Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

MASAKRA PTAKÓW...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 27 sierpień 2010 - 13:55

Zamieszczam dosyć ciekawy materiał dla ptasiaży do przeczytania...

1
Dołączona grafika

2
Dołączona grafika

#2 Birdwatcher

Birdwatcher
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Radzymin

Napisano 27 sierpień 2010 - 20:46

to jest masakra, znana i niestety nikt nie reaguje...

a to ze ślimakiem - sorry nóż mi się otwiera...
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 i pożyczane od kogo się da body do niego.

#3 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 27 sierpień 2010 - 21:18

nie ma się więc co dziwić że ptaków coraz mniej....jak tu takie barbarzyństwo

#4 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 28 sierpień 2010 - 05:40

dla ptasiaży

oj mysle ze to powinno trafic do kazdego czlowieka, nie tylko przyrodnika.
brak slow....
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#5 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 28 sierpień 2010 - 07:16

Dla mnie równie z to jest barbarzyństwo. Bo jak to inaczej nazwać?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#6 Birdwatcher

Birdwatcher
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Radzymin

Napisano 28 sierpień 2010 - 13:28

na szczęście nie tylko przyrodnicy takie pisma kupują:))
tyle, że 'Nieznany Świat' jest niestety wśród pospólstwa nieznany...
dziś przeczytałam artykuł w oryginale...

ponownie się wkurwymoderowano... przepraszam za słowo. Ale wolę krótko i zwięzłowato.

idę poobserwuję pleszki... które lada moment wylecą z mojego ogrodu...tylko czy dolecą.
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 i pożyczane od kogo się da body do niego.

#7 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 29 sierpień 2010 - 12:11

'Nieznany Świat' jest niestety wśród pospólstwa nieznany...


Zapewne dlatego, że częściej można w nim znaleźć stek bzdur wyssanych z palca, niż coś wartościowego.

Jeśli chodzi natomiast o ptasie masakry..
W Afryce strzela się do bocianów na przelotach, we Francji do dziś przysmakiem są ortolany, etc. etc..
Z jednej strony mamy prawo, mniej lub bardziej restrykcyjne, mniej lub bardziej egzekwowane.. Z drugiej całe rzesze ludzi, dla których strzelanie to sport, a ptak na przelocie to po prostu inny gatunek kury, czy indyka, który szybciej z podwórka ucieka, ale za to może i smakuje lepiej..
Niestety.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#8 Birdwatcher

Birdwatcher
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Radzymin

Napisano 29 sierpień 2010 - 18:39

Saint... widzisz... dla Ciebie to jest wyssane z palca bo się tym nie interesujesz.
Ja w tym troszkę siedzę i nie są to bzdury.
Racz nie wypisywać dyrdymał jak się na czymś nie znasz:) no i zależy co dla Ciebie jest WARTOŚCIOWE:)

Właśnie tak na to pismo reagują ludzie, którzy o tym co się tam dzieje zielonego pojęcia nie mają...

nie krytykuj jak nie znasz.

przepraszam za offtop - ale nie lubię takiego typu ignorancji.

e.o.t.


Co do ptaków masakrowanych corocznie. Sprawa stara jak świat.
Kiedy byłam mała zwykłam zbierać różne wycinki z gazet... znalazłam kilka artykułów o rzezi ptaków na południu. Szkoda tylko, że do tej pory w tej kwestii tyle różnych zespołów ludzi reagowało a nic z tym nikt nie robi...
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 i pożyczane od kogo się da body do niego.

#9 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 29 sierpień 2010 - 20:30

takiego typu ignorancji.


Raczej politowania dla bełkotu, który stoi milę za paranauką - nie mówiąc już nawet o prawdziwej nauce.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#10 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 29 sierpień 2010 - 21:00



http://www.youtube.com/watch?v=AtT7bbuH4ds
... re=related
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#11 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 30 sierpień 2010 - 07:23

filmy porażające...i pomyśleć że człowiek już szykuje dla ptaków nowe budki na sezon, na zimę gromadzi zapasy dla sikor i innych maluchów a gdzie indziej potwory w ludzkich skórach walą ze śrutówek do wszystkiego co lata...co za ironia

#12 Birdwatcher

Birdwatcher
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Radzymin

Napisano 30 sierpień 2010 - 07:39

takiego typu ignorancji.


Raczej politowania dla bełkotu, który stoi milę za paranauką - nie mówiąc już nawet o prawdziwej nauce.


w każdej zaręczam gazecie znajdziesz godny politowania bełkot.

Kimże jesteś żeby się nad ową pozycją litować? Wybornym znawcą?

tymże wywodzikiem kończę wypowiedzi na temat gazety gdyż dalsza polemika sensu nie ma jeśli ktoś widzi tylko swój punkt widzenia ciekawe na czym oparty:)

EOT zupełny.

Marcin STFN, jakiej kategorii są filmiki? Jak bardzo hardcore to ja z rana dziś delikatna jestem i boję się zwyczajnie otwierać.Pozdr:)
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 i pożyczane od kogo się da body do niego.

#13 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 30 sierpień 2010 - 12:49

Birdwatcher, filmiki delikatne ale smutne :cry:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#14 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 30 sierpień 2010 - 13:18

poziom dyskusji nie ma co. Czemu ma służyć ten topic nie wiem. Poziom tekstu delikatnie mówiąc tez nie najwyższych lotów. Ani gazeta ani tekst nie robi na mnie wrażenia a tym bardziej wypowiedzi co niektórych.

Jak dla mnie temat do wymoderowania. Z takimi tematami i sposobem głoszenia swoich prawd niedługo uplasujemy się w ścisłej czołówce forum o przyrodzie , które zakładają dzieci neostrady.

Ludzie trzymajcie poziom na forum, nie róbcie jaj i pośmiewiska.

To na pewno przez pogodę, tak tak to pogoda.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#15 Birdwatcher

Birdwatcher
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Radzymin

Napisano 30 sierpień 2010 - 13:27

Qelka, masz rację. Niepotrzebnie zniżyłam się do poziomu... nieważne.



Pozdrawiam:)
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 i pożyczane od kogo się da body do niego.

#16 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 30 sierpień 2010 - 14:23

Rzeczywistość jest taka że 95% fotografów amatorów nie interesuje los ptaków które fotografują ani tym bardziej ssaków nie wspomnę już o ochronie przyrody w jakikolwiek sposób...celem jest sfotografować gatunek (najlepiej zagrożony lub bardzo rzadki), wystawić zdjęcie na 5 forach, zebrać pozytywne wypowiedzi kolegów (tzw.elita), nie daj boże krytykę jakąś i nic poza tym...następny dzień nie ważny...ptak nie ważny, ważny natomiast wykonany slajd, sprzęt, szkło itp...Nie oszukujmy sie taka jest rzeczywistość, zresztą każdy dokładnie wie jak jest....

Jeżeli chodzi o gazetę to oczywiście NIEZNANY ŚWIAT - fantazy,bajki, wiadomo...ale niestety temat zabijania ptaków znany od dawna nie z tego artykułu...znają go dokładnie nasi ornitolodzy i ptasi amatorzy zapaleńcy...

Cytuję znanego Polskiego badacza ptaków-ornitologa " nie ma najmniejszego sensu wystawiać budek lęgowych przez ludzi czy dokarmiać ptaków zimą jest to zupełnie bez sensu skoro i tak wszystkie giną na przelotach....stacja ornitologiczna w Gdańsku wie to doskonale...pytanie do nich: gdzie są setki tysięcy zaobrączkowanych ptaków w Polsce - co roku nowe obrączkowania a info powrotne o ptakach 3%"
Pozdrawiam

#17 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 30 sierpień 2010 - 16:53

Birdwatcher - zniżyłaś się do poziomu? Ekhm.. litości..
A już chciałem Ci wytłumaczyć, dlaczego uważam Nieznany Świat za dno, oraz na jakiej podstawie wyciągam takie, a nie inne wnioski o tym 'czasopiśmie".
Aczkolwiek dyskutant z Ciebie marny, stąd nie widzę dalszego sensu w kontynuowaniu tego wątku.

Birkof, pierwszy akapit Twojego posta - druzgocąca prawda o tym, czym stała się fotografia przyrodnicza.. niestety, ale masz całkowitą rację. Pozostaje pytanie - czy da się zrobić cokolwiek, by ten typ fotografii nierozerwalnie łączył się z promowaniem zdroworozsądkowej ochrony przyrody i szacunku do natury?

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#18 Birkof

Birkof
  • Użytkownik
  • 615 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Turek

Napisano 30 sierpień 2010 - 18:57

Saint, cieszę się że żyją jeszcze ludzie stojący po tej samej stronie barykady :zdrowko:

#19 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 30 sierpień 2010 - 22:47

Qelka .poziom dyskusji jest jaki jest i...tyle
ale problem jest i to poważny i to że jest Ci obojętny to Twoja sprawa ...choć odnoszę wrażenie że tak nie jest gdyż w takim przypadku (obojętny temat) nie zabierałabyś głosu...
Mnie to intryguje ponieważ fotografia przyrody moim zdaniem jest tożsama z miłością do przyrody...
Nie rozumiem na przykład szumnych fotografów którzy chwalą się fotą jednocześnie informując że dany koziołek już jest do odstrzału...nie łatwiej byłoby robić foty w ubojni i zdjęcia zamieszczać na jakimś "forum mięsnym"
Nie sądzę żeby wątek ten należało skasować z tej prostej przyczyny że jest on bezpośrednio związany z przyrodą a forum traktuje o fotografii przyrodniczej właśnie...
i jest z pewnością ciekawszy od futurologicznych marzeń sprzętowych... ;-)
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#20 ricosz

ricosz
  • Użytkownik
  • 2758 postów
  • Lokalizacja:
    Łuków

Napisano 30 sierpień 2010 - 23:20

Pierwszy raz o masakrach ptaków na południu Europy słyszę, ale jeśli to prawda, to mi się to normalnie w pale nie mieści! :shock: Sumienie mnie gryzie jak pająka w domu zadepczę czy muchę utłukę, a tu takie pogromy.
Żadnego szacunku dla życia. Coś strasznego. Gdyby nie groźba sądu i więzienia zapewne strzelaliby do siebie nawzajem.

Canon SX10 + Raynox DCR-250 + dyfuzor






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych