Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Bóbr - Castor fiber


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
596 odpowiedzi w tym temacie

#41 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 lipiec 2007 - 08:13

Gratuluję spotkania, ja specjalistą nie jestem, ale też miałem podejrzenie, że to raczej bóbr niż wydra :-)

#42 michal

michal
  • Lokalizacja:
    Leśnica

Napisano 04 lipiec 2007 - 20:44

choć żadnych jego budowli w okolicy od jakiegoś czasu nie widać, o niczym to nie świadczy

ale może troche pomóc np. w takiej sytuacji.

poprostu migracja

może być migracja :-D
:idea: to bóbr
POZDRAWIAM Optyka CANON+Benro KB-2

#43 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 06 październik 2007 - 20:05

długo sie zastanawiałem , czy wstawić fotę i sie pochwalić spotkaniem nad Wisełką .
miałem go w dobrym świetle ranka , ale widoczność była kiepska przez drzewo , jadł sobie gałązki, strzeliłem trzy foty i postanowiłem obejść z drugiej strony drzewo , nawet nie zareagował ! , jakby mnie nie widział ! ( słaby wzrok ), jednak gdy do szczęścia dobrego kadru ostał jeden krok - trzask zrobiła gałązka pod nogą ! i kiszka po bobrze !
liczyłem na to ,że sie jeszcze rano spotkamy , a tu ślad zaginął ! , dopiero dzisiaj przypomniały o sobie , bo przedzierając się prze krzaczory zauwazyłem świeże żerowisko! są!!! i znalazłem dwa miejsca - wyślizgane przez ogony gdzie wchodzą do wody , może uda sie podejść tym bardziej ,że nabyłem siatkę maskującą :lol:


8.
Dołączona grafika

#44 marcinn29

marcinn29
  • Lokalizacja:
    Olsztyn/Iława

Napisano 07 październik 2007 - 17:05

Sztuka, jest sztuka - liczy się obcowanie z naturą - gratuluje spotkania.

#45 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 październik 2007 - 20:00

Po perspektywie domyślam się że robiłeś zdjęcie z dość dużej wysokości. Co prawda zdjęcie można co najwyżej zaliczyć do dokumentacyjnych, ale najważniejsze to samo spotkanie. Teraz wiesz gdzie możesz je spotkać i wykonać dużo lepsze ujęcie. Gratuluję spotkania.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#46 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 07 październik 2007 - 21:12

marcinn29
oczywiście ,że cieszę sie takiego spotkania ,
a propos Bieszczad - znam miejsce , gdzie - mając przyzwolenie władz miejscowych , można obserwować do bólu , rodzinę , która wybudowała całe grodzisko ! i to jakie ! z fosami , spietrzając wodę o jakieś 1,5 metra !
teraz pomyslałem ,że warto by sie było zasadzić cichutko w nowym rocku :lol: .
tam mogą być foty !
chemiku ;-) , gratuluje spostrzegawczości , a może raczej otrzaskania !
to bardzo wysoko robione , ze skarpy , niestety powiekszone :-(
ale mam nadzieję , jeszcze w tym roku może .
pozdrawiam

#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 październik 2007 - 07:51

Gratulejszyn spotkania! a teraz poprzeczkę wyżej i czekam na lepszą fotkę ;-)

:ninja:


#48 Fotomaniak

Fotomaniak
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze (Węgrów)

Napisano 14 kwiecień 2008 - 15:58

Zgodnie z obietnicą postanowiłem się przedstawić ;-) Mało kto mnie tutaj jeszcze pewnie zna, ale najwyższy czas to zmienić.

Nazywam się Adam Kłos. Fotografią zajmuje się od ok. 4-5 lat (czyli w sumie 1/4 mojego życia). Pracuje w systemie Canona. Obecnie mieszkam na Mazowszu, gdzie na bobrowe klimaty i szanse na ich spotkanie nie można za bardzo narzekać ;-). Ale może inni mają na ten temat inne zdanie.

Pewnego dnia wybrałem się na wycieczkę rowerową nad rzekę (konkretnie Liwiec). W pewnym momencie zauważyłem bobra w genialnej sytuacji. Pięknie oświetlonego przez zachodzące słońce. Jednak jak to często bywa, wtedy kiedy trzeba nie ma się aparatu pod ręką. Powracałem w to miejsce 4 razy, z których 3 razy spotkałem te przemiłe stworzenia. Uwielbiałem je obserwować. Rodzinne czyszczenie ;-), ich posiłki. Zdawało się nawet, że one przyzwyczaiły się do mnie. Pozwalały mi przesiadywać na drugim brzegu rzeki w odległości ok. 6-10metrów. W takiej sytuacji powstawał plan zdjęć. Za 3 razem udało mi się chyba osiągnąć, to co zamierzałem. Największy problem to jednak światło. Bobry, jak już było to wspominane pojawiają się zazwyczaj +/- godzinę przed zachodem a w tym wypadku żeremie było całkowicie zaciemnione. Stąd zdjęcia przy ISO w okolicy 800-1000. Mimo wszystko sprzęt mnie nie zawodził i mogłem uwiecznić dokładnie to co chciałem. Nie są to idealne zdjęcia, ale wydaje mi się, że warto się nimi podzielić.

Co do maskowania...o którym była mowa. Bobry są bardziej czujne na gwałtowne ruchy. Często wystarczy jedynie ubranie maskujące, czasami warto zasłonić się gałązkami (ale później dziękując za sesje należy im je oczywiście zostawić do zjedzenia :-D ). To dość wymagający temat. Nie polecam go nikomu, kto nie zamierza leżeć w błocie. Te zdjęcia wymagały trzymania i podpierania się jedną ręką w rzece. Ogniskowa to ok. 300mm (z przelicznikiem 480mm), f/4. A reszty nie zdradzę ;-) Oczywiście żartuje. Zainteresowanym powiem, co pamiętam.

Nie jest to rewelacja, ale zachęcam do obejrzenia i wypowiedzenia się na ich temat.
9.
Dołączona grafika

10.
Dołączona grafika

Z tych sesji jest jeszcze wiele innych zdjęć, ale te może później. Pozdrawiam
Adam Kłos "Fotomaniak"

#49 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:13

Fotomaniak, fotki numerujemy zgodnie z numeracj w WĄTKU - twoja 1 powinna mieć numer 9 ;-)
Fajne spotkanie, fajne fotki :-)

:ninja:


#50 Fotomaniak

Fotomaniak
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze (Węgrów)

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:29

Już zmieniłem. Troche czasu minie zanim przywyknę do tutejszych zwyczaji ;-)
Adam Kłos "Fotomaniak"

#51 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:45

Troche czasu minie zanim przywyknę do tutejszych zwyczaji

Teraz przynajmiej mozna ocenić ;-) ...sytuacyjnie ciekawe ,widać że zajety był swoimi sprawami trochę nieuczesany i mokry ten boberek :mrgreen: Jak dla mnie kadry są w porządku .
W exifie wyczytalem :Czas ekspozycji: 0.004
Wartość przysłony: 4
Program ekspozycji: 3
Czułość ISO: 500
Czas otwarcia migawki: 7.96579
Przysłona: 4
Korekta ekspozycji: -1
Lampa błyskowa: 16
Ogniskowa: 300
Lampą po oczach ? he he he ........ :hihi:

#52 Fotomaniak

Fotomaniak
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze (Węgrów)

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:06

Obraziłeś mnie tym postem ;-) hehe Dla mnie lampa w fotografii przyrodniczej nie istnieje. Nawet jej nie otwieram. Czytałem Exifa i wiesz co... że lampa 16, to może to być liczba przewodnia wbudowanej lampy. Ale dalej powinieneś znaleźć coś w stylu: "flash: off" ;-) więc niestety błąd ;-)

PS Z lampą nie używałbym ISO 500 :-) zaszumiałoby.
Adam Kłos "Fotomaniak"

#53 Magnum43

Magnum43

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:09

Mam nadzieję że odczytałeś żart właściwie :russian:

#54 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:14

Fotomaniak, ładny ten boberek :-P Wczoraj słyszałem że mamy w kraju też bobry kanadyjskie. Podobno sa mniejsze i brązowe? Słyszeliście coś o tym?
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#55 Fotomaniak

Fotomaniak
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze (Węgrów)

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:15

Magnum43, no jasne ;-) dobrze czasami pożartować ;-)

Marcin STFN, mi akurat nic o tym nie wiadomo. Ale fajnie byłoby rozwinąć ten wątek ;-)
Adam Kłos "Fotomaniak"

#56 grabeer

grabeer

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:21

Fotomaniak, kolega z sąsiedzkich terenów ;)
kiedyś może z Zubrem w reku zapolujemy na bobry hihihi
pozdr

#57 Fotomaniak

Fotomaniak
  • Małomówny
  • 5 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowsze (Węgrów)

Napisano 14 kwiecień 2008 - 18:34

grabeer, Czemu nie ;-)
Adam Kłos "Fotomaniak"

#58 Hunt

Hunt
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 14 kwiecień 2008 - 19:23

Fotomaniak, pozostaje mi tylko gratulować udanych zdjęć brawo ;-)
Jakiś Canon jakieś szkła...

#59 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 14 kwiecień 2008 - 19:32

Do Węgrowa mam niedaleko :lol:
Bardzo fajne boberki.
Podziwiam i gratuluję.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#60 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 14 kwiecień 2008 - 19:37

Piękne zdjęcia. Temat wymagający, ale i efekty niezłe. Czekam na kolejne odsłony :-D
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych