Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

KOKO EURO SPOKO -- reakcja świata!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 diablo_luk

diablo_luk
  • Małomówny
  • 48 postów
  • Lokalizacja:
    Józefów

Napisano 09 maj 2012 - 12:41

Nie wiem jak wy ale moja byl taka sama

KOKO film

#2 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 09 maj 2012 - 12:55

diablo_luk, filmiki posklejane z sieci... Jak dla mnie dno, nie powiem sam się uśmiałem jak pierwszy raz usłyszałem, ale po przeanalizowaniu wszystkiego dla mnie jest ok ;-)

Może warto przeczytać?
http://www.muzycznas... ... 59-5-dowod
Patryk, Pozdrawiam

#3 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 09 maj 2012 - 13:06

diablo_luk,
Lepiej niech stare kobiety śpiewają niż pseudo muzycy typu:
gabriel fleszar, wiśniewski i inne beztalencia polskiej sceny muzycznej, których głos jest modulowany komputerowo przy pomocy pluginów typu auto-tune czy też colemony melodyny. Większość tych "śpiewaków mają podobny wokal.
Zresztą jeżeli ktoś ma choć troszkę pojęcia o muzyce to wie o czym piszę.

Wrócę jeszcze do tej melodii. Moim zdaniem "ko ko ko" wpada w ucho jest dobrze zaśpiewany jedynym mankamentem jest tekst piosenki, którego obcokrajowcy i tak nie zrozumieją.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#4 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 09 maj 2012 - 16:21

Dla mnie jest to próba skopiowania sukcesu - zresztą udana, rosyjskiego zespołu jakichś tam Babuszek, które wystąpiły czy tez mają wystąpić na konkursie Eurowizji (przepraszam, za "jakichś tam", ale nie pamiętam nazwy). Tak to się kończy jak się nie chce płacić za "dzieło". Myślę, że PZPN mógł ogłosić konkurs na hymn, za który zapłaciłby należyte wynagrodzenie i być może mielibyśmy hymn, który śpiewany/grany byłby w Europie, a tak mamy pseudo folk. Jakoś śmiać mi się chce jak pomyślę sobie o falującym stadionie śpiewającym "Koko Euro spoko". Mnie się nie podoba i tyle w temacie.

...Moim zdaniem "ko ko ko" wpada w ucho jest dobrze zaśpiewany jedynym mankamentem jest tekst piosenki, którego obcokrajowcy i tak nie zrozumieją.

kulek855, i tu jest problem. Obcokrajowcy ani nie zrozumieją tekstu, ani melodia nie wpadnie im w ucho, a jedyne co zapamiętają to starsze Panie w strojach i chustach na głowach jak za króla "świeczka". Przypomniał mi się film z serii "Sami swoi" (chyba trzecia część "Kochaj albo rzuć") i scena rodzinnej fotografii z traktorem, pożyczonym małym fiatem, telewizorem w oknie i...rodziną Kargulów podobnie ubranej do zespołu "Jarzębina" ;-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#5 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 09 maj 2012 - 17:19

Piosenka nie jest tragiczna. Wpada u ucho, melodyjna, taki wiejski klimat.... ale do cholery nie do śpiewania na stadionie przez tysiące osób! :mrgreen: Na wiejskim festynie ok, ale na stadionie to niestety tragedia. Zgadzam się z Arkiem

Moim zdaniem już lepszym utworem by była piosenka zespołu POparzeni kawą trzy, pt "PIłkarska", ale to tylko mojee zdanie i nie kazdy moze sie z tym zgadzac :-P

#6 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 09 maj 2012 - 17:46

Ta piosenka jako hymn Euro 2012 to kpina i kompromitacja Polski. Taką piosenkę można sobie śpiewać na weselu do kotleta co najwyżej. Polacy widocznie bardzo chcą (wprawdzie nie wszyscy), by Europa postrzegała Polskę jedynie jako wiejski skansen, rezerwat przyrody i zasób taniej siły roboczej.

#7 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 09 maj 2012 - 18:35

Animus, ale to nie jest hymn Euro 2012, hymnem jest inna piosenka wybrana przez UEFA, a to jest hymn polskich kibiców, wybranych przez NICH samych, głosowałeś? pewnie nie, więc pretensje tylko do siebie ;-)
Patryk, Pozdrawiam

#8 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 maj 2012 - 18:38

Animus, na czym ta kompromitacja miałaby polegać? Mistrzostwa w piłce kopanej to masowa impreza nie mająca nic wspólnego z kulturą wysoką.

Piosenka jest tak samo dramatyczna jak oficjalna piosenka turnieju (Oceana, coś tam coś tam) albo przebój Shakiry z mistrzostw świata w Afryce. Taka sama intelektualna młocka, tylko gatunki inne ;-)
Że nie wspomnę o prawdziwych kibicowskich "przyśpiewkach", jakie słyszy się nieraz w okolicach naszych stadionów, czyli kogo "j****", a kto "k****"

Jeśli coś przywodzi na myśl zaściankowość naszego kraju to już prędzej rozpalone dyskusje na temat piosenki, niż ona sama.

#9 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 09 maj 2012 - 18:43

Monastor, to coś tam coś tam, to "Endless Summer - Oceana" ;-)
Patryk, Pozdrawiam

#10 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 09 maj 2012 - 18:47

Proponuję nie przejmować się tym co sobie Europa o nas pomyśli ponieważ to dowód na olbrzymie Polskie kompleksy.
Jesteśmy dużym narodem i nie możemy robić nic pod kątem podobania się czy nie Europie.
Tak wybrano w jakimś tam konkursie i cześć.
taki nasz polski wybór i nic nikomu do tego...
Jak się "europejczykom " nie podoba to niech nie słuchają..
inna sprawa to sam wybór ..czy był słuszny czy nie....
De gustibus non est disputandum
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#11 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 maj 2012 - 18:48

hymnem jest inna piosenka wybrana przez UEFA, a to jest hymn polskich kibiców,

eeeeee chyba piosenka polskiej reprezentacji.

albo przebój Shakiry z mistrzostw świata w Afryce.

A mi piosenka Shakiry mile się kojarzy z pobytem w Afryce.
Wojtek

#12 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 09 maj 2012 - 18:48

PatrykGala, nie wiem, w teledysku jest jakaś tam jamajska plaża i tekst jakich każdego lata jest zatrzęsienie w radiu. Przyśpiewka, którą za rok mało kto będzie pamiętał. Zresztą nawet teraz się nie wyróżnia.


albo przebój Shakiry z mistrzostw świata w Afryce.

A mi piosenka Shakiry mile się kojarzy z pobytem w Afryce.

I dobrze, bo o to chodziło. Ale ogólnie rzecz biorąc (pomijając sam warsztat wokalny), nie ma w niej nic specjalnego. Jest prosta, rytmiczna, chwytliwa, wpada w ucho... a czy to "koko koko", czy "waka waka" to już naprawdę bez różnicy :lol:

#13 BialyRybnik

BialyRybnik
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Lokalizacja:
    Rybnik

Napisano 09 maj 2012 - 19:16

Ja na pewno jestem za tym, że lepsze to niż miałby to śpiewać jakiś Mezo, Feel, Doda i nie wiadomo co tam jeszcze. Wszyscy narzekają, a znając życie zaśpiewają to raz na jakimś festynie i tyle po hymnie będzie.

Poza tym to Polacy strasznie lubią narzekać i się na dodatek tym chwalić. Jak w Austrii na euro szli na stadion przez pole to nikt się tam tym nie chwalił. A Polak to się wszystkim pochwali za granicą :/

P.S. No i pamiętajcie, że my (naród) wybraliśmy tą piosenkę ;)

#14 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 09 maj 2012 - 19:37

. a czy to "koko koko", czy "waka waka" to już naprawdę bez różnicy :lol:

Jaki kraj taka Shakira :mrgreen: Ale mi tam się akurat ta waka waka, podoba :lol: w szczególności teledysk jak Shakira tanczy :mrgreen:

#15 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 09 maj 2012 - 19:46

O rany :shock: Nawet tutaj się to pojawiło :mrgreen:

Chciałbym, żeby nasi piłkarze grali z takim entuzjazmem i pewnością siebie, z jaką te kobitki zaśpiewały tą piosenkę :-)

P.S.
Babinka na końcu w okularach musiała brać coś przed występem :punk:

#16 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 11 maj 2012 - 20:38

..a wiecie Wy gdzie leży miejscowość Kocudza skąd pochodzi zespół "Jarzębina"..?
a na przepięknym Roztoczu gdzie można oddychać czystym powietrzem i gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie i gdzie gryka jak śnieg biała...... zapraszam z aparatem...
tam ludzie normalni i nie patrzą wilkiem na przyjezdnego...
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#17 Norbius

Norbius
  • Użytkownik
  • 2121 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 maj 2012 - 20:57

Na początku się śmiałem ale teraz uważam, że utwór jest zajebisty :mrgreen:

W tygodniu w pracy z ciekawości słuchaliśmy kilku oficjalnych utworów innych narodowych reprezentacji....i wiecie co? Stwierdziliśmy że KOKO wypada na ich tle najlepiej pod względem rytmu i "bujania" ;) Nie wsłuchiwaliśmy się w teksty (zresztą mało nas interesowały, tak samo jak mało będą interesowały obcokrajowców), ważny był "feeling" :mrgreen:

#18 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 13 maj 2012 - 19:54

Ja mam tak:
i tak
Ale ja się nie znam :-/

#19 Monastor

Monastor
  • Lokalizacja:
    Szczecin/Poznań

Napisano 13 maj 2012 - 21:23

szycho, takie to już mamy paradoksy, że jak tępa melodyjka przychodzi z zagranicy, to wszystkim się podoba ( ), a jak od nas to biadolimy :-P

#20 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2012 - 08:37

Monastor, jakie tam paradoksy. Słaba jest i już - moim prywatnym zdaniem. Nie będę sobie tłumaczył, że w sumie jest ok bo wpada w ucho, że po 4 piwie będzie nice. Dla mnie jest słaba i już. Alternatywy nie ma. Za sztandarowym hymnem Juliana też nie przepadam.





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych