołączona grafika
16 i taki ... Trzciniak?
Dołączona grafika

pozdrawiam

#17 dorota80

dorota80
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Lokalizacja:
    Augustów

Napisano 02 lipiec 2012 - 15:28

17. Dołączona grafika

#18 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 02 lipiec 2012 - 18:33

Dudkow gratuluje - dorota80 - piekny w locie

18. Zasadzalem sie na niego caly weekend, znam jego teren polowan, zwodzil mnie caly czas i nie moglem go lepiej chwycic..........

Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#19 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 02 lipiec 2012 - 19:53

Wybrałem się dzisiaj na bociany i przy okazji spotkałem młodego liska.Czy to możliwe by "moje" lisiaki opuściły norę i poszły w świat?
19.
Dołączona grafika
20.
Dołączona grafika
21.
Dołączona grafika
22.
Dołączona grafika
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#20 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 02 lipiec 2012 - 21:46

kalinek123, Twoje niedoliski juz dawno powinny opuscić pobliże nory i pójść w świat :-P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych