Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Pogórze Strzyżowsko - Dynowskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 24 listopad 2011 - 20:44

Mam zaszczyt wstawić jako pierwszy fotki z tego Pogórza w osobnym wątku. :-)
Okolice Kołaczyc:
1
Dołączona grafika
2
Dołączona grafika
3
Dołączona grafika
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#2 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 24 listopad 2011 - 21:02

Vulpes, piękna jesień na tych zdjęciach :thumbsup:

#3 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 24 listopad 2011 - 21:50

Piękna, piękna ale chyba trochę za ciemne te zdjęcia.

#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 25 listopad 2011 - 11:30

Rozjaśniłem nieco. :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 25 listopad 2011 - 11:38

Vulpes,

2. Ładne ale balans bieli bym inaczej ustawił. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#6 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 25 listopad 2011 - 12:19

Vulpes,

2. balans bieli bym inaczej ustawił. :-)

Tzn. jak? Ostatnio męczę się na laptopie i nie widzę dobrze kolorów. ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#7 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2011 - 12:38

mz z WB jest wszystko w porządku, wygląda na fajne ciepłe późne popołuniowe światło, ale faktycznie i ja widzę to cały czas trochę za ciemno ... :-)
niemniej kadry i okoliczności przyrody piękne

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 25 listopad 2011 - 13:01

emwi, to było ciepłe poranne światło. :-D :beer:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2011 - 17:26

poranne

:-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 25 listopad 2011 - 18:34

poranne :-)

Popatrzyłem w exify - fotki wykonane między 7 a 8 rano. A więc rano. :-D
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 25 listopad 2011 - 21:59

Vulpes,

2. balans bieli bym inaczej ustawił. :-)

Tzn. jak? Ostatnio męczę się na laptopie i nie widzę dobrze kolorów. ;-)


Ustawienie balansu każdy zazwyczaj robi tak aby było ładnie.. :-)

Osobiście troszkę uczulony jestem na zbyt dużą ilość "ciepła" na zdjęciu a to z powodu mojej puszki gdyż za bardzo mi podbija temperaturę barw.
Dlatego napisałem taki komentarz. :-)

Pozdrawiam.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#12 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 26 listopad 2011 - 10:05

Vulpes ...świetne....
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#13 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 26 listopad 2011 - 10:11

Vulpes - bardzo fajny temat założyłeś :-) Nie znam jeszcze tych terenów, ale z Twoich fotografii - bardzo ładnych moim zdaniem- wynika, że to całkiem atrakcyjne okolice. Podobają mi się te widoki :-)

#14 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 26 listopad 2011 - 12:16

Podobają mi się te widoki :-)

Typowe widoki dla całego Pogórza Karpackiego. :-) Sporo tu takich miejsc, tylko zbyt często przeszkadzają druty i rozproszone po wzgórzach zabudowania.
4
Dołączona grafika
5
Dołączona grafika
6
Dołączona grafika

Na ostatnim po lewej Kołaczyce, jeszcze na Pogórzu Strzyżowskim, dalej graniczna dolina Wisłoki, za którą jest już Pogórze Ciężkowickie z widocznym tutaj najwyższym jego wzniesieniem - Liwoczem (562 m n.p.m).
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#15 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 28 listopad 2011 - 16:48

Vulpes, dobrze, że założyłeś ten wątek. w końcu Pogórze Strzyżowskie to bardzo rozległy teren i z racji, że kilku użytkowników tu foci pewnie się rozwinie. sam kiedyś miałem zamiar to zrobić ale się nie zdecydowałem.
Ja też z Pogórza Strzyżowskiego to wstawię taki wschód (okolice Wielopola Skrz):
7.
Dołączona grafika

#16 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 28 listopad 2011 - 19:04

Vulpes - doskonale Cię rozumiem w kwestii zabudowań, drutów oraz innych przeszkadzajek w kadrze :-) Też często borykam się z tym w moich okolicach. Ale jak widać, doskonale radzisz sobie z tym problemem. Kolejną serię uważam za równie dobrą jak poprzednia :-)

Dratwa - też bardzo ładny kadr, przedstawiający nieco inny aspekt uroku tych terenów :-)

#17 emwi

emwi
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 listopad 2011 - 19:09

Dratwa, Vulpes, więcej proszę :-)

X-T3, X-T20, X-M1, K-5 IIS, S5 PRO i pleśniaków garść, szklarni nie ogarniam
 


#18 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 29 listopad 2011 - 06:47

Dratwa, ładny wschód! Jodły, poranna mgiełka, lesiste wzgórze w dali... jak to na Pogórzu. :thumbsup:
emwi, postaramy się. Musimy się tylko wcześniej z Dratwą umówić na małe :beer: :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#19 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 14 maj 2012 - 16:58

Jestem zmuszony zrobić małe sprostowanie. IS usunął mi nr 7 z poprzedniej strony, więc wstawiam jeszcze raz aby było wiadomo czego dotyczą powyższe wpisy:
7.
Dołączona grafika

a skoro nikt nic nie dodaje od wielu miesięcy spróbuję odświeżyć wątek:

8.
Dołączona grafika

#20 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Użytkownik
  • 1290 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 14 maj 2012 - 21:17

Dratwa, ładne fotografie , tereny bliższe ukształtowaniu mojej okolicy czyli góry i pagórki :) Stawiałbym na 1 z serii.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych