Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Wyprawa nad Biebrzę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#141 zimen (Grzegorz)

zimen
  • Lokalizacja:
    Oleśnica

Napisano 30 marzec 2013 - 00:31

no to proponuje spotkanie! Bede wraz z bratem od 27.IV do 6.V, chętnie wymienię się informacjami i porozmawiam o miejscówkach !!

#142 cervus

cervus
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 30 marzec 2013 - 10:27

Konkretnie nie jadę za konkretem;) To mój pierwszy wypad nad biebrze więc będę chłonął wszystko- bardziej chce obserwować i rozpoznać miejsce.. Focić będę bardziej przy okazji. Jestem z Krakowa i co do informacji to jeszcze nie wiem nic niestety - jadę tam do znajomego.
Canon 7D+C400/5,6

#143 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 30 marzec 2013 - 11:46

Witam. Ja również wybieram się nad Biebrzę. Dokładnie Wizna - Grądy Woniecko. Oraz pobliska okolica. Mam 2 miejsca. termin w którym jadę to 25-30 kwiecień lub 27kwiecień-3maj. Zobaczymy kiedy Bataliony się zlecą ;-)



Jeżeli postawisz jednak na 27 do 3 maja, to bardzo chętnie bym się zabrała (jeżeli nadal będziesz miał miejsce w samochodzie).
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#144 strazak23

strazak23
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • Lokalizacja:
    Czyżew(PODLASIE)

Napisano 30 marzec 2013 - 14:02

cycu55, to wszystko będzie zależało od Batalionów. Ale miejsce będę miał na 100%.
NIKON D90 + Nikkor18-105 + Sigma 100-300/4F

#145 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:28

Czy ktoś ma najnowsze wiadomości z nad Biebrzy - czy coś przyleciało, stan wody itp.

#146 folga

folga
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Łomża

Napisano 09 kwiecień 2013 - 13:17

Nad Biebrzą wszystko nadal skute lodem poza korytem rzeki i nielicznymi oczkami. Dzisiaj rano było - 7 C Ptaki trzymają się więc głównie koryta. Od niedzieli zaczął się większy nalot gęsi ale jeszcze ruch niewielki. Poza tym trudno gdziekolwiek dojechać bo wszędzie śnieg prawie do kolan więc trzeba się nastawić na dłuższe wędrówki.

Zdzisław F o l g a
http://czastkapodlasia.pl


#147 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 09 kwiecień 2013 - 16:09

O kurcze to mało optymistyczne to co napisałeś. Ja wybieram się w czwartek ale coś czuje ze do tego czasu nie wiele się tam zmieni.

#148 strazak23

strazak23
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • Lokalizacja:
    Czyżew(PODLASIE)

Napisano 24 kwiecień 2013 - 15:00

Witam. To jak kto rusza nad Biebrzę ???
My ruszamy 27 i planujemy zostać do 2 maja. Okolice w których będziemy to Grądy Woniecko, Wizna i pewnie Zajki :-D
NIKON D90 + Nikkor18-105 + Sigma 100-300/4F

#149 myszak

myszak
  • Małomówny
  • 14 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 07:40

Byłem nad Biebrzą w okolicach Dolistowo - Dębowo tydzień temu. Nie ma ptaków! Mój znajomy był w ostatni weekend i również nie zaobserwował nic ciekawego. Prawdopodobnie sytuacja taka spowodowana jest bardzo wysokim poziomem wody, ptaki zamiast siedzieć tam gdzie zwykle, czyli dość blisko koryta rzeki, siadają na obrzeżach dużych rozlewisk dookoła.
Sam mieszkam na Suwalszczyźnie i na łąkach, na których pojawiły się małe bajorka po stopnieniu śniegów obserwuje ptaki, które powinny właśnie teraz być nad Biebrzą...
Mimo to, życzę szczęścia ;)
I polecam się wyposażyć w wodery, albo przynajmniej wysokie kalosze, bo wody faktycznie dużo.
Napisz po wyprawie jak wrażenia!
Canon 600d + C 50mm f.1.8 + Sigma 120 - 400mm f. 4.5-5.6

#150 Tomasz

Tomasz
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 25 kwiecień 2013 - 17:06

W wtorek jechałem carską drogą. Poziom wody bardzo wysoki. Już w pobliżu Strekowej Góry spotkałem dwa stada batalionów, więc chyba jednak coś zaczyna się dziać.

#151 Argo (Michał Przystaś)

Argo
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 13 maj 2013 - 22:23

Może ktoś ma aktualne informację na temat stanu wody. Jeśli ktoś zechce podzielić się jakimiś informacjami o aktualnych miejscach występowania ptaków będę bardzo wdzięczny. Ciekawy jestem czy długa zima wpłtnęła na aktualne miejsca przebywania i liczebność ptaków. Patrząc na ilość zdjęć nie domniemuje, że na rewelację nie mam co liczyć.
Ale.. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w środę wyskoczę na jeden dzień nad Biebrze. Niestety aktualnie na więcej nie mogę sobie pozwolić :-( ale dobre i to :-) Pewnie odwiedzę Wizne i Ziajki bo na więcej czasu pewnie nie starczy.
Canon 7D | Sigma 18-200 | Canon EF 100mm f/2,8L macro | Canon EF 300mm f/2.8L IS | TC 1.4x III | TC 2x III

https://www.facebook...ystasfotografia

#152 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 kwiecień 2015 - 10:06

Wbieram się nad Biebrzą za ok. trzy tygodnie. Czy już ktoś tam był? I co tam słychać - jaki stan wody, czy już może są bataliony i co jeszcze przyleciało, co tam na Grądach Woniecko? Komunikat hydrologiczny mówi że stan wody raczej niski o ok. 50cm niżej niż w zeszłym roku. Będę w okolicy Wizny i wiadomości z tej okolicy najbardziej mnie interesują.

#153 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2015 - 15:41

Byłem w pierwszą wiosenną niedzielę. Stan wody niski, niższy niż rok temu o tej porze. Ale trochę wody jak zwykle jest. Teraz przez kilka dni było nieco opadów, może poziom się podniósł.

Kilka moich zdjęć ze stanu rozlewisk pod koniec marca znajdziesz tu:

http://majewski.foto...nek-na-biebrza/



#154 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:03

 czy już może są bataliony

Nie wiem jak nad Biebrzą a nad Nidą wczoraj widziałem ok 100 batalionów. Część samców już w szatach godowych.



#155 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 07 kwiecień 2015 - 17:47

Nie wiem jak nad Biebrzą a nad Nidą wczoraj widziałem ok 100 batalionów. Część samców już w szatach godowych.

 

Nad Nidą były już w końcu marca ok. 2 tygodnie temu.



#156 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 07 kwiecień 2015 - 19:58

To może będzie mi bliżej do Nidy. Czy polecacie jakieś miejsca nad Nidą?



#157 laszlo111 (Szymon Bartosz)

laszlo111
  • Lokalizacja:
    Bieszczady

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:06

Możesz tam zajrzeć po drodze nad Biebrzę. Na pewno stawy w Górkach k. Wiślicy. Myślę, że warto też odwiedzić stawy w Młodzawach oraz tereny na północ od Skowronna. Osobiście znam tylko Górki i jak tylko przejeżdżam w okolicy to tam zaglądam.



#158 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:21

Tylko musicie wiedzieć jedno, że stawy w Górkach i Młodzawach to teren prywatny i właściciel nie bardzo widzi intruzów na swoim terenie, jako przykład podam że bardzo niemiła przygoda spotkała ornitologów z Kielc i teraz nie mają wstępu na teren stawów.

My jak jeździmy do Górek to uzgadniamy wjazd na teren stawów z ich właścicielem.



#159 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 23 marzec 2016 - 09:16

Odkopię lekko temat.

 

Wybieram się nad Biebrzę (Goniądz) w połowie kwietnia. Już poczytałem i poszukałem trochę informacji o tym co mnie tam może czekać i czego mogę się spodziewać. Oczywiście pierwszorzędną sprawą są zdjęcia ptactwa i zwierza oraz wschody słońca.

 

Podzieli się ktoś wskazówkami jak się przygotować i gdzie szukać dobrych kadrów? jestem laikiem i poza kilkoma wyjściami nad wodę w okolicy nie wiem za wiele. Porady mile widziane. Co zabrać, gdzie szukać kadrów, jak się zachowywać i w ogóle. Chciałbym się dobrze przygotować do wyjazdu stąd moje pytanie.



#160 sokol_lukasz

sokol_lukasz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 03 maj 2016 - 19:05

Czołem!

 

Mam ochotę wybrać się nad Biebrzę i  szukam osoby/osób, która chętnie by przygarnęła do swojej czatowni w któryś weekend na wspólne fotografowanie na razie nie będę pisał szczegółów bo nie wiem czy ktokolwiek miałby ochotę...

Namioty, siatki, karimaty, gumaki i sprzęt foto posiadam. Jakieś tam marne doświadczenie jest: https://www.facebook...ukaszSokolFoto/ ale jestem bardzo "głodny" kolejnych kadrów w ciekawym miejscu i z dużą ilością ptactwa.

 

PS.Oczywiście przyjeżdżam ze skrzynką browarka i po udanym czatowaniu można "porządzić" :)







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych